Specjalista ds. Wojskowej Armii Elektronicznej

W armii specjaliści ds. Wojny elektronicznej nadzorują i przeprowadzają akcje wojskowe, które polegają na użyciu energii elektromagnetycznej do manipulowania i zapobiegania wrogim stosunkom widma elektromagnetycznego. Celem specjalisty ds. Walki elektronicznej jest zaplanowanie, koordynacja i wykonanie ataków elektronicznych, wsparcia elektronicznego i ochrony elektronicznej, zgodnie z opisem stanowiska armii. Czym dokładnie jest wojna elektroniczna?

Łatwiej jest uchwycić tę koncepcję za pomocą prawdziwego przykładu na świecie, w jaki sposób został użyty i dlaczego.

Electronic Warfare and Operation Orchard

Brzmi to niezwykle zaawansowanym technologicznie (i jest), ale większość ludzi, którzy oglądali film science fiction, jak "Gwiezdne wojny", będzie znała pojęcie "zakleszczenia" sygnału lub radaru wroga (lub innej komunikacji elektronicznej).

Jednym z najbardziej znanych zastosowań wojny elektromagnetycznej w prawdziwym życiu była operacja Orchard w 2007 roku. Podczas tego incydentu funkcjonariusze wywiadu sił powietrznych Izraela przeszkadzali systemom obrony powietrznej syryjskiej armii. Podczas gdy Syryjczycy patrzyli na to, co wydawało się być spokojnym niebem na ich radarze, izraelskie odrzutowce bombardowały podejrzane miejsce reaktora jądrowego w Syrii.

Wsparcie elektroniczne może również pomóc przyjaznym siłom, wykorzystując elektroniczny system wykrywania wojny do znalezienia jednostek wroga, podczas gdy ochrona elektroniczna wykorzystuje sprzęt do ochrony wojskowych systemów komunikacyjnych i innych rodzajów sprzętu elektronicznego.

I oczywiście będą przypadki, w których wojna elektroniczna jest odpowiednia jako środek zaradczy, aby odeprzeć zagrożenie lub możliwy atak. Wszystkie te scenariusze są częścią pracy Electronic Warfare Specialist.

Szkolenie dla specjalisty ds. Wojny elektronicznej

Kandydaci na kurs Electronic Warfare Specialist spędzą dziewięć tygodni na szkoleniu w Fire Center Center for Fort Sill w Oklahomie.

Osoby, które pomyślnie ukończyły kurs, otrzymały specjalizację wojskową 29E (Military Occupational Specialty - MOS).

Niektóre szkolenia odbywają się w klasie, ale duża część kursu jest poświęcana szkoleniu w miejscu pracy z instruktorami. Wśród rzeczy, które żołnierze uczą się w tym programie szkoleniowym są teoria fal radiowych, jak określać częstotliwości i jak planować i wykonywać elektroniczne działania wojenne.

Wymagania, aby zostać specjalistą w dziedzinie Electronic Warfare

Aby zakwalifikować się do tego MOS , żołnierz musi mieć dyplom ukończenia szkoły średniej lub stopień równoważności szkoły średniej. On lub ona musi pokazać ukończenie algebry szkoły średniej.

Żołnierze muszą uzyskać wynik 100 punktów w segmencie Surveillance and Communications (SC), Electronics (EL) i Skilled Technical (ST) z zestawu ASVAB ( Arped Services Vocation Aptitude Battery), który należy rozważyć na stanowisko specjalisty ds. Elektronicznego rzemiosła wojennego.

Ponadto, żołnierze wchodzący na to pole muszą mieć prawo do tajnego dostępu do Tajemnic i powinni być w stanie zakwalifikować się do uzyskania tajnego pozwolenia na poufne informacje z przedziału (SCI). Żołnierze potrzebują również normalnego widzenia kolorów i stopnia sierżanta lub wyższego z mniej niż dekadą w aktywnej służbie. Żołnierze, którzy przystąpili do służby, powinni przejść kurs Warrior Leader.

Praca specjalisty Electronic Warfare jest odpowiednia dla osób zainteresowanych inteligencją wojskową i kontrwywiadem oraz umiejętnością pracy z urządzeniami elektronicznymi.