Co to jest ekwipunek sądowy i jak może pomóc Twojej karierze prawnej?

Praca dla sędziego jest świetna, aby zdobyć doświadczenie prawne

Jako student prawa będziesz miał wiele możliwości rozwoju aktywności poza kampusem. Jedną z fantastycznych okazji jest sądowa pomoc zewnętrzna, tj. Praca dla sędziego, w trakcie semestru lub w okresie letnim. Jeśli twoja szkoła znajduje się w pobliżu jakichkolwiek komór, jest to z pewnością okazja do zbadania.

Co zrobisz jako wymiar sprawiedliwości?

Kiedy pracujesz jako pracownik sądowy, zazwyczaj wykonujesz pracę podobną do tej wykonywanej przez urzędników sędziego .

(Jedna uwaga, nie nazywaj się "urzędnikiem sądowym" lub "urzędnikiem sądowym", gdy jesteś sędzią sądowym. Terminologia ta jest zwykle zarezerwowana dla sędziów zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu, którzy ukończyli studia prawnicze).

W przeciętny dzień możesz pracować nad notatką dotyczącą określonego problemu prawnego, którą strony poinformowały z wyprzedzeniem. Możesz przeprowadzić badania na temat zasad dowodowych, jeśli jesteś w sądzie. Prawdopodobnie będziesz mieć również możliwość obserwowania postępowań sądowych, w tym procesów, wyboru jury i przesłuchań w sprawie ruchu. Prawdopodobnie pomożesz w przygotowaniu opinii, które wyda sędzia.

W jaki sposób bycie sądowym może pomóc Twojej prawnej karierze

Praca jako organ sądowy może być bardzo interesująca i ekscytująca i bardzo korzystnie wpływa na rozwój prawnika.

Czytając skróty i wnioski, dowiesz się więcej o tym, jak skonstruować zwycięską argumentację prawną (i czego nie robić). Przekonacie się, co jest istotne podczas dyskusji ustnej iw briefach, a dostaniecie szansę, by zajrzeć za kulisy i zobaczyć, jak sędziowie faktycznie decydują o sprawach.

Oczywiście, poprawisz swoje własne umiejętności badawcze i pisarskie ! I (miejmy nadzieję) zyskasz mentora i adwokata do końca swojej kariery zawodowej.

Czy sędziowie zatrudniają swoich własnych pracowników jako urzędników prawa?

Potencjalni partnerzy często zastanawiają się, w jaki sposób praca sędziego w charakterze zewnętrznego może wpłynąć na późniejszy wniosek o obsługę sądową.

Odpowiedź brzmi: "To zależy". Niektórzy sędziowie mają politykę, by nigdy nie zatrudniać swoich własnych pracowników jako urzędników i zwykle są otwarci na te zasady, gdy aplikujesz do zewnętrznych. Logika tego jest taka, że ​​sloty urzędników zewnętrznych i prawnych są ograniczone i nie jest sprawiedliwe, aby pozwolić jednej osobie na posiadanie obu.

Inni sędziowie jednak otwarcie zatrudniają własnych externów i zasadniczo używają outsourcingu jako przedłużonego wywiadu. Jeśli pytanie nie pojawia się w początkowym wywiadzie zewnętrznym, prawdopodobnie można założyć, że sędzia nie ma silnej polityki w taki czy inny sposób, ale warto zapytać o to, czy jest to sędzia, którego naprawdę chciałbyś urzędnik (jako pełnoetatowy urzędnik).

Nawet jeśli jesteś sędzią dla sędziego, który nie będzie zatrudniony jako urzędnik, wszystko nie jest stracone. Zakładając, że wykonujesz dobrą robotę, a sędzia cię lubi, istnieje duże prawdopodobieństwo, że sędziowie ci dadzą ci dobre słowo, drastycznie zwiększając twoje szanse na uzyskanie pełnego urzędu, gdy nadejdzie czas.

Jak uzyskać ekwizycję sądową?

Każda szkoła jest inna, ale aby ubiegać się o wymóg sądowy, zwykle musisz przesłać CV, list motywacyjny i próbkę pisania. Niektórzy sędziowie mogą również wymagać referencji, więc warto wcześniej poznać swoich profesorów (godziny pracy są świetnym sposobem na budowanie tych relacji).

Zapytaj się, a dowiesz się szczegółów. Pamiętaj, aby sprawdzić u studentów, którzy wcześniej pracowali z sędziami, których rozważasz. Większość z nich jest fajna, ale niektórzy sędziowie ciężko pracują, a najlepiej najlepiej ich unikać!

Jakie opcje istnieją?

Zakres opcji sądowych externship będzie zależał od tego, co jest blisko twojej szkoły lub gdzie możesz mieszkać (na lato). Możliwości są ogromne! Większość sądów państwowych, sądów federalnych, wyspecjalizowanych sądów lokalnych, sądów procesowych i sądów apelacyjnych ma opcje. Wybierz taką, która pasuje do twoich planów zawodowych, a dodatek sądowy może wytyczyć ci drogę do legalnego sukcesu zawodowego!