Co to jest ekologiczny naukowiec?

Uzyskaj informacje o tej zielonej karierze

Naukowiec środowiskowy identyfikuje zagrożenia dla środowiska lub zdrowia mieszkańców Ziemi, na przykład zanieczyszczenia. Następnie przeprowadza badania w celu znalezienia sposobów na wyeliminowanie tych zagrożeń lub przynajmniej zmniejszenie ich szkodliwych skutków. Ich praca obejmuje podejmowanie decyzji, jakie metody gromadzenia danych należy zastosować, a następnie pobieranie próbek wody, gleby i żywności.

Szybkie fakty

Role i obowiązki naukowców środowiskowych

Oto niektóre typowe obowiązki służbowe zaczerpnięte z reklam online dla stanowisk naukowców zajmujących się ochroną środowiska, które można znaleźć na stronie Indeed.com:

Jak zostać ekologicznym naukowcem

Powinieneś być w stanie uzyskać pracę na poziomie podstawowym z tytułem licencjata z nauk o środowisku, ale aby awansować w tej dziedzinie, wymagany jest tytuł magistra. Możesz również zacząć swoją karierę od licencjatu z biologii, inżynierii, chemii lub fizyki.

Naukowcy zajmujący się ochroną środowiska, którzy pracują przy usuwaniu odpadów niebezpiecznych, mogą być zobowiązani do posiadania certyfikatu HAZWOPER (Hazardous Waste Operations and Emergency Response) amerykańskiej Administracji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy. Inne profesjonalne certyfikaty są dobrowolne i różnią się w zależności od obszaru specjalizacji. Mogą pomóc w zwiększeniu możliwości rozwoju kariery . Należą do nich CPESC (Certified Professional in Erosion and Sediment Control) i Certified Wetland Delineator.

Jakie miękkie umiejętności wymagają sukcesu w tej karierze?

Aby pracować jako naukowiec zajmujący się ochroną środowiska, będziesz potrzebować pewnych umiejętności miękkich oprócz umiejętności technicznych, których będziesz uczyć w szkole:

Jaka jest różnica między naukowcem środowiskowym a inżynierem środowiska

Naukowcy i inżynierowie zajmujący się środowiskiem współpracują ze sobą, aby rozwiązywać problemy w środowisku i zapobiegać przyszłym. Naukowcy przyjmują podejście interdyscyplinarne, które łączy zasady z chemii, biologii i geologii. Inżynierowie stosują zasady inżynieryjne, aby złagodzić negatywny wpływ, jaki przemysł wywiera na środowisko.

Czego oczekują od Ciebie pracodawcy?

Czego szukają pracodawcy, gdy zatrudniają nowych naukowców zajmujących się środowiskiem?

Są to wymagania z aktualnych ogłoszeń o pracy znalezionych na stronie Indeed.com:

Czy ten zawód jest odpowiedni dla ciebie?

Powiązane zawody

Opis Mediana rocznego wynagrodzenia (2016) Minimalne wymagane wykształcenie / szkolenie
Konserwatysta Pomaga właścicielom gruntów i rządom znaleźć sposoby na wykorzystanie zasobów naturalnych bez szkody dla nich.

61 810 USD

Licencjat z leśnictwa, agronomii, nauk rolniczych, biologii lub nauk o środowisku.
Environmental Economist Ocenia i określa ilościowo koszty i korzyści alternatywnych opcji ochrony środowiska. 101,050 USD Ph.D. lub magistra ekonomii
Hydrolog Badanie krążenia, rozmieszczenia i fizycznych właściwości ciał wodnych. 80 480 USD Tytuł magistra w zakresie nauk o Ziemi, nauk o środowisku lub inżynierii, z koncentracją w hydrologii
Technik ds. Środowiska Przeprowadza testy laboratoryjne i terenowe w celu monitorowania środowiska. Działa pod nadzorem naukowca środowiskowego. 44.190 USD Associate degree w dziedzinie nauk stosowanych lub technologii związanych z nauką

Źródła:
Bureau of Labor Statistics, Departament Pracy Stanów Zjednoczonych, Podręcznik Outlook Occupy , 2016-17 (odwiedzono 7 lipca 2017 r.).
Administracja ds. Zatrudnienia i szkoleń, Departament Pracy USA, O * NET Online (odwiedzono 7 lipca 2017 r.).
Rada Kolegium "Kariera: inżynierowie środowiska".
Rada Kolegium "Kariera: naukowcy środowiskowi".
EnvironmentalScience.org. "Kariera nauk środowiskowych".

Dowiedz się więcej o innych zielonych zadaniach