College Senior Resume Przykład i wskazówki dotyczące pisania

Jako student college'u możesz nie myśleć, że masz duże doświadczenie w swoim CV . Istnieje jednak wiele umiejętności, umiejętności i doświadczeń, które możesz wyróżnić w swoim CV, nawet jeśli masz ograniczone doświadczenie zawodowe.

Przeczytaj poniżej, aby uzyskać wskazówki, jak napisać silne CV jako student. Następnie sprawdź przykładowe wznowienie poniżej.

Podsumowanie próby jest dla starszego kolegium, który chce wejść na rynek pracy.

W życiorysie znajdują się sekcje poświęcone edukacji, pokrewnemu doświadczeniu i innym doświadczeniom.

Wskazówki dotyczące pisania starszy Resume College

Rozważ rozpoczęcie od podsumowania. Podsumowanie podsumowania resume to lista lub kilka zdań u góry CV, które podkreśla twoje kwalifikacje do stanowiska. Podsumowanie zawiera niektóre z najlepszych umiejętności i osiągnięć, które sprawiają, że idealnie pasuje do konkretnej pracy, o którą się ubiegasz. Spróbuj podać słowa kluczowe z listy zadań.

Podkreśl swoją edukację. Jako student, twoje wykształcenie jest jednym z twoich najsilniejszych atutów. Dlatego podkreśl swoje akademickie sukcesy w swoim CV. Umieść swoją sekcję edukacyjną na górze swojego CV. Oprócz informacji o szkole i dyplomie, dołącz wszystkie osiągnięcia, takie jak wysoki GPA i nagrody akademickie. Jeśli ukończyłeś jakieś projekty lub wziąłeś udział w kursach związanych z pracą, o którą się ubiegasz, możesz je również uwzględnić.

Wymień także wszelkie doświadczenia związane z nauką za granicą.

Zaznacz wszystkie powiązane doświadczenia. Jeśli masz ograniczone doświadczenie zawodowe, nadal możesz uwzględniać doświadczenia związane z pracą. Mogą to być dodatkowe zajęcia, takie jak kluby lub organizacje, których jesteś częścią, a nawet pozycje wolontariuszy. Nieodpłatne staże należy również uwzględnić w powiązanym doświadczeniu.

Podkreśl przywództwo. Możesz dołączyć oddzielną sekcję przywództwa w swoim CV. W tym celu uwzględnij wszystkie stanowiska kierownicze, które zajmowałeś w zespołach lub organizacjach. Na przykład, jeśli jesteś kapitanem drużyny sportowej lub wiceprezydentem klubu, dołącz to.

Użyj słów kluczowych. Ponieważ znaczna część twojego doświadczenia zawodowego może nie być bezpośrednio związana z pozycją, powinieneś użyć słów kluczowych z listy zadań w swoim CV, aby pokazać związek pomiędzy twoimi doświadczeniami a pracą. Na przykład, jeśli na liście zadań jest napisane, że potrzebujesz obsługi klienta i pracowałeś w pizzerii, użyj wyrażenia "obsługa klienta" lub coś podobnego w opisie zadania. Możesz uwzględnić liczbę klientów, którym podałeś dzień, lub sposoby interakcji z klientami.

Czytaj wznowienia próbki. Spójrz na kilka przykładów CV i wznów szablony przed napisaniem CV. Przykład wznowienia może pomóc ci zdecydować, jaki rodzaj treści zawierać, a szablon może pomóc w sformatowaniu CV. Pamiętaj jednak, aby dopasować przykład CV, aby dopasować się do własnych doświadczeń i konkretnej pracy, o którą się starasz.

Edytuj, edytuj, edytuj. Przed przesłaniem uważnie przeczytaj swoje CV.

Dobrze zorganizowane, wolne od błędów CV pokaże, że jesteś profesjonalistą, który zwraca uwagę na szczegóły. Zapytaj przyjaciela lub członka rodziny i / lub doradcę zawodowego w college'u , aby przeczytać także CV dla ciebie. Im więcej osób obejrzy Twoje CV przed wysłaniem, tym lepiej.

Przykład wznowienia dorocznego college'u

Amanda Student
123 College Street
State College, PA 12345
555-555-555
amandastudent@school.edu

EDUKACJA

University of State, Philadelphia, PA
20 kwietnia
Kandydat na Bachelor of Arts in Biology
GPA: 3.48, Dean's List, Final Senior Awards

City High School, New York, New York
20 kwietnia
Ukończył z wyróżnieniem

POWIĄZANE DOŚWIADCZENIE

University of State Annual Fund
Fundraising Management, Philadelphia, PA

Centrum Leczenia Leczenia
University of State Health System, Philadelphia, PA

Obudowa uczelni
University of State, Philadelphia, PA

WOLONTARIUSZ I PRZYWÓDZTWO

UMIEJĘTNOŚCI

Czytaj więcej: Jak napisać CV | Wznów Przykłady | 10 najlepszych porad dotyczących pisania CV Jak stworzyć profesjonalne CV Wznów cele