5 sposobów na zwiększenie swojego dochodu

Kiedy walczysz, aby związać koniec z końcem lub chcesz szybciej osiągnąć swoje cele finansowe, możesz poszukiwać sposobów na zwiększenie swoich dochodów. Istnieją krótkoterminowe rozwiązania dochodowe, takie jak podjęcie drugiej pracy, ale jeśli wiesz, że musisz mieć wyższy dochód, aby przejść przez, musisz spojrzeć na długoterminowe rozwiązania swojego problemu. Planując, ważne jest, aby wziąć pod uwagę podatkowe konsekwencje zarobienia dodatkowych pieniędzy, dzięki czemu nie będziesz musiał płacić dodatkowych podatków. Te rozwiązania mogą pomóc w uzyskaniu dochodu.

 • 01 Otwórz firmę poboczną

  Jednym ze sposobów na zwiększenie swoich dochodów jest otwarcie firmy pobocznej, którą lubisz. Chociaż prawdopodobnie rozpocznie się to jako coś, co robisz w niepełnym wymiarze godzin, podczas gdy nadal pracujesz w swojej pierwotnej pracy, jeśli jesteś mądry, możesz rozwinąć go w coś, co robisz w pełnym wymiarze godzin. Znajdź coś, co naprawdę lubisz robić lub w co wierzysz i spróbuj zacząć nad tym pracować. Pomaga mieć biznesplan. Będziesz także chciał się upewnić, że nie przeznaczasz więcej pieniędzy na działalność niż bierzesz.

  Istnieje wiele różnych opcji biznesowych, które można dopasować do Twoich umiejętności i zainteresowań. Jeśli otworzysz firmę podobną do tej, którą wykonujesz dla swojej pracy, musisz upewnić się, że nie naruszasz żadnych porozumień o konkurencji i sprawdzić, czy istnieją zasady dotyczące zabrania klientów ze sobą, aby później nie napotkać problemów.

 • 02 Wróć do szkoły

  Inną opcją jest powrót do szkoły. Z większością stopni możesz zwiększyć swoją siłę zarobkową w swoim zawodzie, przechodząc od studiów licencjackich do magisterskich po doktorat. Nie wszystkie pola są w ten sposób i chcesz się upewnić, że studiujesz dziedzinę, która da ci zwrot pieniędzy i czasu, który wkładasz w edukację. Możesz również sprawdzić, czy kwalifikujesz się do programu zwrotu czesnego za swoją pracę, co może ułatwić powrót do szkoły.

  Jeśli powrót do szkoły na dodatkowy stopień nie jest dobry, rozważ powrót w celu uzyskania dodatkowych certyfikatów dla aktualnej dziedziny pracy. Może to być mniej czasochłonne i tańsze i pomóc Ci zarobić więcej pieniędzy.

 • 03 Zarabiaj dzięki swoim hobby

  Możesz umieścić rzeczy, które kochasz, w wolnym czasie, aby dobrze wykorzystać. Istnieje wiele sposobów na spłatę swoich hobby, a jeśli jesteś kreatywny, możesz zarobić całkiem spore pieniądze w swoim wolnym czasie. Możesz zacząć od otwarcia sklepu Etsy, aby sprzedać swoje rzemiosło lub dzieło sztuki. Upewnij się, że naładujesz wystarczająco dużo, aby pokryć zarówno materiały, jak i czas. Możesz również sprzedawać wzory lub projekty, jeśli możesz samodzielnie je wymyślić.

  Innym sposobem na zarabianie na swoich hobby jest stworzenie kanału lub programu YouTube na podstawie hobby. Możesz pokazać, jak regularnie tworzyć elementy lub recenzować przedmioty, z których korzystasz. Jeśli Twoje hobby jest graniem, możesz nawet robić filmy z przewodnikami i komentarzami ze znajomymi. Budowa może zająć trochę czasu. Jeśli jednak pozostaniesz przy tym i będziesz konsekwentny, może się to okazać świetnym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy.

 • 04 Znajdź sposób na zbudowanie strumienia pasywnego dochodu

  Kolejnym świetnym sposobem na zwiększenie swoich dochodów jest zbudowanie wielu pasywnych źródeł dochodu. Większość z nich wynika z bloga, strony internetowej lub kanału YouTube skonfigurowanego online. Potrzeba dużo czasu i wysiłku, aby zacząć zarabiać prawdziwe pieniądze. Powinieneś skupić się na niszach, które naprawdę lubisz badać lub robić coś bardziej ogólnego. Potrzeba pracy i czasu, aby zbudować publiczność, a będziesz chciał znaleźć sposoby na zaangażowanie odbiorców. Jeśli jesteś zainteresowany zrobieniem tego, musisz czuć się komfortowo, używając wszystkich rodzajów mediów społecznościowych i docierając do ludzi online. Jest wiele historii sukcesu, ale jeszcze więcej historii ludzi, którzy nie zrobili tego tak dużego.

  Kluczem do pasywnego dochodu jest zbudowanie solidnej bazy, która wygeneruje dla ciebie dochód. Jeśli piszesz książki, musisz opublikować cztery do pięciu, zanim zobaczysz, że dochód pasywny ma zostać ustalony. Z blogiem lub witryną może to potrwać kilka lat. Jest to projekt długoterminowy i powinien dotyczyć czegoś, co naprawdę Ci się podoba.

 • 05 Poproś o podwyżkę lub promocję

  Ostatnią opcją, którą powinieneś rozważyć, jest prośba o podwyżkę lub promocję w twojej firmie. Możesz również chcieć znaleźć lepszą pracę w innej firmie, gdy będziesz mieć dodatkowe doświadczenie zawodowe. Twój pracodawca może zaoferować program szkoleniowy dla przyszłych menedżerów lub zaoferować ci pełne szkolenie, które zwiększy twoje umiejętności zawodowe. Jeśli lubisz pracę, w której się znajdujesz, jest to bardzo dobry sposób na zwiększenie dochodów.

  Nie bój się szukać nowej pracy, jeśli nie zarabiasz wystarczająco dużo, aby pokryć swoje wydatki. To frustrujące być w pracy, w której czujesz się zablokowana lub niedoceniana. Poświęć czas na regularne szukanie nowej pracy.