Proste sposoby, aby nauczyć się kochać swoją pracę

Być może twoja praca była od pierwszego wejrzenia miłością, ale powoli zmieniła się w walkę, a może zaakceptowałeś ją, ponieważ potrzebowałeś pracy, ale wiedziałeś, że sytuacja nie była idealna. Tak czy inaczej, możliwe jest ożywienie twojego związku z twoją pracą. Jeśli czytasz to teraz, już zrobiłeś pierwszy krok!

W końcu nawet najlepsza praca nie wydaje się taka dobra ze złym podejściem, więc fakt, że szukasz sposobów na poprawę swojego spojrzenia, oznacza, że ​​jesteś już na dobrej drodze.

Oto dziesięć prostych sposobów, aby nauczyć się kochać swoją pracę.

10 sposobów, aby nauczyć się kochać swoją pracę

1. Pracuj ze swoim przełożonym, aby ustalić cele. Praca może sprawiać wrażenie prawdziwego nudziarza, jeśli nie masz poczucia, że ​​masz coś do czego dążyć. Współpracuj ze swoim przełożonym, aby ustalić rozsądne, ale inspirujące cele, które będą Cię motywować i pomagać w zapewnieniu struktury i koncentracji na każdy dzień. Osiągnięcie tych celów może również pomóc w uzyskaniu efektu dźwigni w celu wynegocjowania awansu lub podwyższenia wynagrodzenia lub zapewnienia możliwości zmiany zespołów , działów lub ról w dalszej drodze.

2. Sporządź listę aspektów obecnej pracy, którą chcesz poprawić, ponieważ nie możesz rozwiązać problemu, dopóki go nie zdefiniujesz. Poświęć trochę czasu, aby oczyścić głowę i odejść od wszelkich uprzedzeń lub negatywnych. Następnie ustaw minutnik na dziesięć minut, najpierw notując wszystko, czego nie lubisz w swojej pracy. Bądź tak konkretny, jak to możliwe. Podczas gdy "rozpraszająca atmosfera" lub "grubiańscy współpracownicy" są zbyt nieokreśleni, aby rozwiązywać problemy, dzieląc je na "biurko w pobliżu windy sprawia, że ​​trudno się skupić" lub "Seth in Marketing zawsze wyłącza moje pomysły na spotkaniach" może pomóc w wyjaśnieniu następnej kroki.

Na przykład możesz porozmawiać ze swoim przełożonym o potencjalnym przeniesieniu miejsca na biurku lub uzyskaniu zgody na pracę w domu jednego dnia w tygodniu, lub możesz zdecydować się na znalezienie "znajomego spotkania", który może pomóc ci w rozmowach.

3. Dowiedz się, co naprawdę lubisz robić. Najpierw zastanów się nad swoją pracą i jej częściami, które kochasz.

Nic nie jest za duże ani za małe dla tej listy. Następnie przeprowadź burzę mózgów opis wymarzonej pracy . Gdybyś mógł machać magiczną różdżką i mieć jakąś pracę, co by to było? Wreszcie, poszukaj nakładających się. Zastanów się, rozmawiając z przełożonym o tym, aby zadania te stanowiły większą część Twojej codziennej pracy. Jeśli nie ma nakładania się, możesz przyjrzeć się możliwościom transferu w Twojej firmie. Lub, jeśli twój "opis wymarzonej pracy" pociąga za sobą obowiązki, do których jeszcze nie jesteś uprawniony, nadszedł czas, aby przygotować plan działania, aby dowiedzieć się, jak możesz się tam dostać .

4. Nie bój się prosić o wsparcie. Jeśli czujesz się przytłoczony, pogrążony w pracy lub zmagasz się z konkretnym aspektem swojej pracy, nie bój się konsultować zaufanego współpracownika lub menedżera w sprawie sposobów, w jakie możesz znaleźć wsparcie. Sprawdź, czy mogą one pomóc ci w określeniu sposobów delegowania pracy, planowania zadań, aby Twoje obciążenie było bardziej zrównoważone, a nawet wskazywania zasobów (takich jak szkolenie lub edukacja), które sprawią, że te koszmarne zadania staną się łatwiejsze w zarządzaniu.

