Jak stworzyć książkę z przepisami wspólnotowymi

12 kroków do naśladowania

Tworzenie książki kucharskiej dla społeczności jest często dziełem miłości i może być zabawą - ale pisanie książki kucharskiej może być również skomplikowane i czasochłonne, nawet przy wielu sprawnych i chętnych rękach na pokładzie.

Niezależnie od tego, czy twoja grupa chce napisać książkę kucharską przez Internet, czy skorzystać z usługi publikacji książki kucharskiej, zacznij od nauki organizacji komitetów projektowych książki kucharskiej i podejmowania decyzji dotyczących formatu, usług wydawniczych i pożądanych cen.

Następnie zacznij gotować - ah, tworząc - rzeczywistą książkę kucharską. Oto kroki:

1. Zbierz przepisy wspólnotowe

Największą i najbardziej czasochłonną częścią pisania książki kucharskiej jest zbieranie receptur z grupy. Te wskazówki ułatwiają.

Utwórz szablon. Jest to najbardziej efektywne, jeśli istnieje szablon, który oferuje wskazówki, na które mogą się kierować piszący przepisy . Kilka rzeczy do rozważenia:

Zrób szerokie wołanie o przepisy. Niech potencjalni współpracownicy znają temat książki kucharskiej i jakie podkategorie / rozdziały są na temat przepisów, które można dopasować. Ponadto, powiedz im dokładnie, w jaki sposób chcesz otrzymywać przepisy i materiały - za pośrednictwem poczty e-mail lub oprogramowania?

Ustanowić nieprzekraczalny termin i wysłać przypomnienia. Termin jest bardzo ważny, aby zapewnić ludziom receptury na książkę kucharską na czas. Wiele osób zwleka z realizacją takich projektów, więc wysyłaj przypomnienia o terminie częściej dwa tygodnie wcześniej.

2. Wybierz tytuł do wspólnotowego podręcznika

Chcesz atrakcyjny tytuł, aby zmaksymalizować sprzedaż. Oto jak stworzyć tytuł książki i stworzyć podtytuł - a oto "przepis" na lepszy tytuł książki kucharskiej .

3. Przetestuj przepisy

Wiele wspólnotowych organizatorów książek kucharskich pomija ten krok - zakładając, że domowi kucharze przygotowali potrawy wiele razy. Ale wspaniale jest upewnić się, że wszystkie przepisy działają. Oto kilka wskazówek, jak robić to systematycznie.

4. Zdobądź i zorgani- zuj Fotografia żywnościowa lub Grafika

Mogą to być zdjęcia i / lub ilustracje. Ten krok obejmuje również upewnienie się, że masz pozwolenie na korzystanie ze zdjęć i że masz odpowiedni kredyt fotograficzny do umieszczenia w książce.

5. Napisz tytuły "Catchy Recipe", rozdział Intros ...

... i wszelkie dodatkowe kopie konieczne. Edytuj przypisy itp.

6. Edytuj książkę kucharską

Format każdego przepisu powinien być spójny, ponieważ są one w profesjonalnych książkach kucharskich, a redaktorzy muszą upewnić się, że przepisy zostały napisane jasno, aby miały sens dla czytelnika. Cały tekst powinien być poprawny gramatycznie i wolny od błędów. Możesz potrzebować profesjonalnej korekty pomocy .

7. Sprawdzanie całej książki

Przepisy mają swoje własne korekty, a korekta w ogóle wymaga dokładnego spojrzenia. Jeśli twoja grupa ma budżet, ponownie rozważ zatrudnienie niezależnej pomocy redakcyjnej .

8. Utwórz indeks

Są one opcjonalne, ale bardzo przydatne i pozwalają na bardziej szczegółowe wyszukiwanie niż spis treści w drukowanej książce. Aby wykonać najbardziej profesjonalną pracę, możesz w tym celu skorzystać z narzędzia indeksującego.

9. Rozłóż strony

W zależności od usługi publikowania książek jest to prawdopodobnie szablon i odbywa się online.

10. Zaprojektuj kurtkę Cookbook

Wybrana usługa publikacji może to zapewnić. Zwróć uwagę, że kurtka jest ważnym składnikiem i wiele osób będzie miało opinię i będzie chciało ją rozważyć. Zdecyduj wcześniej, jak sobie poradzisz z wyborem kurtki.

11. Prześlij materiały z książki kucharskiej do serwisu wydawniczego

Twoja usługa będzie miała wytyczne do naśladowania - a renomowane usługi będą miały system dowodów i czeków. Zanim książka zostanie wydrukowana, obejrzyj książkę kucharską.

A kiedy książka z przepisami jest drukowana i gotowa ...

12. Rzuć imprezę Launch Party dla swojej książki kucharskiej !

Aby zebrać fundusze lub dla zabawy, świętuj wielkie osiągnięcie publikacji książki kucharskiej!