Profil stanowiska armii: specjalista ds. Artylerii polowej 13D

To jest kluczowa praca armii na polu bitwy

W armii specjalista ds. Systemów danych taktycznych (FAATDS) jest ważnym członkiem zespołu artylerii polowej armii. Specjaliści ci są przede wszystkim odpowiedzialni za obsługę Zaawansowanych Systemów Taktycznych Danych Artylerii Polowej dla wyrzutni działa i rakietowych, używanych do wspierania jednostek piechoty i czołgów w sytuacjach bojowych.

Ta praca to wojskowa specjalizacja zawodowa ( MOS ) 13D i jest to kluczowa rola w armii.

Specjaliści FAATD zapewniają bezpieczne i dokładne wykorzystanie artylerii polowej i jej różnych systemów wsparcia.

Obowiązki wykonywane przez MOS 13D

Obowiązki wykonywane przez ten MOS obejmują tworzenie, utrzymywanie i obsługę systemów komunikacyjnych oraz pomoc w przygotowaniu centrów komputerowych do obsługi i zamykania. MOS 13D przygotowuje taktyczne systemy danych dla artylerii polowej; może to obejmować procedury okablowania, instalacji i usuwania oraz gromadzenia i utrzymywania danych dla systemów artylerii polowej.

Żołnierze ci wykonują także czynności konserwacyjne na taktycznym sprzęcie do systemów danych, pojazdach sekcji i generatorach wykorzystywanych w taktycznych systemach danych polowych artylerii. Wykonają oni obsługę załogi i pomogą utrzymać ten sprzęt sekcyjny.

Najbardziej krytyczną częścią pracy tego specjalisty są taktyczne systemy danych operacyjnych artylerii wojennej, wielokrotnego uruchomienia systemu rakietowego, batalionu i batalionu armatniego. Odpowiadają za przetwarzanie misji przeciwpożarowej, która obejmuje harmonogramy planów przeciwpożarowych.

Komputery stanowią ogromną część pracy tego specjalisty; są odpowiedzialni za wykonywanie operacji, takich jak przetwarzanie misji przeciwpożarowej, ustalanie informacji kontrolnych i inicjowanie bazy danych.

Wstępne szkolenie dla MOS 13D

Szkolenie zawodowe dla specjalisty w zakresie automatycznego systemu taktycznego danych pola walki wymaga dziesięciu tygodni podstawowego szkolenia bojowego i siedmiu tygodni zaawansowanego treningu indywidualnego z instrukcjami na stanowisku pracy.

Część tego czasu spędza się w klasie i częściowo w terenie w symulowanych warunkach bojowych.

Żołnierz, który chce zostać Specjalistą ds. Taktycznych Automatyzacji Danych na potrzeby artylerii polowej, będzie wymagał wyniku z 93 punktów umiejętności Arped Services Vocational Aptitude Battery (ASVAB) w obszarze umiejętności polowych artylerii (FA). Podtesty dla tego obszaru obejmują rozumowanie arytmetyczne (AR), szybkość kodowania (CS), wiedzę matematyczną (MK) i zrozumienie mechaniczne (MC).

Musisz także mieć możliwość zakwalifikowania się do tajnego poświadczenia bezpieczeństwa, które będzie obejmować śledztwo dotyczące twojej postaci i postępowania. Dochodzenie będzie dotyczyło każdego rejestru karnego, twoich finansów i stabilności psychicznej i emocjonalnej, aby ustalić, czy nadajesz się do uzyskania dostępu do informacji dotyczących bezpieczeństwa narodowego.

Wymagane jest normalne widzenie kolorów (bez zabarwienia kolorów), a żołnierze w tej pracy muszą być obywatelami USA.

Szkolenie dla MOS 13D

Podczas treningu nauczysz się obsługi systemów rakietowych, rakietowych i rakietowych, a także taktyki artylerii. Nauczysz się również, jak obliczyć docelowe lokalizacje.

Ta praca jest dla ciebie odpowiednia, jeśli interesujesz się operacjami rakietowymi i rakietowymi, może wykonywać wiele zadań i pracować jako członek zespołu, a także wykonywać zadania pod presją.