Co musisz wiedzieć, zanim zostanie męskim modelem

Kobiety zdają się dominować na rynku modelowania przez długi czas. Kiedy myślisz o modelach mody, prawdopodobnie przychodzą na myśl słynne kobiety. Od Cindy Crawford po Carę Delevingne modele z różnych generacji stały się ikonami, a ich nazwy są synonimem piękna i stylu. Jednak modele męskie rzeźbią coraz większe miejsce w świecie modelowania, a wiele z nich staje się ikonami na własną rękę.

Jeśli zastanawiasz się, czy masz to, czego potrzeba, oto, co powinieneś wiedzieć, aby zacząć jako model męski.

Nie potrzebujesz profesjonalnych zdjęć

Podstawowe migawki są wszystkim, czego potrzebujesz, aby zwrócić uwagę najlepszych agencji modelek. Jeśli interesuje Cię modelowanie mody, upewnij się, że Twoje migawki lub określane przez branżę jako "cyfrowe" lub Polaroidy zawierają wyraźne zdjęcie twarzy (jedno uśmiechnięte, jedno nie uśmiechnięte) oraz kilka pełnych ujęć ciała z lub bez twoja koszula na.

Jeśli modelowanie komercyjne jest bardziej stylem, to oprócz wymienionych powyżej zdjęć, pamiętaj o dołączeniu kilku zdjęć przedstawiających emocje od szczęśliwych, podekscytowanych, złych, smutnych itp.

Nie potrzebujesz zajęć modelujących

Klasy modelowania nie są wymagane, aby stać się modelem mody, ponieważ większość agencji chce zapewnić podstawowe szkolenie potrzebne do rozpoczęcia. Powiedziawszy to, zawsze zaleca się, aby zarówno modele mody, jak i komercyjne brały udział w podstawowych warsztatach aktorskich lub przesłuchaniach.

To nie tylko dla młodych mężczyzn

Mężczyźni w każdym wieku mogą odnosić sukcesy. Pomysł, który mogą modelować tylko mężczyźni w późnych nastolatkach lub na początku lat dwudziestych, jest po prostu nieprawdą. Od modelowania komercyjnego do modowego, istnieje rynek dla modeli męskich w każdym wieku. Marki często szukają odwołania do szerokiego rynku, a modele reprezentujące różne pokolenia to świetny sposób na zrobienie tego.

Nie musisz być wysoki

Standardy wzrostu dla modeli męskich wynoszą zazwyczaj od 5 '11 "- 6' 2", ale jest to zwykle stosowane w przypadku mężczyzn pracujących jako modele mody i wybiegów. Nawet wtedy nie jest to zasada twarda i szybka! Istnieją różne rodzaje modelowania i nie wszystkie wymagają długich i szczupłych mężczyzn. Nie tylko można być wyższym, ale i krótszym niż tradycyjne standardy, ale branża modelarska jest również przyjazna dla modeli męskich o różnych rozmiarach. Na przykład, czy wiesz, że Target właśnie zarezerwował swojego pierwszego "męskiego" modelu plus?

Różne jest dobre

Teraz bardziej niż kiedykolwiek branża modelarska obejmuje rzeczy, które czynią modele wyjątkowymi. Cechy, które się wyróżniają, są uważane za zalety, a nie za błędy. Najlepszy model męski Shaun Ross przeszedł bardzo udaną karierę, a także ma albinizm. Nie przeszkodziło mu to w karierze, a raczej doprowadziło go do sławy i uczynienia go bardziej rozpoznawalnym.

Będziesz potrzebował świetnego agenta

Bycie częścią wspaniałej agencji modelek może oznaczać świat różnicy w każdym modelu. Ponieważ może być mniej dostępnych zadań modelowania dla mężczyzn, bardzo ważne jest, abyś miał agenta, który miałby na oku pracę, więc coś cię nie omija. Pomogą Ci zarezerwować pracę wraz z określeniem rynku, na którym odniesiesz największe sukcesy.