Redaktor wydawnictwa

Od asystenta redakcyjnego do wydawcy

Wiele osób, które szukają pracy w publikowaniu książek, skupia się na redakcji. Jeśli szukasz pracy w publikowaniu książek lub jesteś autorem, który chciałby dowiedzieć się więcej o pracach redakcyjnych książek i rolach różnych redaktorów, oto typowe role redakcyjne w wydawcy książek.

Praca wydawcy książki

W swojej najbardziej wyidealizowanej formie zadaniem wydawcy książek jest zarówno wizjoner wydawniczy, jak i kierownik wydawnictwa lub wydawnictwa.

W wydawnictwach branżowych wydawca określa ogólny charakter książek publikowanych w domu. Reszta redakcji, która zgłasza się za pośrednictwem wydawcy, nabywa prawa do ostatecznej decyzji wydawcy.

Dyrektor redakcyjny / redaktor naczelny

Zgłaszanie się do wydawcy, dyrektora redakcyjnego wydawnictwa lub wydawnictwa wydawniczego jest zwykle odpowiedzialne za kierowanie codziennymi działaniami redaktorów. Może on mieć swoją listę książek do edycji, ale prawdopodobnie będzie to niewielka lista, ze względu na obowiązki kierownicze związane z rolą dyrektora redakcyjnego.

Praca redaktora

Zadaniem edytora książek jest wzięcie pomysłu na książkę od zakupu do ukończonej książki i nie tylko. Chociaż powszechnie przyjmuje się, że głównym obowiązkiem redaktora jest poprawianie gramatyki, rola redaktora obejmuje wiele różnych aspektów krytycznych dla sukcesu ukończonej książki.

Do zadań redaktora należy:

Asystent redaktor, redaktor, redaktor, redaktor naczelny, redaktor naczelny są iteracjami pracy redaktora, z rosnącym poziomem odpowiedzialności wynikającym z sukcesu ich poprzednich projektów. Z każdym uderzeniem tytułu redaktor ma większą swobodę w zdobywaniu droższych projektów książek lub projektów według własnego gustu.

Praca Asystenta redakcyjnego

Praca asystenta redaktora jest podstawowym zadaniem redakcyjnym w publikowaniu książek i ma wiele aspektów pracy asystenta administracyjnego w dowolnej branży. Asystent redakcyjny tradycyjnie pragnie ścieżki stażu, aby stać się pełnoprawnym redaktorem. Asystent pomaga redaktorowi w pracach redakcyjnych wymagających dużej ilości pracy i komunikacji, takich jak rozlewanie korespondencji redakcyjnej (w tym wysyłanie wszystkich listów odrzucenia!), Śledzenie harmonogramów itp.

Asystent redaktora działa również jako strażnik dla redaktora, pomagając zarządzać gradem przychodzących połączeń telefonicznych i e-maili. Jeśli jest skuteczny, efektywny i proaktywny, asystentowi redaktorowi może pomóc ocenić zasługi przychodzących manuskryptów i być może pracować nad własną, pod auspicjami redaktora.

Praca edytorska

W przypadku większości wydawnictw branżowych "opracowanie" manuskryptu zajmuje się sam nabywający redaktor. W wydawnictwach podręczników redaktor ds. Rozwoju jest czasem zaangażowany w pracę z autorem, aby pomóc w kształtowaniu treści książki, zapewniając, że informacje płyną we właściwy sposób, logicznie rozwijając się w sylabusie zajęć.

Pomimo tytułów redakcyjnych redaktor naczelny i redaktorzy są pod auspicjami działu produkcji, a nie redakcji . Przeczytaj więcej o dziale produkcji książek, o tym , jak rękopis przechodzi z produkcji do ukończonej książki drukowanej lub e-book .