Jak napisać świetny podtytuł

Silny podtytuł może pomóc w sprzedaży i sprzedaży książki

Książka podtytułopodobne tytuły książek - to narzędzia marketingu książek. Ale w jaki sposób tytuł książki pomaga rynkowi i sprzedaje książkę?

Podtytuł książki pokrywa tytuł książki i pomaga czytelnikowi dowiedzieć się, czego można się spodziewać po książce. Nawet jeśli napisałeś świetny tytuł do swojej książki , podtytuł może dostarczyć bardziej istotnych informacji, które pomogą wciągnąć czytelnika i zachęcić go do otwarcia książki, zdobycia wiedzy i, miejmy nadzieję, do jej zakupu.

Napisy obsługują tytuł książki

Napisy są używane do wyjaśnienia lub rozszerzenia tytułu książki o charakterze nie-fikcyjnym. Tytuły, które zawierają nieznane terminy lub zawierają skąpe odniesienie do treści książki ze żargonem lub lirycznym tekstem, na ogół korzystają z silnego, przejrzystego podtytułu.

Chociaż istnieją wyjątki, powieści zazwyczaj nie zatrudniają napisów.

Przykłady wielkich tytułów i napisów

Oto kilka przykładów tytułów książek i ich napisów. Zauważ, że każdy tytuł jest objaśniony dodatkowo przez jego podtytuł i w jaki sposób docelowy czytelnik może być bardziej zainteresowany książką:

Kiedy tytuł nie wymaga podtytułu

Chociaż nawet bardzo dobry tytuł książki może skorzystać z dalszego wyjaśnienia podtytuł, niektóre tytuły nie wymagają dodatkowych wyjaśnień. Niektóre przykłady sytuacji, w których książki nie wymagają podtytułu, to:

Co sprawia, że ​​dobry podtytuł?

Oto kilka wskazówek, jak napisać dobry podtytuł:

Więcej informacji na temat pisania tytułu książki

Aby uzyskać więcej informacji na temat pisania dobrych tytułów książek, sprawdź: