Czy można zaciągnąć przeszłość za sobą?

Używanie wojska, by uciec od przeszłości i przekształcić siebie, to długo-legendarna koncepcja. Pomysł zatracenia siebie i wykuwania nowej tożsamości w zawodzie broni najlepiej oddaje popularny wizerunek francuskiego legionisty cudzoziemskiego, który wymyka się plugawej przeszłości i przyjmuje nowe imię z dala od kraju, w którym się urodził. A historia o żołnierzach-szmatach (-to-riches) żołnierza-obywatela, zwłaszcza od wprowadzenia ustawy Montgomery GI Bill w 1944 roku, była częścią niezliczonej ilości amerykańskich historii sukcesu.

Ale czy to działa?

Problemy prawne

Pomińmy pomysł, że możesz uciec przed więzieniem, rejestrując się. Rod Powers, opisuje ten temat bardzo dobrze w swoim artykule "Dołącz do wojska czy Go To Jail?" Na potrzeby tego artykułu omówimy zamiast tego pomysł ucieczki od osobistej historii - złe sąsiedztwo, złe rodziny, złe relacje, itd.

Historie sukcesów

Bez wykopywania statystyk, istnieje wiele niepotwierdzonych dowodów, że ludzie wykorzystali rekrutację (lub pełną karierę) w armii amerykańskiej, aby wyjść poza ich kłopotliwe pochodzenie. Słyszałem, że wielu rówieśników mówi o odwiedzeniu ich rodzinnego miasta po latach spędzonych w służbie, ale po każdej (często rzadszej) wizycie odkrywa, że ​​"wszystko jest takie samo" - w tym tych samych ślepych zaułków z liceum, teraz w wieku 20 lat i starszych, palenie narkotyków w piwnicach rodziców. W międzyczasie profesjonalny żołnierz widział i robił więcej niż większość w domu, może nawet strawić.

Jednym z najbardziej znanych przykładów z historii USA jest Ulysses S. Grant, nijaki student i nieudany rolnik. Mimo to, znalazł powołanie jako dowódca wszystkich sił amerykańskich podczas wojny secesyjnej, otrzymał kapitulację Lee w Appomattox, a później służył jako 18. prezydent Stanów Zjednoczonych (prawdopodobnie nie jest bardzo dobry, ale nadal.)

Bliżej domu, wiem, że mój zmarły dziadek - amerykański żołnierz piechoty morskiej z II wojny światowej, który później przeszedł na emeryturę jako starszy sierżant w rezerwatach - uciekł z klasy robotniczej, obraźliwego ojca i slumsów Brooklyn z epoki depresji, by zostać szanowanym urzędnikiem państwowym, potomkiem swojej społeczności i wygodnym podwójnym emerytem sił zbrojnych i amerykańskiej służby pocztowej.

Nawet ja użyłem wojska, by uciec z moich kłopotów. Ze względu na klasę średnią, silną matkę i doskonałą edukację, nie mogę liczyć na kłopotliwe życie. Ale dla mnie przyłączenie się do Marines było tym, czego nauczyłem się "być mężczyzną" po rozwodzie rodziców, spędzaniu mojego dorastania jako spokojnego i niepopularnego dzieciaka i braku silnych męskich wzorców. Trzy miesiące z Instruktorami ćwiczeń na Parris Island i wszystkie moje kolejne doświadczenia okazały się solidnym fundamentem dla mojego dzisiejszego życia jako męża, studenta i profesjonalisty.

Ucieczka z problemów emocjonalnych

Ale nie tak szybko. Faktem jest, że nasze niematerialne problemy - nasze emocje - nie są tak łatwe do ucieczki.

W moim przypadku dorastanie w szybkim tempie przez obóz treningowy i poza nim dało mi wiele narzędzi, ale nie rozwiązało to ciężaru rozwodów moich rodziców, które w międzyczasie zakopano i nie zbadano.

W rezultacie przeszedłem terapię, problemy z relacjami, a nawet rozwód w młodym wieku. Moje doświadczenie jako Marine pomogło mi zmierzyć się z tymi wyzwaniami, ale nie było to lekarstwo.

Wiedziałem o tym później w mojej karierze, kiedy przyjąłem rolę Career Planner i spotkałem młodych Marines, którzy mieli nadzieję, że uda im się uciec do innej pracy, innej stacji pełnienia służby, innego życia - aby uciec od głębokiego emocjonalnego smutku z rodzinami i partnerami. Moja rada dla nich: są to problemy, które będą cię śledzić bez względu na to, gdzie się udasz. Można sobie z nimi poradzić tylko stawiając im czoło i szukając wsparcia. Zignoruj ​​je na swoim (i swojej karierze) niebezpieczeństwie.

Zobowiązania finansowe

Po omówieniu kwestii emocjonalnych, oto krótki przypis dotyczący unikania zobowiązań finansowych - ponieważ nie ma wiele do powiedzenia. Rozwiedziony i płacący wsparcie małżonkowi lub dzieciom?

Próbujesz wyjść z długów? To nie zadziała, proste i proste. W rzeczywistości przyłączenie się do wojska stawia cię mocno w sieci, jeśli chodzi o rząd - sieć, w której mogą wyrwać całą twoją wypłatę bez twojej zgody na pokrycie długów, takich jak nieodpłatne wsparcie dla dzieci. (Naprawdę musiałbyś dołączyć do Francuskiej Legii Cudzoziemskiej, jeśli to wszystko, czego szukasz, chociaż nie jestem już pewien, czy jest to dla nich takie proste).

Uwaga dotycząca rezerwistów

Nie trzeba dodawać, że przystępując do rezerw - wykonując pracę w niepełnym wymiarze godzin w pobliżu domu - nie jest tak łatwo uciec, jak zaciągnąć się do czynnego obowiązku. Jednak nadal otrzymujesz szkolenie, koleżeństwo, doświadczenia i korzyści, które mogą być Twoim narzędziem sukcesu. Pamiętasz, jak mówiłem o mojej własnej "ucieczce" od kłopotów? Przez większość moich dziesięciu lat w Marine Corps byłem rezerwistą wiertniczym, żyjącym (między szkoleniami i za granicą) dokładnie tam, gdzie dorastałem. Co ty na to?