List motywacyjny Czerwone flagi dla pracodawców

Dokładny przegląd listów motywacyjnych eliminuje niewykwalifikowanych kandydatów

Chcesz poznać czerwoną flagę z listem motywacyjnym, która powinna przyciągnąć Twoją uwagę podczas przeglądania wniosków o pracę? List motywacyjny jest integralną częścią materiałów do poszukiwania pracy .

Wysyłane wraz z CV, gdy poszukujący pracy złoży wniosek o pracę, list motywacyjny zwiększa kwalifikacje kwalifikowanego kandydata - lub nie. Inteligentne osoby poszukujące pracy rozpoznają, że list motywacyjny jest okazją do wskazania związku między ich umiejętnościami i doświadczeniem a wymaganiami dotyczącymi stanowiska pracy .

Sposób, w jaki przeglądasz list motywacyjny i co chcesz zobaczyć w efektywnym liście przewodnim, jest tematem, do którego często się zwracałem. Listy motywacyjne powinny mieć znaczenie dla pracodawców . Stanowią one zarówno szansę dla wnioskodawcy, aby postawić jej profesjonalną, najlepszą stopę do przodu i narzędzie eliminacji dla pracodawcy.

Twój list motywacyjny może szybko wyeliminować niewykwalifikowanych kandydatów. Wcześniej wskazałem pięć czerwonych flag dla pracodawców podczas przeglądu CV . Temat okazał się tak popularny, że opublikowalem pięć dodatkowych czerwonych flag recenzujących CV . Dodajmy do twojej kolekcji czerwoną flagę: są to czerwone flagi, które powinny zwrócić twoją uwagę podczas przeglądania listu motywacyjnego kandydata, który towarzyszy życiorysowi lub innym materiałom do składania ofert pracy .

 • 01 Bez listu motywacyjnego

  Wnioskodawca, który nie poświęci czasu na napisanie niestandardowego listu motywacyjnego na swoje CV, wysyła najgłośniejszą czerwoną flagę ze wszystkich. Wnioskodawca wysyła telegraficznie wiadomość, że nie ma pojęcia o etykiecie poszukiwania pracy . Lub, wnioskodawca mówi ci, że jego kwalifikacje, doświadczenie lub wykształcenie nie odpowiadają wymaganiom, które zamieściłeś.

  Inteligentny kandydat, który nie jest wykwalifikowany do pracy, nie poświęci czasu na napisanie listu motywacyjnego do podsumowania. Brak jednego do oceny oznacza w większości przypadków wniosek o pracę jako spam.

  Wnioskodawca wie, że poświęcenie czasu i energii na napisanie niestandardowego listu, gdy ma niewielkie szanse na uzyskanie wywiadu, jest stratą czasu. Przeglądanie ich CV jest także marnowaniem waszych.

  E-mail z listem przewodnim "Zobacz załączone CV" nie jest liczony.

 • 02 Słaba gramatyka, interpunkcja, konstrukcja zdania i dbałość o szczegóły

  Tak, dbałość o ogólną szczegółowość listu motywacyjnego jest ważna dla twojej recenzji. Otrzymuję więcej wiadomości e-mail od osób poszukujących pracy, które sprzeciwiają się naleganiom na odpowiednią prezentację niż na jakimkolwiek innym temacie związanym z zatrudnianiem.

  Zazwyczaj skarga jest taka, że ​​kładę zbyt duży nacisk na nieistotne czynniki, a nie na ocenę umiejętności i doświadczenia osoby poszukującej pracy.

  Nieważny? Myślę, że nie. Profesjonalizm, z jakim wnioskodawca prezentuje swoje referencje, wiele znaczy. Jakość i dokładność prezentacji mówią mi wiele o osobowości, nawykach pracy i dbałości o szczegóły, których mogę oczekiwać od kandydata, jeśli go zatrudnię.

  Jedna literówka prawdopodobnie mnie tylko zirytuje. Ale trwałe błędy, niewłaściwa nazwa firmy, niepoprawny tytuł pracy, tekst oczywiście wycięty i wklejony z innego źródła, zła gramatyka i błędnie napisane słowa, generują ogólne słabe wrażenie.

  Gdy nieostrożnego wnioskodawcę porównuje się z ostrożnym kandydatem, wybierz specjalistę, którego list motywacyjny sprawił, że ona się świeci.

 • 03 Nie można dostosować listu motywacyjnego do wysłania pracy

  Niepowodzenie w dostosowywaniu listu motywacyjnego jest czerwoną flagą dla pracodawców. Dobrze zakwalifikowani kandydaci napisali niestandardowy list motywacyjny, który tworzy bezpośredni związek między umiejętnościami i doświadczeniem, których poszukujesz, a kwalifikacjami kandydata. Sprawia to, że Twój list motywacyjny jest prosty i łatwy, co jest celem kandydata.

  Gdy listy motywacyjne są spersonalizowane, wnioskodawcy mają możliwość poinformowania Cię, że zbadali i zrozumieli Twoją firmę i firmę. Prezentują wiedzę o swoich klientach i produktach oraz pokazują, w jaki sposób mogą przyczynić się do Twojej organizacji i firmy.