5. Rozwiń swoją sieć. Chociaż może wydawać się, że wyzwania, przed którymi stoisz w swojej konkretnej roli lub branży są unikalne, bardzo prawdopodobne jest, że inni przechodzą dokładnie to samo.

Nawiązuj połączenia w swojej dziedzinie, biorąc udział w spotkaniach branżowych, wydarzeniach lub konferencjach. Może to pomóc w zbudowaniu systemu wsparcia, z którym możesz się skonsultować lub po prostu poczuć się uszczęśliwiony, gdy czasy będą trudne. Należy pamiętać, że rozszerzenie sieci niekoniecznie musi mieć zastosowanie do osób spoza firmy. Możesz wiele zyskać, budując relacje z innymi w swojej organizacji.

6. Wykorzystaj swoje świadczenia. Więc może nie kochasz swojej pracy, ale są pewne korzyści, które łatwo kochać! Na przykład, być może ubezpieczenie zdrowotne obejmuje praktyki związane z samoobsługą, takie jak masaż lub akupunktura, lub dysponujesz budżetem technicznym pozwalającym traktować siebie na nowym monitorze lub firma oferuje bezpłatne członkostwo w siłowni dla swoich pracowników. Mogą istnieć nawet korzyści, o których nie wiesz , więc zachowaj należytą staranność, aby dowiedzieć się, co jest w ofercie, a następnie spraw, aby ich realizacja była priorytetem.

7. Bądź obecny. Nie da się kochać swojej pracy, jeśli bezmyślnie przeglądasz Facebook, CNN lub Amazon przez cały dzień. Staraj się być obecnym i skoncentrować się na zadaniu. Jeśli po prostu nie masz wiele do zrobienia, zastanów się nad znalezieniem projektu ubocznego do pracy. Jeśli masz dużo do zrobienia, ale po prostu nie możesz się skoncentrować, ustaw przyrosty skoncentrowanego czasu, a następnie nagradzaj się mini-breakami, gdy wykonasz coś.

8. Stwórz przestrzeń roboczą o wysokiej wibracji. Nadaj swojej przestrzeni roboczej efekt: pozbyć się bałaganu, zawiesić inspirujący cytat lub kilka zdjęć miejsc lub osób, które kochasz, kupić nowe pióro lub terminarz, który sprawia, że ​​się uśmiechasz, przynieś słuchawki, abyś mógł słuchać ulubiona ścieżka dźwiękowa, podświetlona świeca, i tak dalej. Tworząc pozytywne skojarzenia z miejscem pracy, poczujesz się lepiej, gdy będziesz codziennie wchodził do pracy.

9. Sporządź listę wdzięczności za swoją pracę. Zapisz wszystkie małe i wielkie rzeczy, za które jesteś wdzięczny, od kawiarni, w której zatrzymujesz się w drodze do biura, po to, że twoja praca pomaga ci utrzymać rodzinę. Badania wykazały, że wyliczanie wszystkiego, za co jesteś wdzięczny, może pomóc ci poczuć się bardziej optymistycznie.

10. Przypomnij sobie, dlaczego podjąłeś pracę. Wróć do początkowej oferty pracy i dlaczego ją zaakceptowałeś . Być może zarabiasz dobrze lub pracujesz dla dobrej sprawy, albo twój harmonogram jest elastyczny, albo korzyści są świetne. Nawet jeśli od tego czasu sytuacja się zmieniła, pamiętając, dlaczego zaakceptowałeś ofertę pracy (i to, co jest dla ciebie ważne), możesz pomóc Ci w poruszaniu się po kolejnych krokach, niezależnie od tego, czy podejmujesz działania mające na celu poprawę pracy, czy przygotowanie planu znalezienia nowego. .

Więcej rzeczy, które możesz zrobić: co robić, gdy nienawidzisz swojej pracy Jak sobie z tym poradzić, gdy praca nie jest tym, czego oczekiwałeś