Co to jest skompresowany tydzień pracy?

Sprawdź, czy skompresowany tydzień pracy jest odpowiedni dla Ciebie.

Czy słyszałeś, jak przyjaciel mówił o pracy w skompresowanym tygodniu pracy? Brzmi całkiem nieźle, prawda? Kompresowanie pracy brzmi, jakbyś pracował mniej, ale tak nie jest. Skompresowany tydzień pracy lub skompresowany harmonogram prac to 40 godzin pracy w nietradycyjny sposób zamiast tradycyjnego pięciodniowego tygodnia pracy.

Istnieje wiele różnych harmonogramów, na które możesz negocjować, i wiele korzyści, które możesz doświadczyć.

Jeśli myślisz o skontaktowaniu się z pracodawcą w sprawie skompresowanego harmonogramu pracy, zapoznaj się z tym unikalnym rozwiązaniem pracy.

Zastanów się, czy ten harmonogram jest odpowiedni dla Ciebie

Być może nie będziesz chciał handlować tymi ulotnymi porannymi i wieczornymi godzinami z małymi dziećmi na cały dzień wolny, kiedy dzieci są w szkole. A może masz intensywną pracę fizyczną lub umysłową, która mogłaby Cię drenować, jeśli ustawisz dłuższy dzień pracy. Pracowałbyś dłużej, niż jesteś przyzwyczajony i będziesz musiał skupić się przez dłuższy czas. Musisz także mieć opiekę nad dzieckiem, która może pokryć Twoje nietypowe godziny pracy.

Po stronie plusów nadal będziesz zarabiać w pełnym wymiarze czasu, jednocześnie zyskując większą elastyczność. Ograniczasz także liczbę dni dojeżdżania do pracy . Będziesz mieć mniej zakłóceń w pracy, ponieważ będziesz mieć więcej wolnego czasu na opiekę nad wizytą u lekarza lub dentysty dla ciebie i twoich dzieci.

Twój harmonogram pracy będzie bardziej przewidywalny, ponieważ nie będziesz musiał tracić czasu na zajmowanie się sprawami tak często. Czy możesz sobie wyobrazić swoje rodzinne piątkowe wycieczki raz na miesiąc? Byłoby wspaniale odwiedzać miejsca i nie musieć stać w kolejce i czekać.

Zdecyduj, jaki rodzaj harmonogramu kompresji chcesz

Jak możesz skompresować swoje 35-40 godzinne obciążenie pracą na krótszą liczbę dni?

Jeśli znajdziesz się tutaj puste, oto kilka sugestii. Możesz pracować (9) przez 9 godzin, a potem dziesiątego dnia wolny. Więc będziesz pracował przez długie dni od poniedziałku do czwartku, zwykły dzień w piątek, a potem spisz następny piątek. Kolejny skompresowany harmonogram pracy trwa (4) 10 godzin, a piąty dzień wolny. Na przykład możesz pracować od poniedziałku do czwartku od 8 rano do 6 wieczorem, a potem w każdy piątek. Powszechny harmonogram w pielęgniarstwie, strażakach lub innych zawodach, które wymagają całodobowej zmiany biegów, działa (3) w ciągu 12 godzin i ma cztery dni wolne.

Ustal, w jaki sposób ten harmonogram poprawi twoją równowagę między pracą a życiem

Posiadanie jednego lub kilku dni wolnego od pracy może z pewnością poprawić równowagę między życiem zawodowym a prywatnym . Pracujący rodzice mogą zgłosić się do wolontariatu w szkole. Mogli nadrobić zaległości w gospodarstwie domowym, gdy sklep spożywczy nie jest zatłoczony, a pod stopami nie ma małych dzieci. Może zapewnić długi weekend na nadrobienie zaległości w pracy lub pracach domowych z powodu podróży służbowych. Wiele osób przysięga na skompresowany tydzień pracy, pomagając im zrównoważyć obowiązki zawodowe i rodzinne, takie jak znajdowanie czasu na ćwiczenia, medytację lub po prostu robienie rzeczy, które naprawdę chcą robić.

Czy myślałeś o powrocie do szkoły?

Możesz wykorzystać ten dzień, aby zdobyć inny stopień, na przykład Executive MBA, który jest często oferowany w serii długich weekendów. Twoja firma skorzystałaby z Twojej edukacji, ponieważ pomogłaby Ci w osiągnięciu pracy.

A może mieszkasz w okolicy o niezmiernie długich dojazdach i wolisz przyjechać przed najgorszym porannym ruchem i wyjść po wieczornej godzinie szczytu. Twój menedżer może być bardziej zadowolony wiedząc, że nie spóźnisz się ani nie spróbujesz wcześniej wyjść. Skompresowany harmonogram pracy pomógłby ustalić oczekiwania, że ​​niezależnie od stanu natężenia ruchu będziesz szybko w biurze.

Jak poprosić o skompresowany tydzień pracy

Niektóre firmy oferują skompresowany tydzień pracy jako element ich regularnego menu elastycznych opcji pracy, obok telepracy, skrócony harmonogram godzin, podział pracy i elastyczny czas pracy.

Wdrożenie go dla siebie może być tak proste, jak wizyta w dziale zarządzania zasobami ludzkimi i wypełnienie niektórych dokumentów.

Ale nawet jeśli pracodawca nie oferuje aktywnie tygodniowego tygodnia pracy skompresowanej, możesz przedstawić argumenty przemawiające za takim rozwiązaniem. Udokumentuj, jak twoje obowiązki służbowe oraz miesięczne i roczne cele mogą zostać ściśnięte w krótszy dwutygodniowy cykl pracy. Wyjaśnij, w jaki sposób dłuższy dzień pracy może faktycznie zwiększyć Twoją produktywność, ponieważ będziesz mieć dłuższe odcinki skoncentrowanego czasu do pracy.

Teraz, gdy rozumiesz, jak wygląda skompresowany tydzień pracy, a także jego plusy i minusy, możesz zdecydować, czy jest to odpowiednie dla Ciebie. Znajdź znajomych i współpracowników, którzy rozmawiają o swoim harmonogramie i zobacz, jak sobie z nim radzą. Kto wie, może ten harmonogram jest właśnie tym, czego potrzebujesz, aby móc rządzić pracą i życiem .

Zaktualizowane przez Elizabeth McGrory