Rola burmistrza w samorządzie gminnym

Burmistrz jest wybieranym przywódcą miejskiego rządu. W silnej formie burmistrza , burmistrz jest dyrektorem naczelnym miasta. W radzie menedżerskiej rządu, burmistrz jest przywódcą rady miasta, ale nie ma większej władzy publicznej niż jakikolwiek inny członek rady.

Burmistrz w systemie silnego burmistrza

W ramach silnej formy burmistrza, burmistrz działa jak dyrektor generalny.

Podobnie jak prezydent Stanów Zjednoczonych na szczeblu federalnym, władza wykonawcza w rządzie miasta należy do burmistrza. Ta forma samorządu lokalnego jest najczęściej stosowana w większych miastach, gdzie burmistrzowie muszą być bardziej związani z politykami państwowymi i federalnymi oraz z administratorami publicznymi.

Burmistrz jest publicznym obliczem miasta, podobnie jak prezydent jest twarzą Stanów Zjednoczonych. W czasie klęsk żywiołowych i katastrof spowodowanych przez człowieka burmistrz wyprzedza osoby, które padły ofiarą katastrofy, a także prasę krajową i międzynarodową. Na przykład burmistrz Nowego Orleanu Ray Nagin był stale obecny w wiadomościach po huraganie Katrina w 2005 roku. Innym incydentem burmistrza przed prasą podczas katastrofy był burmistrz Nowego Jorku Rudy Giuliani po zamachach terrorystycznych z 11 września, 2001.

Pracownicy miasta zgłaszają się do burmistrza. Jako główny administrator burmistrz ma prawo do zatrudniania i zwalniania personelu.

W niektórych silnych miastach burmistrzów rada miasta ma prawo potwierdzić lub odrzucić nominacje burmistrza.

Burmistrz w systemie Rada-Menedżer

Burmistrz w systemie rady-menedżera jest symboliczną głową miasta. W rzeczywistości burmistrz jest pierwszym wśród równych w Radzie Miejskiej. Burmistrz musi wykorzystywać wpływy bardziej niż władzę oficjalną, aby kierować agendą polityczną miasta.

Rada miasta pod przywództwem burmistrza jest organem ustawodawczym dla miasta, podczas gdy zarządca miasta jest zarządcą. Rada miasta zatrudnia kierownika w celu wdrożenia przepisów i zasad, które przyjmuje. Kierownik kieruje personelem w codziennych działaniach miasta. Menedżer służy również jako główny doradca ds. Polityki w Radzie.

Kiedy kierownik miasta musi przekazać najważniejsze informacje do rady miasta, burmistrz jest pierwszą osobą, z którą kontaktuje się kierownik. Stamtąd kierownik może skontaktować się z innymi członkami rady lub burmistrz może rozpowszechniać informacje. To zależy od relacji między burmistrzem, menedżerem i członkami rady. Przykładem krytycznych informacji może być strzelanina z udziałem oficera, rezygnacja dyrektora departamentu, plotki o zbliżającym się procesie sądowym przeciwko miastu lub wypadkowi przy pracy w miejscu pracy.

Prezydenci USA, którzy kiedyś byli burmistrzami

Gwiazdy, które kiedyś służyły jako burmistrz