Dlaczego Sway Work-Life to nowy balans między pracą a życiem

Wpływ kołysania na życie zawodowe różni się od równowagi między życiem zawodowym a prywatnym

Kołysanie życia zawodowego jest nową równowagą między pracą a życiem prywatnym. To bardziej realistyczny pomysł i nadszedł czas, abyśmy zrezygnowali z celu, który nie działa konsekwentnie dla większości z nas. Czy słyszałeś o tym nowym celu? Jeśli nie, to masz przyjemność i motywację, która pomoże Ci lepiej zarządzać pracą i życiem.

Dlaczego równowaga pomiędzy pracą a życiem jest szkodliwa

Jeśli czujesz, że spędzasz za dużo czasu w pracy (lub myślisz o pracy) , czujesz się "niezrównoważony" .

Podobnie, jeśli masz problemy z domem i czujesz, że nie odnosisz sukcesu w pracy. Trudno podać 100% na obie strony skali, ponieważ obawiasz się, że coś Ci się nie uda! Zatem twoim celem jest próba podzielenia twojego czasu, energii i wysiłku równo pomiędzy pracą a życiem.

Ten cel zapełnia Twój czas i energię, ponieważ możesz zostać sfrustrowany, próbując go osiągnąć! Nawet gdy osiągniesz to poczucie równowagi, jeśli coś wpływa na skalę, musisz zacząć od nowa. Zmienia się w ciągłą walkę. Nie sądzisz, że mógłbyś się bez tego obejść? Praca macierzyńska jest wyzwaniem wystarczającym!

Jak działa kołysanka Work-Life

Pomyśl o wahadle zegara dziadka. Zawsze kołysze się od lewej do prawej. Tak właśnie działa twój umysł, prawda? Twoje myśli kołyszą się pomiędzy pracą a życiem, bez żadnych problemów. Z kołysaniem się na rynku pracy możesz z łatwością kontrolować swoje myśli i łatwo sobie z nimi radzić.

Oto, jak działa kołysanie w pracy. Kiedy budzisz się, myśląc o tym, aby wszyscy byli gotowi i wyszli z domu - myślisz o swoim życiu. Gdy jesteś sam, twoje myśli zaczynają kołysać się ku pracy. Zastanawiasz się, jaką pracę będziesz wykonywać, jak sobie z tym poradzisz i jak się z tym czujesz.

Nieuchronnie twoja koncentracja zostaje przerwana.

Zaczynasz myśleć o swoim życiu, a może odbierasz telefon od współmałżonka lub przedszkola. Ta przerwa zmusi cię do zmiany myśli w twoim życiu. Kiedy wrócisz do pracy, znów będziesz się kołysać. To jest rzeczywistość, działa mama, a walka z nią jest daremna. Kołysanie w życiu zawodowym to proces, który pomoże ci dostosować się do pracy macierzyństwa.

Jak zacząć kołysanie

Po pierwsze, poznaj swoje osobiste i zawodowe wartości i priorytety . Po uzbrojeniu w te informacje będziesz łatwiej kołysać. Dowiesz się, kiedy nadejdzie właściwa pora, a także będziesz w stanie szybciej reagować w razie potrzeby.

Na przykład załóżmy, że jedną z wartości jest rodzina i wkładanie dużego wysiłku w pracę (kompetencje). Twoim głównym priorytetem na dzień jest rozpoczęcie trudnego projektu. Ciężko jest się skupić. Czujesz się niedoceniony w pracy, a opieka nad dziećmi jest ostatnio bardzo trudna. Znalezienie nowej pracy brzmi jak dobry pomysł.

Jest jednak czas i miejsce na wszystko. Możesz przeszukać zadanie w innym czasie. W tej chwili musisz zapewnić rodzinie, a to oznacza rozpoczęcie tego projektu. Skoncentruj swój czas i energię na projekcie, a następnie w drodze do domu, kieruj swoje myśli do planowania kariery.

Zrób notatkę głosową swoich myśli w drodze do domu, ponieważ nie masz czasu na pisanie. Kiedy raz schwytasz swoje myśli, jesteś gotowy, by wpłynąć na życie rodzinne. Kiedy dzieci są już w łóżku, możesz wrócić do planowania kariery.

Dlaczego chcesz spróbować kołysania

Kiedy nastawisz swój umysł na kołysanie się w życiu zawodowym, łagodzi stres i łagodzi chaos. Czemu? Ponieważ nie walczysz, by robić wszystko na równych obrotach. Przerwy nie powodują chaosu i wstrząsów, ponieważ ich oczekujesz. Kołysanie w miejscu pracy pomoże ci poradzić sobie z emocjami i przerwami. Żadne z nich nie będzie miało większego znaczenia, ponieważ po prostu pójdziecie z prądem.

Twoje wartości i priorytety pomogą Ci określić, w jaki sposób będziesz przechodził między pracą a życiem. Będziesz bardziej skłonny do płynięcia z prądem i pozostania w ruchu, tak aby wszystkie ważne prace zostały wykonane, gdy ma się to odbyć.

Kiedy kołyszesz się tam iz powrotem, nie odczuwasz wagi, jak w przypadku równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.