Jak uzyskać awans w pracy

Wskazówki i porady dotyczące uzyskania promocji

Co możesz zrobić, jeśli jesteś zainteresowany promocją i nie wydaje Ci się, że automatycznie dostaniesz nową pozycję od swojego menedżera? Istnieją sposoby, aby poprosić o promocję dyplomatycznie i zwiększyć swoją kandydaturę do awansu. Oto jak.

Wskazówki i porady na temat tego, jak uzyskać promocję

Zanim poprosisz o tę promocję, upewnij się, że robisz wszystkie właściwe rzeczy, aby mieć pewność, że odpowiedź będzie pozytywna.

Oto niektóre czynniki, które pracodawcy biorą pod uwagę przy ocenie pracowników pod kątem awansu.

Wykonaj wspaniałą pracę
Sposób, w jaki wykonujesz swoją obecną pozycję, będzie ważny, gdy zostaniesz wzięty pod uwagę w promocji. Doskonałe recenzje wydajności i reputacja pracownika o ponadprzeciętnej wartości będą miały duże znaczenie, gdy firma podejmie decyzje dotyczące personelu.

Zostań graczem zespołowym
Ochotnik, aby pomóc w nowych projektach w biurze. Wolontariusz dla komisji lub zespołów zadaniowych. Zaproponuj pomoc swojemu szefowi i współpracownikom, gdy tylko pozwoli na to czas. Będziesz znany jako gracz zespołowy i osoba, z którą współpracownicy chcą współpracować. Sprawdź tę listę umiejętności pracy zespołowej, aby dowiedzieć się, czego szukają pracodawcy.

Nie przegap pracy
Bądź na czas do pracy i nie rób więcej wolnego czasu niż jesteś przydzielony. Jeśli jesteś znany jako szuler i ktoś, kto tęskni za pracą, jest to przeciwko tobie.

Sieć i daj się zauważyć
Weź udział w imprezach firmowych i spotkaniach. Im bardziej jesteś połączony i zaangażowany ze swoimi kolegami, tym bardziej będą oni wiedzieć o tobie i tym bardziej wyróżnisz się, gdy przyjdzie czas, aby rozważyć cię w promocji. Menedżerowie są bardziej skłonni do promowania pracownika, którego dobrze znają, niż losowego kandydata, o którym niewiele wiedzą.

Kontynuuj swoją edukację
Jeśli Twoja firma oferuje możliwości rozwoju zawodowego, skorzystaj z jak największej liczby osób. Jeśli twoje umiejętności wymagają aktualizacji lub awansu, kontynuuj naukę lub zajęcia w college'u. W ten sposób twoje umiejętności techniczne będą na najwyższym poziomie.

Jak poprosić o promocję

Przygotuj się na pytanie
Twój pracodawca może rozpoznać twoje cechy gwiazdy i zaoferować ci awans. Oczywiście, kiedy tak się dzieje, jest znacznie łatwiej. Jednak w przypadku niektórych zadań i w niektórych organizacjach może być konieczne złożenie wniosku o promocję. Oczekuj, że będziesz musiał zapytać lub złożyć wniosek o promocję, którą chcesz.

Porozmawiaj ze swoim szefem
Pamiętaj, aby powiadomić swojego szefa, że ​​rozmawiasz o nowym stanowisku. Będziesz go potrzebować w zespole, ponieważ twoje referencje będą sprawdzane. Nie jest dobrym pomysłem trzymanie tego w tajemnicy, ponieważ twój szef się dowie. Lepiej, żeby on to usłyszał od ciebie niż z zasobów ludzkich. Zrób propozycję pomocy w przejściu, jeśli wybrano Cię do promocji.

Sprawdź otwarte oferty pracy
Większość dużych firm i wiele mniejszych firm wymienia oferty pracy na stronie internetowej firmy . Niektóre stanowiska mogą być otwarte dla kandydatów wewnętrznych, zanim będą dostępne dla zewnętrznych kandydatów, więc będziesz miał szansę na skakanie.

Sprawdzaj regularnie nowe oferty i staraj się o pracę, która dobrze pasuje do Twojego doświadczenia i tła.

Postępuj zgodnie z procesem składania wniosków
Nie zakładaj, że dostaniesz pracę. Firma może rozważać kandydatów zewnętrznych, jak również innych pracowników do pracy. Nie zakładaj też, że menedżer ds. Rekrutacji lub kierownik działu, który sprawdza Twoje kwalifikacje, będzie znał Twoją przeszłość. Poświęć czas, aby zaktualizować swoje CV i napisać ukierunkowany list motywacyjny do pracy, którą jesteś zainteresowany. Postępuj zgodnie z procesem składania wniosków, jeśli istnieje formalna procedura ubiegania się o wewnętrzne oferty pracy.

Zdobądź referencje
Zapytaj swojego przełożonego i innych menedżerów, z którymi pracowałeś, o list polecający. Referencje, szczególnie od pracowników wysokiego szczebla, mają duży ciężar. Oto przykładowy list polecający do promocji do sprawdzenia.

Ace w wywiadzie promocyjnym
Gdy bierzesz udział w promocji lub ubiegasz się o nowe stanowisko w firmie, może być wymagane przeprowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko. Oto porady dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej o pracę , abyś był przygotowany na szansę awansu zawodowego.

Wyślij notatkę z podziękowaniami
Wyślij wiadomość z podziękowaniami lub wiadomość e-mail z podziękowaniami wszystkim, z którymi rozmawiasz, potwierdzając swoje zainteresowanie pozycją.

Poświęć czas na pożegnanie
Jeśli wszystko pójdzie dobrze i otrzymasz ofertę promocyjną, poświęć czas na pożegnanie się z obecnymi współpracownikami i poinformuj ich, że pozostaniesz w kontakcie. Poczekaj, aż firma oficjalnie ogłosi promocję, aby im o tym powiedzieć. Ważne jest, aby firma najpierw ogłosiła komunikat, zanim powiesz o tym swoim kolegom.