Nauka tworzenia wydawców

Skala jest opisem autora potencjalnej historii (i dlaczego ma to znaczenie) dla redaktora. Rozstawienie może zostać dostarczone werbalnie - jeśli jesteś na stanowisku nauczycielskim do edytora - lub wysłane pocztą e-mail.

Rozgrywka zasadniczo sprawia, że ​​sprawa dotyczy pewnej historii w pewnym momencie, a co najważniejsze, dlaczego jesteś najlepszą osobą, która ją napisze.

Pisanie udanego Pitch Letter lub e-mail

Dobra litera powinna szybko i zwięźle zrobić kilka rzeczy:

Najpierw musisz mieć możliwość sprzedania artykułu lub pomysłu na artykuł przed napisaniem i zapłaceniem za niego. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie pracowałeś z konkretnym edytorem, twoje tony powinny być w stanie wywierać trwałe wrażenie, tak abyś wyróżniał się z tłumu i miał większą szansę na otrzymanie zadania.

Jak podchodzić do redaktorów z pomysłem na historię?

Ponieważ redaktorzy często pracują z dużą liczbą pisarzy, publicystów, reklamodawców i czytelników, chyba że już pracujesz dla redaktora lub redaktor zna cię osobiście, może być trudno rzucić im jakąś historię. Nie jest to niemożliwe, ale redaktorzy otrzymują ogromną ilość wiadomości e-mail, więc masz ograniczone możliwości zwrócenia ich uwagi. Jeśli ktoś, kogo znasz, może przedstawić wprowadzenie do edytora, którego chcesz użyć, nie wstydź się pytać.

Jeśli nie usłyszysz od redaktora, który rozbił się w ciągu tygodnia, kontynuuj. Jeśli nadal nie słyszysz, szanse są dobre, nie są zainteresowani (lub nie masz czasu, aby z tobą pracować). Powinieneś poczuć się swobodnie, jeśli podzielisz ten pomysł w innym miejscu, jeśli nie otrzymasz odpowiedzi od pierwszej próby.

Wykonaj swoje badania przed skokiem

Niektóre publikacje zawierają szczegółowe wskazówki dotyczące ich rozmieszczenia i czasu, dlatego należy uważnie zapoznać się z ich witryną przed jej odpaleniem.

Dobrze jest również wiedzieć, czy publikacja akceptuje niezapowiedziane stanowiska (wielu nie).

Jednym z doskonałych zasobów, który zawiera te informacje, jest Writer's Market, przewodnik publikowany co roku przez Writer's Digest . Zawiera informacje o setkach gazet, czasopism i innych publikacji, takich jak: ile płacą, jak wolą otrzymywać zapytania (inne słowo) i dane kontaktowe.

Dobrze jest również zapoznać się z kalendarzem wydawniczym danej publikacji, zwykle dostępnym na ich stronie internetowej (czasami w sekcji reklamowej). Czy w maju mają sekcję ślubną? Nie czekaj do 15 kwietnia, aby podzielić się tym pomysłem na temat tortów weselnych. I wykonaj badania: upewnij się, że Twój świetny pomysł nie został jeszcze uwzględniony w publikacji, którą publikujesz.

Podziel swój pomysł na właściwą osobę

Jest kilka rzeczy bardziej irytujących dla edytora niż pomysłów na baśń, które wykraczają poza ich zakres. Nie ustawiaj edytora sportowego ze swoją wspaniałą historią biznesową. Sprawdź masthead publikacji (redaktorzy i ich tytuły), aby upewnić się, że zbliżasz się do właściwej osoby.

I upewnij się, że poprawnie piszesz nazwę redaktora. Nic nie jest tak szybkie, jak błędne odczytanie nazwy edytora odbierającego.

Pitch z myślą o Formule

Dobrze napisany tekst powinien być jasny i zwięzły. Oto, co chcesz uwzględnić: Najpierw wprowadź koncepcję fabuły i określ kąt . Wyjaśnij, o czym chcesz pisać i wyjaśnij swój punkt widzenia i argumentację.

Wyjaśnij, dlaczego Twój pomysł jest aktualny, ważny, inny i / lub interesujący konkretną publiczność i czytelników publikacji, do której się zbliżasz. Wyjaśnij, dlaczego jesteś osobą, która napisała ten utwór. Specjalizacja w danym obszarze lub zainteresowanie tematem są uzasadnione. Osobista relacja, która może sygnalizować konflikt interesów, nie jest.

Podaj realistyczny szacunek terminu na swój kawałek. Uwzględnij swoje dane kontaktowe, zarówno numer telefonu, jak i adres e-mail. Niektórzy autorzy dołączają do nich próbki, aby zademonstrować doświadczenie, chociaż wielu redaktorów nie klika załączników od osób, których nie znają.

Lepiej umieścić link do osobistego bloga lub strony internetowej, na której znajdziesz przykłady swojej pracy.