Jak wyciągnąć średni rok życia jako "rok przerwy"

Czy można opuścić wyścig szczurów na rok podróży i samopoznania?

Pomysł zrobienia "roku przerwy" - rok przerwy przed wejściem do college'u lub prawdziwego świata - zawsze był dla młodych i (do niedawna) Brytyjczykami. Jednak trend w Ameryce stale się nasila, a ludzie coraz bardziej angażują się w ich życie.

Według badania The Gap Year Study przeprowadzonego przez Hostelworld.com, ponad jedna trzecia osób, które obecnie mają lata przerwy, ma co najmniej 30 lat.

Wiek uczestników z roczną luką rośnie i podobnie jak młodzi ludzie podróżujący z plecakami po Europie, zazwyczaj chcą zobaczyć świat, twórczo zainspirować się i poznać siebie.

Ale kiedy już jesteś dorosły, proces jest znacznie bardziej skomplikowany pod względem finansowym. Możesz mieć spłatę pożyczki studenckiej, kredyt hipoteczny, a nawet dzieci. Ale nie jest to niemożliwe. Rozmawialiśmy z ludźmi, którzy to zrobili - a także z niektórymi ekspertami - aby dowiedzieć się, jak możesz zabrać czas z wyścigu szczurów bez zrujnowania kariery i / lub finansów.

Umiarkuj swoje oczekiwania

Ethan Knight, dyrektor wykonawczy i założyciel American Gap Association, wyjaśnia, że ​​najbardziej udane lata przerwy obejmują cztery odrębne elementy:

Joanna Lazarek skończyła rok przerwy, gdy w 2011 roku skończyła 40 lat, i sprawdzała wszystkie cztery skrzynie. W Tajlandii wolontariusze prowadzili wolontariat ze słoniami, robiąc makaron organiczny w Australii i łącząc się z kimś, kto podzielił się swoim imieniem (pierwszym i ostatnim) w Polsce.

A jednak zauważa: "To nie było Jedz, módl się, kochaj. Nie była tak efektowna jak Cheryl Strayed na szlaku na wybrzeżu Pacyfiku ". Zastanawiając się nad doświadczeniem, mówi:" Nie zmieniłem się. Wróciłem zestalony. Zdałem sobie sprawę z rzeczy o sobie, tak jak pracuję naprawdę ciężko, kiedy nie muszę. I chcę zejść mi z drogi, aby się uczyć. Była to raczej afirmacja: "Tak, naprawdę jestem tym, kim jestem".

Oszczędź więcej niż myślisz, że będziesz potrzebować

Gdy Lazarek wrócił ze swojego roku przerwy, zajęło sporo czasu, aby wylądować w pełnym wymiarze godzin. "Kiedy wróciłem, zaoszczędziłem na tyle, że miałem poduszkę, ale okazało się, że jest to trochę trudne, finansowo" - mówi. To nie jest rzadkie, mówi Knight. "Zwykle po pewnym czasie odejście z pracy zajmuje od sześciu miesięcy do roku. Nasza kultura nie pasuje do luk w życiorysie . "Będziesz chciał zaplanować co najmniej sześciomiesięczne wydatki na powrót do domu.

Zrobić coś, aby zachować pieniądze (lub przynajmniej nie wychodzić)

Jednym ze sposobów na złagodzenie finansowego ciosu jest praca - za wynagrodzeniem - w trakcie roku przerwy. Bobbi Livingstone, lat 62, która właśnie kończy 11-miesięczną pracę z Americorps, otrzymała niewielkie stypendium (podobnie jak wszyscy członkowie programu), podczas gdy była wolontariuszką w Baltimore.

To pomogło jej utrzymać się na powierzchni. Finansowa dziura Lazarka byłaby znacznie głębsza, gdyby nie mogła podnająć mieszkania z zyskiem.

Zatrzymaj to tanie

Innym sposobem na zmniejszenie wydatków jest zaplanowanie roku przerwy z myślą o oszczędności. Holly Bull, prezes Centrum Programów Tymczasowych, która (za opłatę za mieszkanie o wartości 2600 USD) pomaga osobom w wieku od 16 do 75 lat znaleźć odpowiednie programy dla nich, zauważa, że ​​tradycyjne programy na rok przerwy wynoszą od 10 000 do 14 000 USD na semestr. Są jednak sposoby na obniżenie tych kosztów. Stawianie wolontariuszy zazwyczaj daje mieszkańcom gape i mieszkanie w zamian za pracę - wyjaśnia. Inne programy pobierają minimalną opłatę - na przykład 1400 $, aby przejść do Południowej Afryki, aby uczyć w klasie przez pięć tygodni. Rycerz sugeruje również, abyś chodził tam, gdzie twój dolar może pójść dalej.

"1000 dolarów idzie o wiele dalej w Indiach niż w innych częściach świata" - zauważa.

Naucz się opowiadać swoją historię

Livingstone - która przed swoim doświadczeniem w Americorps była nauczycielką, która nie chciała już uczyć - teraz ma życiorys pełen nowych gadżetów, z których korzysta podczas wywiadów. W przypadku Americorps zorganizowała dobrze przyjętą kampanię na rzecz nauczania bezpieczeństwa w domu dla uczniów klas trzecich w szkołach Baltimore. To świetna anegdota na temat rozmowy kwalifikacyjnej . Lazarek wykorzystała swoje wieloletnie doświadczenie, aby rozwinąć umiejętności rozwiązywania problemów i komunikacji, których się nauczyła. Nawet planowanie roku przerwy może być świetnym przykładem organizacji szczegółowego projektu, mówi. "To nie tylko bieganie i kupowanie biletu na samolot", mówi. "Dla mnie był to ośmiomiesięczny projekt. Mówisz o celowości, z jaką to zrobiłeś. "

Embrace Plan B

Wreszcie, jeśli czytasz to i myślisz, że nie możesz sobie na to pozwolić, istnieje kilka innych opcji.

Jeden to urlop naukowy, który jest krótszy, a także daje ci pracę do powrotu. Inną opcją jest zostać cyfrowym koczownikiem: Jeśli możesz skutecznie wykonywać swoją pracę z dowolnego miejsca, programy takie jak Rok zdalny i Lista Nomadów powstają, aby pomóc Ci to zrobić widząc świat. Za miesięczną opłatę w wysokości 2 000 USD (wraz z zaliczką w wysokości 5 000 USD), ta pierwsza zapewni co miesiąc pracę w innym miejscu na całym świecie, zapewni miejsce do pracy i miejsce do życia, a nawet pomoże w przygotowaniu dzięki czemu możesz płynnie koordynować pracę z pracodawcą w domu. Lista Nomad jest darmowa, ale zrób to sam; pomaga połączyć się z innymi nomadami w miastach na całym świecie. Nie jest to rok przerwy, per se, ale jeśli to, czego szukasz, to zobaczyć świat i utrzymać swoją pensję, to po prostu może.