Dowiedz się, jakie zdjęcia można przesłać do agencji modelek

Jeśli dopiero zaczynasz nowy model, a nawet model z doświadczeniem, który chce rozszerzyć swoją reprezentację na większe rynki, prawdopodobnie myślisz o przesłaniu swoich zdjęć do agencji do oceny.

Ponieważ większość ambitnych modeli nie mieszka na głównych rynkach modelowania, takich jak Nowy Jork, Los Angeles, Paryż, Londyn, Mediolan czy Tokio, gdzie mogą uczestniczyć w rozmowach telefonicznych lub otwartych, muszą przesłać swoje zdjęcia pocztą, e-mailem lub za pośrednictwem firma zwiadowcza online model.

Oto dwanaście wskazówek, które pozwolą Ci upewnić się, że poprawi się to za pierwszym razem i zwiększysz szanse na podpisanie kontraktu z agencją i zarezerwowanie miejsca na modelowanie.

 • 01 Proste migawki są najlepsze

  Jeśli dopiero zaczynasz jako model, proste migawki są w porządku. Agencje nie oczekują od Ciebie profesjonalnych zdjęć z dobrze rozwiniętego portfolio. W rzeczywistości może być lepiej, jeśli nie masz profesjonalnych zdjęć, ponieważ chcą zobaczyć prawdziwego Ciebie.

  Dobrzy agenci i zwiadowcy zawsze będą patrzeć na ciebie jak puste płótno i jak mogą ukształtować twój wygląd w coś, co oni i ich klienci szukają - od matki nożnej do dyrektora generalnego, od szkolnego trenera gimnazjum do Menedżer mediów społecznościowych hipster.

  Jeśli prześlesz profesjonalne zdjęcia lub te, w których mniej lub bardziej podbijesz postać, przekonasz się do szczególnego wyglądu, który agent może nie uznać za odpowiedni dla nich.

 • 02 Zachowaj minimalny makijaż

  Agenci i zwiadowcy chcą zobaczyć prawdziwego Ciebie, dlatego ważne jest, aby ograniczyć makijaż do minimum. Pomyśl o swojej twarzy jako szablonie. Niezbędny jest mały podkład, korektor, rumieniec, tusz do rzęs i błyszczyk . Modele męskie nigdy nie powinny nosić makijażu, ale niewielka ilość bronzera jest w porządku, o ile nie jest zauważalna. Jeśli twoja twarz ma skłonność do przetłuszczania się, dobrze jest nosić przezroczysty proszek, aby pozbyć się jakiegokolwiek połysku.

 • 03 Utrzymuj odzież prostą i dobrą w smaku

  Prosta para obcisłych dżinsów i t-shirt jest w porządku.

  Agenci i zwiadowcy patrzą na ciebie i twoje proporcje ciała, a nie na odzież, którą masz na sobie. Nigdy nie ubieraj się w strój wieczorowy, czarny krawat, sukienki na studniówkę lub strój weselny. Nigdy nie ubieraj się w odzież, która byłaby uznawana za zbyt seksualną lub prowokującą, w tym za zbytnią dekolt lub dżinsy tak nisko na biodrze, że zdjęcie jest sugestywne.

 • 04 Jedno uderzenie głową i jedno uderzenie ciała, co najmniej

  Minimum, które powinieneś złożyć to jeden strzał w głowę i jeden strzał w ciało. Najlepiej przesłać jedno uderzenie głową, w którym się uśmiechasz, i jedno, w którym się nie uśmiechasz.

  Pamiętaj, by uwzględnić lewą i prawą stronę twarzy, ponieważ każdy ma to, co nazywamy dobrą stroną, która lepiej prezentuje zdjęcia. Konieczne jest również wysyłanie profili ciała, w których nie są zasłaniane przez otaczające obiekty, czy to mebli, czy krajobrazu, takich jak drzewa lub głazy.

 • 05 Keep Hairstyles Simple

  Agenci i zwiadowcy chcą zobaczyć długość i stan twoich włosów, dlatego ważne jest, aby Twoja fryzura była prosta i zadbana. Jeśli masz długie włosy, zdejmijcie zdjęcia z włosów i odsuńcie je. Upewnij się, że twoje włosy są w dobrym stanie. Jeśli potrzebujesz fryzury, pracy w kolorze lub wykończenia, przed zrobieniem zdjęć przejdź do fryzjera i kolorysty.

  Nie przesyłaj zdjęć włosów za pomocą przedłużek lub splotów, ponieważ agenci nie będą mogli określić, jak wyglądają twoje prawdziwe włosy.

 • 06 Dołącz strój kąpielowy

  Jeśli czujesz się komfortowo w stroju kąpielowym , zawsze dobrze jest zamieścić kilka ujęć w bikini lub w jednym. Podczas noszenia stroju kąpielowego zachowaj minimum, ponieważ Twoje ujęcia mogą szybko przejść od eleganckiego do tandetnego z niefortunnymi ułożeniami. Również bikini nie oznacza bikini strunowego i podczas gdy speedo jest do przyjęcia, utrzymuj pozę profesjonalnie.