  Kiedy przejrzysz list motywacyjny, powinieneś zwrócić uwagę na profesjonalizm i stosowność stylu pisania kandydata. To, w jaki sposób kandydat prezentuje się w trakcie poszukiwania pracy, jest reprezentatywne dla tego, jak przedstawi się on swoim klientom i klientom po zatrudnieniu.

  Istotny jest również fakt, że list motywacyjny najprawdopodobniej został sprawdzony przez profesjonalistów zajmujących się poszukiwaniem pracy lub innych, którzy otrzymują wynagrodzenie za pomoc wnioskodawcy w przedstawieniu profesjonalnego wizerunku podczas poszukiwania pracy.

  Dlatego w większości przypadków wiesz, że list motywacyjny, który przeglądasz, jest prawdziwą okazją. W większości przypadków może tylko współmałżonek lub przyjaciel mógł raz nadać list motywacyjny.

 • 04 Nie wyjaśniono Wznów czerwone flagi

  List motywacyjny jest okazją skarżącej do wyjaśnienia czegokolwiek w jego życiorysie, które może podnieść czerwoną flagę potencjalnego pracodawcy . Te czerwone flagi mogą zawierać luki w zatrudnieniu , długie okresy nieobecności w pracy, częściowe studia dyplomowe lub brak stopnia naukowego, serię krótkoterminowych miejsc pracy, zatrudnienie przez agencję zatrudnienia , pracę na pół etatu i częste zmiany w karierze zawodowej , żeby wymienić tylko kilka. Wszystko, co nietypowe w historii zatrudnienia kandydata powinno dotyczyć Ciebie podczas przeglądania listów motywacyjnych.

  Sprawdzasz listy motywacyjne i życiorysy, aby utworzyć krótką listę zakwalifikowanych kandydatów na ekran telefonu i potencjalnie zaprosić do swojej firmy na rozmowę kwalifikacyjną. Wnioskodawcy rozumieją, że aby uzyskać stopę w drzwiach na rozmowę kwalifikacyjną, celem listu motywacyjnego, jeśli nie zostanie osiągnięty na samym wznowieniu, jest złagodzenie wszelkich oczywistych obaw, które możesz mieć.

  Nie zamierzasz ścigać wnioskodawcy, jeśli nie wznowię używania czerwonych flag. Dlaczego miałbyś? Masz kwalifikacje kandydatów na większość stanowisk w obecnej formie.

  Ostrzeżenie: ta wznowiona czerwona flaga jest najczęściej ignorowana przez pracodawców, gdy nie ma wielu kwalifikowanych kandydatów na stanowisko. Zaufaj mi; jeśli zignorujesz swoją najlepszą ocenę, będzie ci przykro później.

 • 05 Nieprzestrzeganie wskazówek

  Kiedy zamieszczasz pracę, potrzebujesz pewnych informacji od kandydatów. Rozumiem, że wnioskodawca, który nie odpowiada na twoje wskazówki i wnioski, nie złożył ważnej prośby o Twoją pracę.

  Może to wydawać się trudne dla osób poszukujących pracy, ale próbujesz zawęzić pole rywali. Tylko wnioskodawcy, którzy wchodzą w małe okienko, które tworzysz, aby wyznaczyć kwalifikujących się kandydatów, są godni dodatkowego czasu.

  Szczególnie kontrowersyjna jest kwestia przekazywania historii wynagrodzeń i bieżących informacji o wynagrodzeniach . Poszukujący pracy uważają, że dają pracodawcom nieuczciwą przewagę, gdy dostarczają te informacje. Oni się mylą. Jeśli nie kwalifikują się do stanowiska, które reklamujesz w ramach budżetu, który masz na dane stanowisko, nie kwalifikują się. To proste.

  Wnioskodawcy, których wymagania dotyczące wynagrodzenia wykraczają poza dostępne dla danego stanowiska dolary, nie są kwalifikowani. To, co list motywacyjny może zrobić tym wnioskodawcom, daje im możliwość wyjaśnienia, dlaczego są chętni i gotowi do zajęcia stanowiska, które płaci mniej niż obecnie. Możesz rozważyć tych kandydatów.

  Powody mogą obejmować: zmianę dziedzin kariery , powrót do pracy po nieobecności w wychowaniu dzieci, chęć odgrywania roli niezwiązanej z zarządzaniem oraz niedostępność miejsc pracy na dotychczasowym poziomie odpowiedzialności. Możesz rozważyć tych kandydatów, kiedy wyjaśnią swoje wyjątkowe okoliczności w liście przewodnim.

 • 06 Przejrzyj zasoby poszukiwania pracy w dziale zasobów ludzkich

  Strony internetowe, tablice ogłoszeń, narzędzia do wyszukiwania pracy i książki pomagają ludziom znaleźć pracę w dziale kadr . Jeśli szukałeś pracy z zasobami ludzkimi , najprawdopodobniej wykorzystałeś je w poszukiwaniu pracy.

  Więc natknąłeś się na zasoby poszukiwania pracy, które Ci się spodobały, i natknąłeś się na zasoby poszukiwania pracy, które nie wykonały zadania. Oto Twoja szansa, aby opowiedzieć nam o Twoich poszukiwaniach i poszukiwaniu pracowników