Jak zostawić pracę Nienawidzisz

Porady dotyczące przenoszenia się, gdy nienawidzisz swojej pracy

Często zdarzają się rzeczy, które denerwują ludzi na temat ich pracy - być może mają drażniącego współpracownika, długie dojazdy lub długie godziny. Co jednak robisz, gdy absolutnie nienawidzisz pracy?

Jeśli nienawidzisz swojej pracy , może będziesz musiał rzucić palenie. Jednak ważne jest, aby w miarę możliwości pozostawić swoją pracę na dobrych warunkach z pracodawcą i współpracownikami. Pamiętaj, że gdy ubiegasz się o nową pracę, zatrudnienie menedżerów skontaktuje się z pracodawcą, aby potwierdzić, dlaczego odszedłeś .

Możesz nawet poprosić pracodawcę o rekomendację . Są sposoby, dzięki którym możesz zostawić pracę, której nienawidzisz, będąc jednocześnie uprzejmym i profesjonalnym.

Zastanów się nad zadaniem

Zanim zdecydujesz się rzucić palenie, poświęć trochę czasu na zastanowienie się nad tym, czego nienawidzisz w swojej pracy. Czy to jest coś, nad czym masz kontrolę? Być może nienawidzisz swojego kolegi z biura. Czy istnieje sposób na zmianę biura? Może nienawidzisz swojej długiej podróży. Czy mógłbyś zapytać swojego pracodawcę, czy mógłbyś się teleportować raz lub dwa razy w tygodniu? Spróbuj znaleźć rozwiązanie problemu, zanim podejmiesz decyzję o zakończeniu .

Zastanów się także, czy rzeczy, których nienawidzisz, warto odejść. Jeśli masz denerwującego współpracownika, czy to naprawdę jest powód, aby odejść? Pamiętaj, że możesz być przez pewien czas bezrobotny - czy możesz sobie na to pozwolić? Przemyśl wszystkie opcje przed podjęciem decyzji o odejściu z pracy.

Przygotuj się na wyjście

Zanim zrezygnujesz , sprawdź, czy możesz wytrzymać przez co najmniej kilka tygodni, a nawet kilka miesięcy.

Wykorzystaj ten czas, aby przygotować się do ponownego wejścia na rynek pracy.

Zaktualizuj swoje CV i profil LinkedIn i zacznij szukać pracy (jednak upewnij się, że nie szukasz nowych miejsc pracy w pracy ). Rozpocznij prosić o rekomendacje od byłych przełożonych i współpracowników. Zapisz próbki pracy, aby pomóc w rozbudowie portfela.

Zacznij także przygotowywać się finansowo na bezrobocie. Spotkaj się z finansistą, aby uzyskać informacje o swoich finansach. Wykonaj budżet miesięczny, jeśli to możliwe, zapewnij sobie przynajmniej sześciomiesięczną poduszkę. Pamiętaj, że najprawdopodobniej nie będziesz uprawniony do zasiłku dla bezrobotnych , ponieważ odszedłeś z pracy (zamiast zostać zwolniony).

Powiedz swojemu pracodawcy

Gdy zdecydujesz się odejść z pracy, musisz powiedzieć o tym swojemu pracodawcy. Oto wskazówki, jak powiedzieć swojemu szefowi, że odchodzisz:

Powiadom o dwóch tygodniach (jeśli to możliwe). Standardowo możesz zaoferować szefowi co najmniej dwutygodniowy okres wypowiedzenia , gdy chcesz zrezygnować. Czasami umowa spółki lub umowa związków zawodowych ma inne zasady. Śledź wszystko, co jest Twoją firmą lub polityką związkową. Możesz jednak rozważyć odejście bez powiadomienia z dwutygodniowym wyprzedzeniem, jeśli doświadczasz nękania, poczujesz się niesatysfakcjonująco w pracy lub w inny sposób jesteś tak nieszczęśliwy w pracy, że nie możesz trwać dwa tygodnie.

Powiedz swojemu szefowi osobiście. Jeśli to możliwe, najlepiej najpierw powiedzieć swojemu szefowi osobiście . To może być nerwowe, ale to grzeczne, profesjonalne zadanie.

Zachowaj to pozytywnie lub neutralnie. Nie ma potrzeby, aby wchodzić w szczegóły dotyczące tego, czego nienawidzisz w swojej pracy. Należy pamiętać, że ten pracodawca może być zmuszony do napisania zaleceń lub przynajmniej zweryfikować historię zatrudnienia , gdy poszukujesz pracy.

Dlatego chcesz zostawić pozytywną notatkę.

Zachowaj to krótko. Jednym ze sposobów, aby rozmowa była jak najbardziej pozytywna, nie jest przekazywanie zbyt wielu informacji o tym, dlaczego odchodzisz . Możesz po prostu powiedzieć, że odchodzisz z "powodów osobistych" lub z innego ogólnego powodu. Nie chcesz kłamać (ponieważ ponownie menedżer ds. Zatrudnienia może poprosić pracodawcę o sprawdzenie, dlaczego odszedłeś), więc utrzymuj go trochę niejasno.

Zaproponuj pomoc przy przejściu. Innym sposobem na pozytywne wyjście jest zaoferowanie pomocy w okresie przejściowym przed wyjazdem. Możesz zaoferować coś konkretnego - na przykład możesz powiedzieć, że chcesz wyszkolić nowego pracownika. Możesz też po prostu powiedzieć, że chcesz pomóc w każdy możliwy sposób.

Napisz list z rezygnacją. Mimo że powiedziałeś szefowi osobiście, musisz to zrobić, przesyłając oficjalny list rezygnacyjny .

Wyślij kopię do pracodawcy, a kopię do działu zasobów ludzkich (HR). Podobnie jak Twoja osobista rezygnacja, zachowaj ten list pozytywnie, a przynajmniej neutralnie. Nie wchodź w szczegóły dotyczące powodów, dla których nienawidzisz pracy.

Pożegnaj się ze współpracownikami. Rozważ wysyłanie e-maili lub listów do współpracowników, z którymi pracowałeś. Jeśli to możliwe, wyślij zindywidualizowane pożegnania do każdej osoby, z którą pracowałeś. Jeśli odchodzisz po części z powodu trudnego współpracownika, możesz wysłać mu bardzo prosty, neutralny komunikat pożegnalny lub nie wysłać go w ogóle. Nie wysyłaj im negatywnego e-maila z listą, jak bardzo byli niezadowoleni. Pamiętaj, że pracodawcy czasami sprawdzają się u swoich byłych kolegów podczas przeprowadzania kontroli .

Kiedy mówić coś

Ogólnie rzecz biorąc, chcesz zachować swoje skargi dotyczące pracy dla siebie. Jeśli jednak w pracy dzieje się coś naprawdę haniebnego - na przykład, jeśli ty lub inny pracownik byłeś nękany lub dyskryminowany , lub widziałeś coś nielegalnego - zanim zrezygnujesz, możesz złożyć oficjalną skargę. W takim przypadku przejdź do biura zasobów ludzkich firmy i zgłoś oficjalną skargę.