Jak pracować mądrze: 9 kroków do bardziej produktywnego dnia pracy

Wskazówki, jak być bardziej wydajnym

W dzisiejszym gorączkowym miejscu pracy redukcja zatrudnienia i rosnące nakłady pracy zmusiły nas do mądrzejszej pracy. Tim Kehl, specjalista ds. Równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, z siedzibą w Madison w stanie Wisconsin, oferuje kilka wskazówek na temat tego, jak pracować mądrze i być bardziej wydajnym.

Aby uzyskać dodatkowe strategie, zapoznaj się z tymi wskazówkami dotyczącymi zarządzania czasem i wskazówkami dotyczącymi równowagi między życiem zawodowym a prywatnym .

Jak pracować mądrze i być bardziej efektywnym

Korzystanie z czasu bardziej efektywnie jest ważną umiejętnością, którą każdy może nauczyć się od recepcjonisty do partnera zarządzającego.

Przyjęcie właściwej kombinacji praktyk zarządzania czasem może zmniejszyć stres i zaoszczędzić nawet godzinę dziennie. Poniżej znajduje się dziewięć wskazówek, jak pracować mądrze i być bardziej wydajnym.

1. Użyj technologii, aby się zorganizować. Nie możesz być najbardziej produktywny, jeśli jesteś zdezorganizowany i otoczony bałaganem. Pozbądź się losowych stosów papierów i karteczek samoprzylepnych i użyj prostego elektronicznego systemu archiwizacji. Istnieje wiele programów, które mogą pomóc w zorganizowaniu szerokiej gamy informacji o klientach i produktach, umożliwiając szybki i łatwy dostęp. Zaakceptuj osobisty program szeregowania, który pozwala zachować kalendarz, listę rzeczy do zrobienia, plany pracy i katalog kontaktów.

2. Grupuj przychodzące wiadomości. Ciągłe sprawdzanie i odpowiadanie na wiadomości e-mail, pocztę głosową i inne wiadomości tylko przeszkadza w trenowaniu myśli i ogranicza produktywność, szczególnie w przypadku zadań wymagających kreatywnego, innowacyjnego lub strategicznego myślenia .

Naucz się reagować na wiadomości przychodzące w partiach i rozważaj sprawdzanie ich tylko trzy lub cztery razy dziennie.

3. Przyjąć podejście "jednym dotknięciem". Wykorzystaj zasadę "Wykonuj, deleguj, usuwaj lub przechowuj" w celu obsługi wiadomości e-mail, listów, rachunków, wiadomości tekstowych, wiadomości głosowych i innych żądań.

4. Wasters czasu. Dużo czasu marnuje się na pracę, zwlekając, wykonując "pracowitą pracę", odwiedzając rozpraszające się strony internetowe (zwłaszcza strony społecznościowe ), uczestnicząc w niepotrzebnych spotkaniach, przerabiając raporty i interakcję z gadatliwymi kolegami, którzy zawsze plotkują lub narzekają.

Skoncentruj się na zadaniach i działaniach, które faktycznie "przesuwają igłę" firmy i redukują lub eliminują te, które jej nie dotyczą.

5. Rób częste mini-przerwy. Nawet najbardziej zajęci ludzie muszą oczyścić umysł i rozciągnąć nogi od czasu do czasu. Okresowo odłóż pięcio- do dziesięciominutowy oddech z dala od biurka. Wyjdź na zewnątrz, jeśli możesz, wykonaj kilka ćwiczeń rozciągających lub chodź kilka razy w górę iw dół po schodach. Porozmawiaj z kimś, kogo lubisz. Pij wodę. Zjedz zdrową przekąskę, jak świeże owoce i warzywa. Krótko zrezygnuj z pracy, zrelaksuj ciało i odmładzaj umysł. Ponadto będziesz mniej przestraszony po powrocie do domu wieczorem.

6. Delegat. Nie musisz robić tego wszystkiego. Naprawdę. Inni ludzie są w stanie poradzić sobie z niektórymi zadaniami, które zazwyczaj rezerwujesz dla siebie. Zastanów się, jakie obowiązki możesz dzielić z innymi. Następnie zacznij powoli rozkładać niektóre z tych obowiązków. Pozwoli ci to skupić się na pozycjach o wysokim priorytecie, dając jednocześnie swoim współpracownikom szansę rozwoju i rozkwitania.

7. Naucz się odmawiać. Takie małe słowo, ale tak trudno powiedzieć. Kiedy ktoś prosi cię o zrobienie czegoś, co nie jest twoją pasją lub priorytetem, grzecznie, ale stanowczo odmów.

Przypomnij sobie, że powiedzenie "nie" jednej rzeczy daje ci wolność powiedzenia "tak" innej rzeczy, która jest bardziej satysfakcjonująca i bardziej warta twojego czasu i umiejętności.

8. Przestań dążyć do perfekcji. Rzadko do niego dojdziesz i prawie zawsze jest to niepotrzebne. Perfekcjonizm często prowadzi do mikrozarządzania, słabych relacji ze współpracownikami, zwlekania, niskiej wydajności, depresji, stresu i lęku. Ludzie, którzy odnoszą największe sukcesy to ci, którzy są zadowoleni, gdy praca jest dobrze wykonana i oszczędzają potrzeby doskonałości w przypadku kilku naprawdę ważnych rzeczy.

9. Wiesz, kiedy poprosić o pomoc. Jeśli jesteś przytłoczony w pracy i powoduje to nadmierny stres, nie cierp w milczeniu. Zrzuć obraz Superwoman / Superman i wyjaśnij swoją sytuację swojemu szefowi lub przełożonemu. Trudne sytuacje w pracy zwykle można złagodzić, ale zajmie to pewną asertywnością z twojej strony.

Podobnie, jeśli zrównoważone życie nadal cię nie omija lub cierpisz na przewlekły stres, porozmawiaj z profesjonalistą (doradcą, pracownikiem zdrowia psychicznego lub duchownym). Skorzystaj z usług oferowanych przez Twój Program Pomocy Pracownikom (EAP). Dopuszczenie do tego, aby Twoje życie przytłaczało cię tydzień po tygodniu, miesiąc po miesiącu, może prowadzić do poważnych problemów fizycznych, psychicznych i społecznych. Bądź pozytywny i wiedz, że istnieją rozwiązania twoich problemów, ale będziesz musiał szukać pomocy.