Dlaczego potrzebujesz specjalisty ds. Mediów społecznościowych

"Co robi specjalista ds. Mediów społecznościowych?" możesz zapytać, myśląc, że jest to pracownik, którego nie potrzebujesz w swojej firmie. Specjalista ds. Mediów społecznościowych, zwany także menedżerem mediów społecznościowych , ma kluczowe znaczenie dla firm medialnych, które chcą wyprzedzić konkurencję i nawiązać kontakt ze społecznością.

Pozostaje na szczycie trendów

Nawet jeśli przypiszesz redaktorom, reporterom i producentom pewne obowiązki w mediach społecznościowych, nigdy nie będą w stanie utrzymać się na wysokości zadania, jakim jest specjalista od mediów społecznościowych.

Jaki hashtag jest teraz najbardziej widoczny i jak można wykorzystać jego treść? Czy Twoja strona Google+ jest budowana i promowana na swojej stronie internetowej, blogu i innych kontach w mediach społecznościowych, na antenie, jeśli prowadzisz stację telewizyjną, bezprzewodowo, jeśli jesteś w radiu lub w prasie, jeśli prowadzisz czasopismo lub gazetę ? Jesteś na Pinterest i powinieneś być?

Twój specjalista od mediów społecznościowych pozostaje na szczycie trendów w mediach społecznościowych i zapewnia, że ​​jesteś liderem w mediach społecznościowych, a nie naśladowcą. On / ona zawsze jest świadomy tego, co nowe, tego, co jest na horyzoncie i co jest starą szkołą w ciągle zmieniającym się środowisku mediów społecznościowych.

Na podstawie tych informacji może on opracować i wdrożyć strategię społecznościową Twojej firmy, politykę mediów społecznościowych i plany reklamowe w mediach społecznościowych. Wszystkie te elementy są kluczowe dla sukcesu Twojej firmy, a często widzisz, że są ciągle modyfikowane, gdy twoja publiczność rośnie.

Rozumie Twoje statystyki

Czy znasz dokładnie takie słowa jak wirusowość, zasięg, RT, kliknięcia i +1, żeby wymienić tylko kilka? Twój specjalista ds. Mediów społecznościowych analizuje każdą liczbę i wykres, aby uzyskać najlepszy zwrot z inwestycji w media społecznościowe.

On lub ona widzi, co robisz, angażuje odbiorców i to, co w ogóle nie działa.

On lub ona stale monitoruje twoją analitykę mediów społecznościowych i wprowadza korekty, gdy twoja uwaga skupia się na zmianie z dnia na noc i z sezonu na sezon.

Sprawdzona wiedza specjalistyczna

Media społecznościowe to całkiem nowy gracz w grze marketingowej, ale nie oznacza to, że nie ma wysoko wykwalifikowanych osób, które mogłyby zarządzać Twoimi mediami społecznościowymi. To, czego chcesz od swojego specjalisty ds. Mediów społecznościowych, to ktoś, kto ma udowodnione doświadczenie, a nie ktoś, kto ma kwalifikacje, że ma konto na Twitterze i nazywa siebie "gwiazdą rocka w mediach społecznościowych".

Wiedza specjalistyczna pochodzi z zarządzania innymi kontami mediów społecznościowych. Łatwo jest śledzić sukces poprzednich kampanii w mediach społecznościowych na podstawie odniesień, a także przeglądać konta mediów społecznościowych, z którymi wcześniej udało się zobaczyć, jak zostały napisane, jak zaangażowana była publiczność w wiadomości i pasowała do własne oczekiwania wobec firmy medialnej.

Zna znaczenie mediów społecznościowych

Być może nie jesteś całkowicie przekonany, że media społecznościowe mogą mieć wpływ na Twoją firmę. Twój specjalista od mediów społecznościowych wie, jak ważne jest to dla twojego całego planu marketingowego.

On lub ona nie zatrzymuje się na wysyłaniu niektórych tweetów tu i tam lub aktualizując swój status na Facebooku.

On lub ona kontaktuje się z Twoimi odbiorcami w Google+, wysyła tweet promocyjny za pośrednictwem Twittera i przeczesuje Facebooka, aby znaleźć odpowiednie strony, z którymi powinieneś się połączyć, aby poszerzyć grono swoich fanów. Wszystko, co on łączy, przenosi ruch do Twojej witryny, przeglądających Twój newsletter lub czytelników na publikacje drukowane, a jednocześnie sprawia, że ​​Twoja firma jest łatwo dostępna dla Twoich odbiorców.

100% dedykowane Twoim mediom społecznościowym

Reporter może tweetować o historii, nad którą pracuje nad swoimi wiadomościami o 17:00. Trzy godziny później producent może opublikować ankietę na twojej stronie na Facebooku. Analizowanie statystyk mediów społecznościowych? Nie dzisiaj. Stażysta zapomniał.

Specjalista mediów społecznościowych jest w 100% poświęcony mediom społecznościowym. Nie tylko je, śpi i oddycha mediami społecznościowymi. Jedz, śpi i oddycha twoimi mediami społecznościowymi.

Wiedza o firmie medialnej w połączeniu z wszystkim, co wie o mediach społecznościowych, oznacza, że ​​jest ona zaangażowana w to, aby Twoja firma odniosła sukces. W końcu odpowiedzialność za media społecznościowe spada na jego barki i jeśli jego wysiłki zawiodą, on lub ona może wkrótce stracić pracę.

Sprawia, że ​​konkurencja zazdrości ci

Możesz zostać poderwany przez marketing w mediach społecznościowych konkurencji lub obaj mogą mieć problemy z karkiem. Specjalista od mediów społecznościowych wykona katapultę, ponieważ jego doświadczenie pomoże mu zidentyfikować słabe punkty, poprawić swoje mocne strony i znaleźć dziury w mediach społecznościowych, które możesz wypełnić.

Konkluzja: jeśli Twoja konkurencja nie ma specjalisty ds. Mediów społecznościowych, szybko staniesz się dominującą siłą mediów społecznościowych. Jeśli jesteś osobą bez specjalisty ds. Mediów społecznościowych, szybko przestajesz być w tyle i wygląda na to, że zaniedbujesz jeden z najprostszych sposobów przyciągnięcia odbiorców, zwiększając jednocześnie świadomość marki.

Ciekawe, czy kupowanie obserwatorów na Twitterze jest tego warte?