5 sposobów na ochronę swojej reputacji w Internecie

Jaki jest twój ślad online?

W dzisiejszym świecie Twoja reputacja i tożsamość na rynku online może spowodować lub złamać Twój biznes. Niezależnie od tego, czy informacja jest prawdziwa, czy fałszywa, kim jesteś w społeczności online, stała się rzeczywistością w świecie biznesu. Adwokaci muszą przede wszystkim wiedzieć, jakie informacje na ich temat istnieją, ponieważ wielu prawników stosuje skierowania jako dużą część przyjmowania klientów. Aby utrzymać swoją reputację w nienaruszonym stanie, ważne jest, aby wiedzieć, co o tobie mówiono.

Oto pięć rzeczy, które możesz zrobić, aby Twoja reputacja online nie kosztowała klientów i nie szkodziła Twojej reputacji.

Sprawdzaj wyszukiwarki co najmniej raz w miesiącu.

Nie wystarczy już przeszukiwać firmy co roku (a nawet co kilka miesięcy). Klienci piszą o firmach w rekordowych liczbach na stronach z recenzjami online, w blogach i mediach społecznościowych. Aby dowiedzieć się, co ludzie mówią o Tobie, poszukaj swojej firmy we wszystkich najważniejszych wyszukiwarkach. Sprawdź także witryny społeczności związane z branżą, aby uzyskać wzmianki, które mogą nie pojawiać się w dużej wyszukiwarce, ale nadal są trafne dla Twojej bazy klientów. Rozważ skonfigurowanie kanału RSS lub automatycznego alertu, aby pomóc śledzić te informacje.

Alerty Google to świetny sposób, by sprawdzić, kiedy Twoje imię i nazwisko pojawi się w wyszukiwarkach. Aby utworzyć alert, wejdź na stronę główną Google Alerts, a następnie wpisz swoje imię i nazwisko w polu "Utwórz powiadomienie o ...".

Możesz wybrać, czy chcesz otrzymywać powiadomienia e-mail, gdy pojawi się Twoje imię, raz dziennie lub raz w tygodniu.

Złóż profil swojej firmy

Prawie każdy, kto dziś robi biznes (w tym potencjalni klienci i klienci), polega na sile sieci, aby znaleźć usługodawców i uzyskać informacje. Dlatego ważne jest, aby ubiegać się o profil swojej firmy w Internecie i na każdej stronie społecznościowej.

Nawet jeśli nie masz zamiaru używać Twittera do celów biznesowych, chwyć za uchwyt na Twitterze, używając swojego nazwiska, aby nikt inny nie mógł tego zrobić.

Mieć politykę i sprawić, by ktoś był odpowiedzialny.

Ponieważ rozmowy internetowe są stałe, musisz mieć spójny proces i politykę zarządzania reputacją online. Określ, jakie działania z zakresu obsługi klienta mogą być podejmowane we wszystkich różnych kanałach i spraw, aby monitorowanie tych kanałów było częścią polityki firmy. Jeśli pracujesz w BigLaw lub większym środowisku biznesowym, wyznacz osobę odpowiedzialną za monitorowanie wzmianek online i reagowanie na opinie zgodnie z polityką firmy. Ta osoba powinna być osobą, która ma sprawną wiedzę na temat sieci społecznościowych.

Dystrybucja treści.

Wyszukiwanie nazwy firmy, która daje kilka wyników, może być równie szkodliwe, co kilka negatywnych recenzji. Klienci chcą zaufać temu, co kupują, i firmie, od której kupują. Brak dostępu do informacji może wyłączyć potencjalnych kupujących. Upewnij się, że podajesz informacje na swojej stronie internetowej, portalach społecznościowych oraz w komunikatach prasowych, aby ludzie mogli łatwo znajdować treści. Ciągłe dostarczanie informacji pomoże zwiększyć tożsamość online i ostatecznie poprawi wyniki wyszukiwania.

Możesz także wykorzystać moc mediów społecznościowych do tworzenia i udostępniania treści oraz promować siebie jako eksperta. Odpowiedz na pytania na Twitterze i weź udział w dyskusjach na temat Grupy LinkedIn. Gdy tworzysz treść, udostępnij ją na tych profilach i Facebooku.

Użyj profesjonalnego oprogramowania do pomocy

Warto zainwestować w oprogramowanie, takie jak reputation.com, które pomoże Ci monitorować i uprzątać Twoją obecność w Internecie. Ta usługa to na przykład kompleksowa platforma do zarządzania recenzjami online, widoczności w lokalnych wyszukiwarkach i mediów społecznościowych przeznaczonych dla firm. Oferują również usługę, która pozwala mierzyć wyniki Twojej firmy względem konkurencji.

Wiedza o tym, co mówi się online o Tobie i Twojej firmie, jest tak samo ważna, jak upewnienie się, że jest wystarczająco dużo powiedziane.

Poświęć trochę czasu na regularne wyszukiwanie nazw swojej firmy i upewnij się, że masz dużo pozytywnych treści online.