Jak pisać na początku książki

Rodzaje i formaty używane w pierwszej części czasopisma

Redaktorzy w czasopismach używają terminów slangowych lub terminologii branżowej, aby odnieść się do różnych sekcji czasopisma. Jednym z takich terminów jest przód książki, która jest również znana jako Front of Book, Front-of-the-Book lub FOB.

FOB: Slang dla konkretnej sekcji magazynu

"Pierwsza książka" to kolejne słowo, które redaktorzy używają w odniesieniu do samego magazynu. Dlatego przednia strona książki odnosi się do przedniej lub otwierającej sekcji czasopisma.

Czasopisma są podzielone na trzy sekcje:

Teraz nie każdy magazyn podąża za trzyczęściową strukturą, ale większość tak się dzieje, a fronton książki zawiera zwykle mniejsze, krótsze historie niż dobrze rysowana cecha (gdzie zwykle działają funkcje ). Kiedy czytasz czasopismo, zauważysz, że pierwsze strony często są poświęcone mniejszym historiom, a historie opowiadań (i dłuższe historie) są zwykle w środku magazynu. Te pierwsze kilka przeczytanych stron są częścią przedniej części książki.

Co z góry?

Termin FOB może być slangiem, ale to poważna sprawa. Redaktorzy są bardzo liczni na temat typów opowiadań, krótkich artykułów i reklam, które zdecydują się opublikować w tej sekcji. Niektóre z typowych elementów, które znajdują się na początku książki, to:

Spis treści: Ponieważ reklamodawcy zazwyczaj preferują prawą stronę czasopisma w celu lepszej widoczności, spis treści staje się pierwszą stroną niemal każdego czasopisma.

Masthead: ta główna lista wszystkich osób, które pracują w magazynie, znajduje się zwykle na jednej z pierwszych kilku stron. Może udostępniać stronę z reklamą, a nawet listy i opinie od czytelników.

List od redakcji: List powitalny redaktora wyjaśnia treść problemu i jest zawsze pierwszą stroną redakcyjną w czasopiśmie.

Ta praca ma zasadnicze znaczenie w wyrażaniu stylu dziennikarstwa redaktora, przy jednoczesnym omawianiu głównych tematów zagadnienia i wprowadzaniu ukrytych tematów.

Tematy związane z jedną stroną : zwykle magazyny przeskakują do treści dzięki krótkiej, jednostronicowej tematyce zawierającej wiadomości, recenzje i najważniejsze informacje o sztuce, kulturze, nadchodzących wydarzeniach i wielu innych. Często krótkie kolumny strony, wywiady i opinie znajdują się tutaj.

Jak pisać na początku książki

Wielu redaktorów regularnie poluje na dobrze napisane i ciekawe historie, aby wypełnić strony z jedną stroną tematyczną. Jeśli interesuje Cię opowiadanie historii lub otrzymałeś zadanie dla FOB, najlepiej zacząć od wytycznych pisma do pisania. Zwykle artykuły przeznaczone dla tej części czasopisma mają od 100 do 300 słów i powinny skupiać się na jednym małym aspekcie przedmiotu, o którym chciałbyś pisać.

Typowe formaty

Większość czasopism ma jednolity, wystandaryzowany wzór dla stron o jednej stronie. Projekt zmienia się tylko nieznacznie od wydania do wydania. Aby zachować zainteresowanie czytelnika, niektóre popularne formaty używane w FOB obejmują:

Jak widać, istnieje wiele różnych sposobów prezentacji FOB. Choć magazyn może trzymać się pewnego sposobu opowiadania historii po wydaniu, możliwości dla wszystkich rodzajów formatowania są nieskończone. Pamiętaj, aby zapoznać się z formatowaniem używanym przez czasopismo, które chcesz napisać, i nie pomijaj dokładnie czytania podręcznika magazynu przed rozpoczęciem.