Modele wielkiej czwórki i stolice mody na świecie

Łatwo jest znaleźć miasto ze świetnym stylem, ale jeśli chodzi o dominowanie w krajobrazie mody, chodzi o Wielką Czwórkę: Nowy Jork, Paryż, Mediolan i Londyn.

Te gigantyczne stroje mody mają duży wpływ na międzynarodowe trendy w modzie. Są domem dla najbardziej wpływowych projektantów, najważniejszych tygodni mody i największych magazynów o modzie, nie wspominając o niekończących się targach, wystawach i pokazach nagród.

Więc jeśli jesteś modelką, która chce pracować na najbardziej ekscytujących rynkach mody, ustaw swoje zainteresowania na tych czterech miastach. Pamiętaj jednak, że te miasta nie są miejscem do budowania doświadczenia i portfolio. Są to miejsca, do których można dążyć - ostateczne miejsca docelowe w dobrze zaplanowanej karierze modelowania.

 • 01 Nowy Jork

  Nowy Jork. Nowy Jork

  Nowy Jork jest łatwo najmodniejszą stolicą Ameryki Północnej. Tu pojawili się najlepsi projektanci tacy jak Betsey Johnson, Calvin Klein, Derek Lam, Donna Karan, Isaac Mizrahi i Philip Lim (wszyscy uczyli się w wiodących nowojorskich szkołach mody), a tam jest wielu najlepszych projektantów, w tym Kate Spade, Marc Jacobs, Kenneth Cole i Ralph Lauren wybierają swoje domy mody.

  Nowy Jork ma ponad 5000 salonów mody - więcej niż w jakimkolwiek innym mieście na świecie - i organizuje ponad 75 dużych pokazów mody i tygodni targowych (w tym Tydzień Mody Mercedes-Benz) każdego roku. Rynek modelowania w Nowym Jorku jest ogromny i różnorodny i oferuje znacznie więcej niż tylko modę i modelowanie redakcyjne. Modele wszystkich płci, wieku i rozmiarów mogą eksplorować inne rynki na żądanie, takie jak komercyjne, fit, showroom, petite, plus i modelowanie części.

 • 02 Paryż

  Paryż, Francja. Paryż, Francja

  Paryż jest idealnym miejscem dla profesjonalnych modeli. Miasto słynie z kultowych domów mody, w tym Chanel, Louis Vuitton, Hermes, Yves Saint Laurent i Christian Dior, a jego tydzień mody to ostatni (i prawdopodobnie najbardziej oczekiwany) przystanek w trąbie powietrznej, jakim jest Miesiąc Mody. Ale nawet jeśli haute couture jest pierwszą rzeczą, która przychodzi do umysłów wielu modeli, kiedy myślą o Paryżu, istnieje wiele innych możliwości do odkrycia. Paryż jest często uważany za "Nowy Jork Europy", co oznacza, że ​​podobnie jak jego północnoamerykański odpowiednik, oferuje oczekiwane dzieło mody i międzynarodowe kampanie kosmetyczne i kosmetyczne, ale także mnóstwo komercyjnych wydruków i reklam telewizyjnych.

 • 03 Mediolan

  Mediolan, Włochy. Mediolan, Włochy

  Włoskie miasto Mediolan od dawna znane jest jako stolica mody i wzornictwa. Nawet w średniowieczu Mediolan był potęgą stylistyczną, która produkowała ekskluzywne towary luksusowe, takie jak buty, sukienki, szaty i biżuterię. Obecnie w Mediolanie działa ponad 12 000 firm modowych, 800 salonów i 6000 sklepów, w tym najlepsze marki, takie jak Armani, Prada, Valentino i Versace. W mieście odbywa się także Milan Fashion Week, jedno z najważniejszych wydarzeń modowych na świecie. Milan to konkurencyjny rynek modelarski, ale to także świetne miejsce do rozpoczęcia kariery modelek na arenie międzynarodowej!

 • 04 Londyn

  Londyn, Wielka Brytania. Londyn, Wielka Brytania

  Wpływ mody londyńskiej datuje się od czasów elżbietańskich, a nawet dziś nierzadko zdarza się, że na wybiegu widać ponadwymiarowe kołnierzyki i krezele elżbietańskie. Ale styl londyński przeszedł długą drogę od XVI wieku, o czym każdy może powiedzieć dzięki kreatywnej i prestiżowej reputacji miasta. Londyn jest domem dla wielu poważnych marek projektantów, w tym Stelli McCartney, Burberry, Temperley, Vivienne Westwood i zmarłego Alexandra McQueena, a także gości London Fashion Week, epicentrum mody dla projektantów, czasopism, fotografów, kupujących i styliści.

  Mając tak wiele do zobaczenia i zrobienia, szacuje się, że brytyjski przemysł odzieżowy obsługuje prawie 800 000 miejsc pracy! I tak, to obejmuje mnóstwo występów mody i wybiegów dla kobiet i mężczyzn.