4 powody, dla których samopoczucie ma krytyczne znaczenie dla pracy mamuśek

Kiedy się o ciebie zatroszczysz, wszystko układa się na swoim miejscu

Ze wszystkich wskazówek dla pracujących mam, sam szczyt listy musi dbać o siebie. Potrzeby matki często wydają się ostatnie. Po tym, jak twoje dzieci, ich tata, twoja praca, zwierzęta domowe i niekończące się sprawy, jest jeden jedyny ... ty.

Po prostu nie ma wystarczająco dużo czasu, aby wszystko było gotowe, więc buty do biegania, powieści, sole do kąpieli lub sandały na straganach zbierają kurz.

Ale nie zawsze możesz zostać na tylnym palniku.

Oto cztery powody, dla których pracujące mamy powinny dbać o siebie:

Jeśli mama nie jest szczęśliwa, nikt nie jest

Kiedy mama jest zestresowana lub wypalona, ​​wszyscy w domu cierpią. Nawet dziecko staje się wybredne, kiedy jego matka jest zła. Starsze dzieci mogą reagować na napiętą matkę przez odgrywanie roli.

Jeśli poświęcisz godzinę lub dziesięć minut na zrobienie tego, co sprawi, że poczujesz się dobrze, reszta dnia będzie łatwiejsza i przyjemniejsza. Twoja rodzina będzie cieszyć się energiczną i odświeżoną mamą, nawet jeśli narzekają na twoją nieobecność. Najważniejsze jest to, że zwracając uwagę na własne potrzeby, będziesz lepiej spełniać oczekiwania wszystkich innych osób.

Brak stresu i uśpienia Przyczyna Wzrost wagi

Depresja i brak snu uwalniają kortyzol do krwioobiegu, co powoduje gromadzenie tłuszczu w okolicy talii. Nic dziwnego, że tak trudno jest stracić ciężar ciążowy, a co 3 godziny z nowym dzieckiem wstaje! Kto wiedział!?

Nie tylko demoralizuje, aby dźwigać większą wagę niż twój ideał, ale także zwiększa ryzyko zachorowania na choroby serca, cukrzycę, raka i artretyzm.

I wszyscy chcemy żyć wystarczająco długo, aby bawić się z naszymi wnukami, może nawet zobaczyć, jak się żenią, prawda?

Więc następnym razem, gdy będziesz kusić, aby zostać do północy, sortując, składając i odkładając pranie wszystkich, idź spać. Możesz po prostu ubrać dzieciaki z koszy czystej pralni. Podobnie, przerwanie przerwy w pracy na pracę może dać ci energię i sprawić, że popołudnie będzie bardziej produktywne.

Inni ludzie są zdolni, zbyt

Tak wiele pracujących mam wpada w pułapkę superwoman, myśląc, że musimy być odpowiedzialni za wszystko, ponieważ jesteśmy jedynymi, którzy zrobią to dobrze. Ta mentalność nie tylko przeciąża cię pracą, ale nie daje wystarczającego kredytu twoim pozostałym członkom rodziny (również Twojemu systemowi wsparcia). Co gorsza, uniemożliwia im naukę umiejętności, które mogą zmniejszyć obciążenie i sprawić, że poczują się lepiej.

Spróbuj zostawić dzieci z tatą lub dziadkiem na sobotni poranek, gdy masz brunch ze swoimi dziewczynami. Nie może zmieniać pieluch tak często, jak ty, lub karmić je idealnie zbilansowanymi posiłkami, ale założę się, że będą się dobrze bawić. I nie tylko będzie czuł się dumny ze swojej zdolności opiekuńczej, twoje dzieci będą rozwijać niezależność, widząc, że wszystko jest w porządku, bez matki unoszącej się w pobliżu przez cały weekend.

W pracy sprawdź, czy jest jakiś młodszy pracownik, który chce awansować. Być może będą zainteresowani pracą, którą możesz im powierzyć. Znowu nie zostaną one ukończone tak, jak byś to zrobił, ale będziesz miał więcej wolnego czasu dla siebie. Będziesz także mentorem kogoś, kto może skorzystać z tego doświadczenia.

Życie jest by żyć

To jest twoje życie, właśnie teraz. Czy wolałbyś spędzić czas, biegnąc dookoła, aby dokończyć listę rzeczy do zrobienia lub dobrze się bawić?

Nie wpadnij w pułapkę myślenia, że ​​zrelaksujesz się, gdy znajdziesz się na samym dole listy - zawsze będzie coś więcej do zrobienia. Zamiast tego bezwzględnie ustalaj priorytety, eliminuj zadania, które nie muszą być absolutnie konieczne, i zwalczaj chorobę, aby zadowolić wszystkich.

Jeśli masz problem z samodzielnym znalezieniem czasu, zacznij od małego. Powiedzmy, że zawsze chciałeś medytować: obudź się pięć minut wcześniej, aby uzyskać głęboki oddech i wizualizację. Lub jeśli regularnie nie korzystasz z ćwiczeń, zaplanuj raz na tydzień spacer energetyczny podczas lunchu. Jeśli jest w kalendarzu, możesz zaplanować obejście tego.

A następnym razem, gdy masz trochę przestrzeni do oddychania, nie wypełniaj jej sprawami. Zamiast tego po prostu oddychaj.

Edytowane przez Elizabeth McGrory.