Profil redaktora magazynu

Image Source Ltd

Job of a Magazine Editor

Kiedy przeglądasz pierwsze strony czasopisma, zanim trafisz na spis treści (lub "toc" w żargonie branżowym), natkniesz się na topór. Ta lista nazwisk i tytułów zawiera, między innymi, redaktorów, którzy umieścili tę publikację razem. Podczas gdy większość pracy redaktora magazynu, podobnie jak praca redaktora , zajmuje się edycją opowiadań, historie z czasopism są zupełnie inne niż książki.

Jedna z największych różnic między tym, co redaktor magazynu robi, a tym, co robi edytor książek, ma związek z rodzajem treści, z którymi pracuje. Czasopisma zazwyczaj pojawiają się co tydzień lub co miesiąc, więc redaktorzy w czasopismach opracowują więcej artykułów w krótszym czasie. Redaktorzy zajmujący się czasopismami są również bardziej zaangażowani w wymyślanie pomysłów na fabułę i kształtowanie konkretnych części ich czasopisma. Nie są, jak redaktorzy książek, przesiewają przez materiał szukający dobrych rzeczy do opublikowania.

Wyszukiwanie opowiadań o czasopismach

Historie z czasopism zwykle pojawiają się na jeden z trzech sposobów: pisarz przychodzi do redaktora z pomysłem (lub "przesuwa" go ), redaktor podchodzi do pisarza z pomysłem, lub pomysł rodzi się na spotkaniu redakcyjnym. Spotkania redakcyjne to przede wszystkim sesje "burzy mózgów", z których korzysta większość redakcji. Podczas tych spotkań pojawiają się pomysły i często dyskusje grupowe pomagają rozwinąć i skupić się na ogólnych pomysłach.

Co definiuje historię magazynu

Chociaż istnieje wiele zbieżności między opowieściami, które pojawiają się w gazetach i czasopismach, duża różnica między zawartością czasopisma a treścią w gazetach to czas poświęcony im. W przeważającej części gazety pracują nad codziennymi terminami, a zatem historie gazet są bardziej inspirowane sprawami rozwijającymi się z dnia na dzień i z dnia na dzień.

Jeśli pojawi się poważny pożar, powiedzmy, w Atlancie, dziennik ten, The Atlanta Journal Constitution , będzie publikował historie dotyczące pożaru w dniu, w którym to się dzieje. Jednak magazyn regionalny w tym miejscu, Atlanta Magazine, może uruchomić coś z efektów ognia, dłuższy kawałek, kilka miesięcy po tym, jak płomień został wydany. (Zakładając, że miasto jest dotknięte w znaczący sposób.)

Ponieważ magazyny planują treść z tygodniami i miesiącami z wyprzedzeniem, nie mogą raportować o najświeższych wiadomościach w taki sposób, w jaki robią to gazety - które drukowane są codziennie. (To znaczy, są wyjątki, na przykład niektóre gazety umieszczają reporterów na jednej historii przez wiele miesięcy, a następnie prowadzą serię o tym, lub długą historię w stylu magazynu). Ale, jak gazety, wszystkie historie z czasopism potrzebujesz haczyków.

Znalezienie haka

Haczyki są w różnych kształtach i rozmiarach, a dokładniej, niektóre są oczywiste, a inne mniej. Haczyki to opowieść, która sprawia, że ​​jest teraz ważna. Chociaż istnieją historie, które są uważane za "wiecznie zielone" - tj. Mają wieloletnie znaczenie - większość artykułów w czasopismach (jak historie z gazet) wymaga haka. Jeśli pracujesz w, powiedzmy, Entertainment Weekly , zwykle będziesz pracował nad opowieściami o aktorze lub muzyku, gdy wyjdzie z nich aktualny projekt.

Innymi słowy, zrobisz coś na temat Willa Smitha na tydzień przed jego letnim hitem w kinach. Haczyk tej historii - powód, dla którego piszesz o Willu Smithu w tym momencie - jest taki, że zamierza wydać nowy film. Jednak kawałek wiecznie zielony może być filmem podsumowującym lato. Każdego lata EW może dokonać podsumowania tego, co wielkie filmy znajdują się w kinach, ponieważ pomysł ten co roku odnosi się do nowych treści.

Nadzorowanie sekcji

Jeśli przyjrzysz się uważnie każdemu czasopismowi, zauważysz, że w tym czasopiśmie pojawiają się powtarzające się sekcje i konkretne historie. Redakcja określa wygląd tych sekcji. Podobnie jak redaktorzy gazet pracują na konkretnych odcinkach papieru, specjaliści czasopisma również specjalizują się. Czasopisma są generalnie (choć nie zawsze) podzielone na trzy sekcje: przednią książkę (lub FOB); funkcja dobrze; i back-of-the-book (BOB).

Ogólnie rzecz biorąc, FOB zajmuje się mniejszymi, bardziej aktualnymi historiami, podczas gdy studnia zawiera dłuższe historie, a BOB zawiera mieszankę powtarzających się kolumn i krótszych historii.

Często redaktorzy czasopism będą pracować nad konkretną sekcją czasopisma, wymyślając pomysły na fabułę, znajdując dobrych pisarzy i czasami sami pisząc historie. Redaktorzy czasopism są zatem głównymi pomysłodawcami, a także okazjonalnymi pisarzami i tradycyjnymi redaktorami.