 • 07 Nigdy nie wysyłaj nagich (lub sugestywnych) zdjęć

  Krótko mówiąc, agenci i zwiadowcy nie chcą widzieć cię nagą , nigdy. Nawet zdjęcia sugerujące nagość nie wchodzą w grę. Jeśli masz fantastyczne zdjęcie siebie, ale jest tam dużo midriffów (i niższych), nie wysyłaj tego zdjęcia.

 • 08 Tylko Ty na zdjęciach

  Upewnij się, że jesteś jedyną osobą na przesłanych zdjęciach. Nigdy nie przesyłaj zdjęć przedstawiających Ciebie i Twoich znajomych pijących w barze, grających w bilard lub bawiących się w Vegas. Nie chcesz, żeby twoje zdjęcia opowiadały jakąś historię. Zapisz te zdjęcia na swoich platformach społecznościowych. Agenci i zwiadowcy chcą cię zobaczyć i tylko ciebie. Musisz być czystą kartą, którą mogą ubierać i przedstawiać, aby opowiedzieć historię i sprzedać produkt lub usługę.

  Zasada polega na wybieraniu najlepszych zdjęć, które podkreślają najlepsze funkcje. Pamiętaj, aby dodać kilka ujęć z uśmiechem i kilka ujęć w neutralnym nastroju.

 • 09 Nie noś futra

  Proszę nie nosić futra w dowolnym miejscu na swoich zdjęciach. Dotyczy to również sztucznego futra, które trudno odróżnić od prawdziwego. Wielu agentów, w tym ja, znajduje zastosowanie futra w ofensywie w branży mody. Poza tym, nic nie mówi o futrze, które mówi młodo i świeżo, co jest pożądanym stylem w nowych modelach. Nawet dojrzałe modele muszą wyglądać młodo i świeżo w swojej kategorii wiekowej.

 • 10 Brak ubrań lub makijażu na dzieci

  Agencje mody i komercyjne na dużych rynkach, takich jak Nowy Jork, Los Angeles, Paryż, Mediolan i Tokio, chcą zobaczyć prawdziwe dzieci. Nie chcą lalek Barbie i zdjęć z konkursów piękności.

  Aby zdjęcia dzieci wyglądały realistycznie, upewnij się, że ujęcia głowy pokazują czyste twarze bez makijażu, bez sukienki z frędzlami lub chłopców w garniturach z muszkami i absolutnie bez treski. Możesz użyć smartfona, aby zrobić zdjęcie swojego dziecka na lokalnym placu zabaw lub na grilla przydomowym. W rzeczywistości, prawdopodobnie masz już model godny w swoim smartfonie. Poza tym twarze pokryte żywnością są urocze dla dziadków, ale nigdy dla agentów.

 • 11 Uwzględnij wszystkie informacje kontaktowe

  Nie mogę powiedzieć, ile razy nowe modele wysłały mi zdjęcia na stronie ModelScouts.com i zapomniały podać swoje dane kontaktowe. Wiele razy byłem zainteresowany modelem i nie mogłem się z nim skontaktować.

  Jeśli wysyłasz swoje zdjęcia, pamiętaj o podaniu pełnego imienia i nazwiska, miasta, w którym mieszkasz, adresu e-mail oraz numeru telefonu i dnia z tyłu każdego zdjęcia. Zdjęcia można oddzielić od kopert, do których przyszedł, więc samo załączanie notatki do zdjęć nie wystarczy.

  Aby zaoszczędzić czas i zapewnić, że zwiadowcy mają wszystkie informacje, wydrukuj naklejki w domu z danymi kontaktowymi i zastosuj po jednym do każdego zdjęcia. Jeśli nie jesteś poręczny z komputerami, istnieje wiele sklepów z artykułami papierniczymi, w których możesz mieć niedrogie naklejki.

  Wskazówka: nie daj się ozdobić naklejkami. Ideą jest być widocznym dla harcerzy, więc trzymaj się białego tła i łatwej do odczytania czarnej czcionki.

 • 12 Uwzględnij swoje statystyki

  Twoje statystyki są kluczowymi pomiarami i danymi. Kobiety powinny zawsze uwzględniać swój wiek, wzrost, biust, talię i biodra, a także cechy odróżniające, takie jak piegi. Mężczyźni powinni uwzględniać swój wiek, wzrost, rozmiar klatki piersiowej i talii, rozmiar kurtki i długość spodni. Należy również zauważyć wszelkie cechy wyróżniające, takie jak widoczne tatuaże.

  Dowiedz się więcej o modelowaniu wykupu .

 • Pierwsze wrażenia są ważne

  W branży modelowania Twoje zdjęcia to wszystko, a pierwsze wrażenia są równie ważne. Agencje modelek otrzymują co tydzień tysiące zdjęć, a agenci podejmą decyzję, czy reprezentować Cię w ciągu kilku sekund. Dlatego ważne jest, aby zawsze wyglądać jak najlepiej (i wyglądać odpowiednio) nawet w prostych migawkach. Musisz również podać wszystkie informacje statystyczne, których potrzebują agenci, aby Cię reprezentować. Nie daj się zwieść po prostu dlatego, że zapomniałeś podać swój numer komórki i nie mogli się z tobą skontaktować.