Wskazówki dotyczące lepszego ukierunkowania nowych pracowników

Jak stworzyć lepszy proces orientacji pracownika

Twoja nowa orientacja dla pracowników to doświadczenie dla ich nowych pracowników. W najlepszym razie proces nowej orientacji pracowników umacnia relacje nowego pracownika z organizacją. Paliwa ich entuzjazm i prowadzi ich kroki w długoterminowej pozytywnej relacji z tobą.

Zrobione źle, twoja nowa orientacja na pracownika pozostawi twoich nowych pracowników zastanawiających się, dlaczego oni na ziemi przeszli przez twoje drzwi .

Wyobraź sobie ten scenariusz, który codziennie pojawia się w organizacjach. Twój nowy program orientacji pracowników firmy ma zręczne, wcześniej wydrukowane materiały informacyjne. Sprytny, przyjazny prezenter programu korzysta z dobrych efektów wizualnych, takich jak przezroczyste folie i biała tablica. Uczestnicy otrzymują wycieczkę z przewodnikiem po obiekcie.

Stuletni podręcznik pracownika jest bezpiecznie schowany pod pachą. Jednak przeciętny pracownik czuje się oszołomiony, przytłoczony i daleki od powitania. Wcale nie twoja! Czego brakuje? Jak możesz zabrać swój program od orientacji na integrację nowego dzierżawy?

Pamiętaj, że są ludźmi

Wielu nowych pracowników kwestionuje decyzję o zmianie firmy przed końcem pierwszego dnia. Ich obawy są podsycane przez błędy, które firmy często popełniają podczas pierwszego dnia pracy w nowym programie orientacji pracowników. Te typowe błędy to:

Pozytywne wrażenia pierwszej spółki mogą umocnić umowę dla nowo zatrudnionego pracownika. Te pozytywne ruchy mogą również przyspieszyć integrację i produktywność. Badania pokazują, że dobre programy orientacyjne mogą zwiększyć retencję pracowników o 25%.

Idealna orientacja

Dr John Sullivan, kierownik Działu Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Uniwersytecie Stanowym w San Francisco, podsumowuje, że kilka elementów przyczynia się do nowego programu orientacji pracowników na Światową Klasę . Najlepsza orientacja na nowego pracownika:

Niech pracownicy mówią podczas NEO: Jestem mile widziany, dlatego należę

Większość organizacji jest wspaniała w celebrowaniu odejścia ukochanego współpracownika. Dlaczego często tak strasznie witamy nowego pracownika ? Pomyśl o zorganizowaniu przyjęcia dla nowego pracownika. Celebracje wywołują entuzjazm. Czy doświadczyłeś rozpoczęcia nowej pracy tylko po to, aby twoi współpracownicy i przełożeni ignorowali Cię w ciągu pierwszego tygodnia?

Jeśli tak, to rozumiesz skuteczność nawet niewielkiego entuzjazmu. Niektóre proste metody uroczystości mogą obejmować list powitalny podpisany przez dyrektora generalnego, koszulkę firmową podpisaną przez wszystkich członków wydziału oraz tort ze świecami pierwszego dnia pracownika.

Zaangażuj rodziny w uroczystość. Zaplanuj powitalny lunch lub kolację dla małżonków i rodzin w pierwszym miesiącu pracownika.

Staromodne wagony powitalne były kiedyś używane do dostarczania gadżetów nowym członkom społeczności. Możesz założyć własny wózek powitalny . Gratisy, które pomagają w zatrudnieniu w nowym miejscu, umocnią przekonanie, że pracownicy firmy cieszą się, że on tam jest i chcą, aby odniósł sukces.

Na przykład pomocna i doceniana jest mapa przedstawiająca pobliskie restauracje. (Zaproszenie na lunch od współpracowników każdego dnia podczas pierwszego tygodnia pracownika jest jeszcze bardziej przyjazne). Przejdź o krok dalej, niż dostarczając mapę obiektu i parkingu. Podaj swoją nową osobę ze zdjęciem na parkingu, przed znakiem firmowym. Obrazy mają duży wpływ.

Przygotuj się na natychmiastową produktywność

Pracodawcy często nie dostrzegają najbardziej fundamentalnej kwestii nowego rekruta.

Chce wiedzieć, jak jego praca wpływa na jego dział, a ostatecznie na firmę. Twoja nowa orientacja pracownika powinna obejmować przegląd funkcji każdego działu. Dołącz informacje o tym, co konkretnie trafia do każdego działu (dane wejściowe) i co wychodzi (produkty).

