Powody, by nie rezygnować z pracy

Kiedy nie jest dobrym pomysłem odejście od pracy

Jest wiele dobrych powodów, aby rzucić pracę . Są też chwile, kiedy warto zachować to, nawet jeśli nie jest to na dłuższą metę. Jeśli możesz pozostawić swoją obecną pozycję na warunkach, kiedy będziesz gotowy, przejście na nowe zatrudnienie będzie znacznie łatwiejsze. Czekanie daje ci także możliwość przemyślenia tego, aby mieć pewność, że decyzja, którą podejmiesz, aby zrezygnować, jest właściwa.

Czasami rzucanie palenia nie jest najlepszą rzeczą do zrobienia.

Może to kosztować cię pieniądze, a nawet utrudniać zatrudnienie, jeśli nie masz innej pracy w kolejce. Lub czas może nie być odpowiedni . Zanim powiesz "Zrezygnowałem", zapoznaj się z tymi przyczynami, dlaczego nie chcesz od razu odejść. Ustal także, czy jest jakikolwiek sposób, aby zmienić sytuację i nauczyć się kochać swoją pracę .

8 powodów, aby nie rezygnować z pracy (jeszcze)

1. Jesteś zły. Miałeś okropny dzień w pracy, jesteś zły na szefa i nic nie idzie dobrze. Rzucenie palenia może wydawać się najlepszym rozwiązaniem, ale decyzje podejmowane w pośpiechu nie zawsze są najlepsze. Idź do domu, uspokój się, przemyśl wszystko i poczekaj co najmniej 24 godziny, aby się upewnić, czy naprawdę chcesz teraz odejść. Zastanów się, czy jest coś, co można zrobić, aby naprawić sytuację i sprawić, że pozostanie to realną opcją. Czy są rzeczy, które Ty lub firma możesz zrobić, aby rozwiązać problem?

2. Nienawidzisz swojej pracy. Nienawiść do pracy jest uzasadnionym powodem do rzucenia palenia, ale czy jest jakiś sposób, aby uczynić twoją rolę bardziej smakowitą lub czy istnieją inne stanowiska w firmie, które mogłyby lepiej pasować?

Jeśli lubisz swoją firmę, swojego kierownika i współpracowników, być może pozostaniesz na innej pozycji.

3. Potrzebujesz przerwy. Pracowałeś prawie przez całą dobę bez wakacji lub wolnego czasu? Jeśli jesteś wypalony z robienia zbyt wiele, trochę czasu z dala od biura może być szybką naprawą.

Urlop, nawet krótki, może dać ci jasność i pomoże ci zdecydować, jaki powinien być następny etap twojej kariery.

4. Nie możesz pozwolić sobie na rzucenie palenia. Czy masz wystarczająco dużo pieniędzy w banku, aby sfinansować poszukiwania pracy bez płacenia za wypłatę? Znalezienie nowej pracy nie zawsze jest tak szybkie i łatwe, jak mogłoby się wydawać. Nawet jeśli masz silne umiejętności i pracujesz na polu kariery na żądanie, proces rozmowy może trwać długo i będziesz musiał zastąpić utracone zarobki, dopóki nie rozpoczniesz nowej pozycji.

5. Potrzebujesz korzyści. Jeśli masz przyzwoity pakiet świadczeń, ważne jest, aby wiedzieć, co stanie się z twoimi świadczeniami pracowniczymi po odejściu z pracy . Nie chcesz podnosić czerwonych flag ze swoim szefem lub działem zasobów ludzkich, zadając zbyt wiele pytań o to, co dzieje się po zakończeniu stosunku pracy, ale informacje mogą być dostępne online lub w podręczniku pracownika. Uważnie przejrzyj opcje kontynuacji ubezpieczenia i jakie korzyści przyniesie ci obecnie zasiłek.

6. Będziesz uważany za robotnika. Na dzisiejszym rynku pracy przeskok pracy niekoniecznie musi być czymś złym. Wiele firm zatrudnia pracowników kontraktowych i krótkoterminowych, a istnieją sposoby, aby dostosować swoje CV, aby złagodzić wpływ.

Jednak nadal będziesz musiał przygotować się na udzielenie odpowiedzi na pytania o udzielenie odpowiedzi na pytanie, dlaczego odszedłeś z pracy , zwłaszcza jeśli miałeś ich dużo.

7. Nie masz planu wyjazdu w miejscu. Rezygnacja bez planu na miejscu może być przerażająca, ponieważ jest zbyt wiele niewiadomych. Nie wiesz, ile czasu zajmie zatrudnienie, możesz wydać swoje konto bankowe szybciej, niż się spodziewano, i nie wiesz, gdzie znajdziesz swoją następną pracę. Lepiej poznawać rynek pracy, wiedzieć, do których zawodów masz kwalifikacje, ile możesz się spodziewać , i które organizacje zatrudniają z wyprzedzeniem. Płynny plan wyjazdu zapewni pomyślne przejście na nowe zatrudnienie.

8. Nie masz nowej pracy czekającej. Oczywiście podjęcie decyzji o rezygnacji z nowej pracy jest łatwe.

Jeśli tego nie zrobisz, a okoliczności w pracy nie są tak trudne, że nie możesz zostać , bardziej sensowne jest rozpoczęcie ostrożnego i poufnego poszukiwania pracy, gdy nadal jesteś zatrudniony. Wyszukiwanie pracy online z telefonu, a także z komputera jest łatwe - wielu pracodawców przeprowadza wywiady telefoniczne , a Ty możesz żonglować, biorąc udział w rozmowach kwalifikacyjnych . Szybko śledź swoje poszukiwania pracy, aby szybko zostać zatrudnionym , a następnie zwrócić uwagę.

Kiedy nie masz pewności, że skończysz

Co powinieneś zrobić, jeśli chcesz wyjść, ale nie wiesz, czy powinieneś? Najlepszym sposobem na rozpoczęcie procesu podejmowania decyzji jest sporządzenie listy zalet i wad obecnej pracy, w tym obowiązków związanych z pracą, wynagrodzeń, korzyści, harmonogramu, możliwości rozwoju, kultury firmy i tego, jak wygląda Twoja ścieżka kariery. twój obecny pracodawca. Jeśli masz inną ofertę pracy, porównaj aktualny pakiet wynagrodzenia z ofertą nowej firmy.

Kiedy Twoja decyzja zostanie, te wskazówki pomogą ci utrzymać pracę , a nawet będziesz szczęśliwy, że tak się stało.

Kiedy jesteś gotowy do zakończenia

Po podjęciu decyzji o rezygnacji ważne jest, aby odejść z pracy tak wdzięcznie, jak to możliwe. Oto co należy zrobić, zanim rzucisz pracę , jak powiedzieć swojemu szefowi, że rezygnujesz , oraz przykłady listów rezygnacyjnych, aby sformalizować swój wyjazd.

Więcej informacji na temat przeprowadzki: Jak poradzić sobie z pozostawieniem pracy