Jak radzić sobie z pozostawieniem pracy

Wskazówki i porady dotyczące łaskawego przechodzenia z pracy

Po odejściu z pracy, niezależnie od tego, czy decyzja jest wyborem, czy też decyzją pracodawcy, szczegóły wyjścia muszą zostać sfinalizowane. Będziesz musiał powiadomić o rezygnacji i zaplanować ostatni dzień pracy.

Musisz również zaplanować przejście i rozważyć opcje świadczeń pracowniczych, np. Co zrobić z 401 tys. Emerytur lub renty, a jeśli to możliwe, pozostawić wdzięczną notatkę.

Oto sposób radzenia sobie z odejściem z pracy, w tym wskazówki dotyczące rezygnacji z pracy, jak radzić sobie z wypalaniem, kiedy otrzymasz ostatnią wypłatę, jak pożegnać się ze współpracownikami i jak zarządzać zmianą świadczeń dla pracowników.

 • 01 Jak zrezygnować z pracy

  Kiedy masz wybór, aby przejść dalej, ważne jest, aby zrezygnować z wdziękiem, nie spalając żadnych mostów. Prawdopodobnie będziesz potrzebował referencji od swojego pracodawcy w pewnym momencie i to powinno być dobre. Poświęć trochę czasu na staranne zaplanowanie odjazdu, udzielanie jak największej uwagi i zaoferowanie pomocy przy przejściu. Zapoznaj się z tymi wskazówkami, aby dowiedzieć się, jak zrezygnować z pracy, aby pozostawić najlepsze możliwe warunki.
 • 02 Zawiadomienie o dwóch tygodniach

  Dawanie dwutygodniowego powiadomienia jest standardem, chyba że masz umowę, która przewiduje, że musisz zostać dłużej. O ile nie ma okoliczności łagodzących, w których nie można pozostać, należy poinformować swojego szefa, że ​​wyjeżdżasz z dużym wyprzedzeniem. Oto wskazówki dotyczące wypowiedzenia i porady, co zrobić, jeśli absolutnie nie możesz zostać tak długo.
 • 03 Podaj dobry powód do opuszczenia

  Nawet jeśli naprawdę nie lubisz swojej pracy, nie jest to odpowiedni moment, aby o tym wspomnieć. Ważne jest, aby odejść z pracy na dobrych warunkach, i ważne jest, aby powód, dla którego dałeś bossowi, pasuje do tego, co mówisz podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Oto kilka dobrych, a nie tak dobrych powodów, by odejść z pracy.
 • 04 Jak radzić sobie z byciem zakończonym

  Bez względu na to, czy zostałeś zwolniony, czy zwolniony, przegrasz bolesną pracę. To bolesne, tym bardziej, gdy jest nieoczekiwane. Oto, co powinieneś wiedzieć, kiedy Twoja praca została rozwiązana, w tym prawa pracownicze, bezrobocie, co powiedzieć w rozmowach kwalifikacyjnych i więcej porad na temat rozwiązania umowy.
 • 05 Otrzymywanie ostatniej wypłaty

  Prawa autorskie Andrew St. Clair / andrewstclair.com

  Niezależnie od tego, czy masz nową pracę w kolejce, czy dopiero zaczynasz poszukiwania pracy, ważne jest, aby wiedzieć o ostatecznej wypłacie. Kiedy otrzymasz ostatnią wypłatę, jeśli zrezygnujesz lub zostaniesz zwolniony z pracy? Ostateczna wypłata zależy od prawa stanowego i polityki firmy. Oto szufelka.

 • 06 Zdobywanie bezrobocia

  Jeśli stracisz pracę, możesz kwalifikować się do zasiłku dla bezrobotnych. W pewnych okolicznościach możesz nawet zbierać, jeśli zostałeś zwolniony. Oto informacje o bezrobociu, w tym o tym, jak i kiedy otworzyć roszczenie, jak złożyć tygodniowe roszczenie i jak obliczyć, ile otrzymasz zasiłku dla bezrobotnych.
 • 07 Świadczenia pracownicze po odejściu z pracy

  Zanim odejdziesz z pracy, musisz wiedzieć, jakie świadczenia pracownicze kwalifikują się do Ciebie. Masz prawo do niektórych świadczeń z mocy prawa. Twój pracodawca może zdecydować o zapewnieniu dodatkowych świadczeń, innych niż te, które są wymagane przez prawo stanowe lub federalne. Jeśli nie jesteś pewien, do czego masz prawo, zapytaj swojego kierownika lub działu zasobów ludzkich. Powinni być w stanie podać ci szczegóły przed ostatnim dniem pracy.
 • 08 Opcje ubezpieczenia zdrowotnego do rozważenia

  Będziesz musiał podjąć decyzję o ubezpieczeniu zdrowotnym. W zależności od wielkości firmy możesz być uprawniony do kontynuowania ubezpieczenia w ramach COBRA. Jednak w ramach Obamacare, rządowego Rynku Ubezpieczeń Zdrowotnych, będziesz mógł zrobić zakupy samemu, aby sprawdzić, jak indywidualne i rodzinne plany cenowe są porównywalne z COBRA i zdecydować, która opcja jest najlepsza dla Ciebie i Twojej rodziny.
 • 09 Co robić ze swoim 401k

  Najprawdopodobniej będziesz mieć cztery opcje, co zrobić z planem 401k po odejściu z pracy: pozostań w planie istniejącego pracodawcy, przenieś pieniądze na plan nowego pracodawcy, przenieś pieniądze na samodzielny rachunek emerytalny (znany jako rollover IRA) lub wypłaty. Oto rzeczy do rozważenia przy każdej opcji.
 • 10 Twoja emerytura po opuszczeniu pracy

  Jeśli jesteś objęty programem emerytalnym o zdefiniowanym świadczeniu, będziesz miał kilka opcji. Możesz teraz wybrać pieniądze jako sumę ryczałtową lub przyjąć obietnicę regularnych płatności w przyszłości, zwaną również rentą dożywotnią. Możesz nawet uzyskać kombinację obu. Oto informacje na temat opcji emerytalnych, kiedy opuszczasz swoją pracę.
 • 11 Zdobywanie linii odniesienia

  Ważne jest, aby uzyskać odpowiednie referencje, zanim ich potrzebujesz. Zapytaj swojego menedżera, jeśli chcesz pozostać w dobrych stosunkach, o przekazaniu referencji. Sprawdź także z najbliższymi współpracownikami, klientami i innymi osobami, które mogą mówić do twoich kwalifikacji. Planuj z wyprzedzeniem i odbierz swoje referencje w kolejności, zanim ich potrzebujesz. Pozwoli to zaoszczędzić czas, tworząc listę referencyjną, gdy prosi o nią jeden z pracodawców.
 • 12 15 Rzeczy do zrobienia przed opuszczeniem pracy

  Są rzeczy, które powinieneś rozważyć, aby zapewnić pełne wdzięku przejście przed wyjściem do drzwi biura po raz ostatni. Dokładnie sprawdź tę listę, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku.
 • 13 Jak się pożegnać i pozostać w kontakcie

  Po powiadomieniu szefa, że ​​rezygnujesz, następnym krokiem jest poinformowanie współpracowników, że idziesz dalej. Udostępnij swoje osobiste informacje kontaktowe tym, z którymi chcesz pozostać w kontakcie, i połącz się z LinkedIn, jeśli jeszcze nie jesteś. Choć trudno jest być w kontakcie z tymi, z którymi pracowaliśmy, dobrze jest to zrobić, ponieważ byli koledzy mogą dawać świetne referencje i zapewniać skierowania do pracy.

  Czytaj więcej