Podaj przykłady tego, jak te funkcje odnoszą się do pracy pracownika. Poświęć trochę czasu podczas zmiany orientacji na pracownika, pozwalając każdej osobie sprawdzić, w jaki sposób zmieści się jego nowa praca i jej obowiązki. Omów spodziewany wkład i sposób, w jaki pomogą firmie. Pamiętaj, aby wskazać, w jaki sposób nowi pracownicy mogą zgłaszać uwagi dotyczące wprowadzania ulepszeń.

Sprawdź nowy program orientacji pracowników z perspektywy nowych pracowników. Przewiduj ich lęki, a także ich pytania. Podaj glosariusz skrótów firmowych, modnych powiedzonek i często zadawanych pytań, aby nie wymagać zadawania podstawowych pytań.

Rozłóż kartę Źródło pomocy, która zawiera nazwiska i adresy e-mail osób, które zostały wcześniej wyznaczone do zadawania pytań. Możesz również wyznaczyć mentora działu, który będzie pomagał w zadawaniu pytań i procesie orientacji nowego pracownika podczas pierwszego miesiąca pracy pracownika.

Zarządzaj integracją

Idealnie, bezpośredni menedżer nowego zlecenia będzie uczestniczył w części nowej orientacji pracowników. Zabawnym sposobem na włączenie opiekuna jest styl starej gry Newlywed. Przełożony musi zgadywać, w jaki sposób jego nowy pracownik odpowie na pytania. Jeśli odpowiedzi są zgodne, punkty są przyznawane za nagrody.

Aby uzyskać skuteczny nowy proces orientacji pracowników, wiele firm oczekuje od inspektora zapewnienia działu i orientacji na pracę. Dział zasobów ludzkich zajmuje się przeglądem firmy, podręcznikami, korzyściami i innymi podstawowymi informacjami. Ale wtedy superwizor przejmuje kontrolę.

Pierwszego dnia nowy pracownik powinien spotkać się ze swoim nowym przełożonym. Spotkanie powinno zawierać plan konkretnych szkoleń. Zarówno nadzorca, jak i nowy pracownik są zachęcani do dzielenia się swoimi oczekiwaniami w odniesieniu do pracy, w tym obawy lub zastrzeżenia, które mogą mieć każdy. Kierownik podtrzymuje spotkanie pozytywnie i odracza się z nowym zatrudnieniem rozpoczętym na znaczącym zleceniu.

Unikaj błędu, pozwalając nowemu pracownikowi usiąść bezczynnie. (W niektórych organizacjach grupa ds. Zasobów ludzkich pomaga w opracowaniu listy kontrolnej, która pomaga organom nadzoru w dokładnej orientacji).

Oceniaj sukces nowej orientacji pracowników

Dobre programy szkoleniowe wymagają oceny uczestników. Pod koniec swojej nowej orientacji na pracownika przedstaw krótką, pięciosadową ankietę poświęconą prezentacji.

Następnie przeprowadź ankietę poświęconą treści za dziesięć dni. Zachęcaj do wyrażania opinii na temat informacji, które nowy pracownik chciałby otrzymać podczas nowego programu orientacyjnego dla pracowników. Dowiedz się, jakie informacje były przeciążone lub niepotrzebne. Włącz sugestie, aby ulepszyć swój nowy program orientacji pracowników.

Pierwsze wrażenia z twojej organizacji, zarówno dobre, jak i złe, są robione pierwszego dnia. Zadecyduj o celach swojego nowego programu orientacji pracowników. Spełniaj te cele szczerze i pozytywnie. Udana integracja nastąpi tylko wtedy, gdy nowy pracownik zdecyduje, że podjął mądrą decyzję o dołączeniu do organizacji. Twoja efektywna orientacja na nowego pracownika może pomóc w podjęciu lub złamaniu tej decyzji.

Najlepsza orientacja, jaką kiedykolwiek znałem, została ustanowiona w Edgewood Tool and Manufacturing. Każdy menedżer, który zatrudnił nowego pracownika, musiał napisać 120-dniową orientację dla nowego pracownika. Wymagało to jednej akcji dziennie.

Działania obejmowały spotkanie z dyrektorem ds. Jakości, zaproszenie klienta i lunch z dyrektorem generalnym. Możesz założyć, że nowy pracownik został dobrze przyjęty i zintegrowany z organizacją po 120 różnych wydarzeniach orientacyjnych.