Czy firmy płaci za koszty podróży wywiad?

Kiedy przeprowadzasz wywiady w celu znalezienia pracy poza miastem, firma może, ale nie musi, zaoferować ci pokrycie kosztów podróży.

Gdy rynek pracy jest konkurencyjny, zazwyczaj istnieje wiele kandydatów na każde otwarte stanowisko, a firma może mieć wystarczającą liczbę wnioskodawców, którzy mieszkają w pobliżu swojego kampusu. W takim przypadku możesz udzielić ci wywiadu, jeśli chcesz osobiście zapłacić rachunki za wydatki związane z podróżą i hotelem.

Gdy firmy płacą za wydatki na rozmowy kwalifikacyjne

Jednak na stanowiskach na najwyższym poziomie / na poziomie C wiele stanowisk pracy na stanowiskach akademickich lub na stanowiskach, w których firma musi aktywnie rekrutować kandydatów, istnieje większe prawdopodobieństwo, że pracodawca zorganizuje podróż na ich koszt lub zwróci wszystkie lub niektóre z twoich wydatków.

Sprawdź listę zadań

Zanim złożysz wniosek o pracę w nowej lokalizacji, dokładnie sprawdź ogłoszenie o pracy. Może on określać, że koszty podróży i relokacji nie zostały podane. Jeśli tak jest, nie oczekuj (lub nie prosi) pracodawcy o zapłatę.

Rekrutowani Kandydaci

Jeśli jesteś aktywnie rekrutowany przez firmę, w przeciwieństwie do znalezienia pracy i zastosowania się, możesz oczekiwać, że firma dowie się, gdzie się znajdujesz i pokryć koszty przesłuchania. Dzieje się tak często, gdy firma zatrudniła firmę wykonawczą lub rekrutera / "headhunter", aby pozyskać najlepszych pracowników do pracy.

W przypadku innych wnioskodawców, zaproszenie do przesłuchania, które otrzymasz, może wspomnieć, że twoje wydatki zostaną pokryte.

Pytanie o zwrot kosztów

Nie jesteś pewien, kto płaci? Jeśli nie masz żadnych przeciwnych informacji, gdy jesteś poproszony o podróż na rozmowę kwalifikacyjną, można zapytać, czy firma zorganizuje dla ciebie ustalenia dotyczące podróży.

Jeśli nie, zapytaj, czy istnieje możliwość otrzymania zwrotu całości lub części kosztów poniesionych na rozmowę kwalifikacyjną.

Ewentualnie, jeśli jesteś głęboko zainteresowany pracą, ale brakuje Ci funduszy na sfinansowanie własnej podróży, możesz również zapytać, czy pracodawca chętnie przeprowadzi z Tobą wywiad przez Skype. Wywiady online stają się coraz bardziej powszechne, ponieważ mogą zaoszczędzić pracodawcom czasu i pieniędzy, jednocześnie poszerzając i optymalizując pulę najlepszych kandydatów.

Pamiętaj, że jeśli firma nie pokryje twoich kosztów podróży, aby dostać się na rozmowę, prawdopodobnie nie zapłaci za przeniesienie ciebie. Możesz więc odrzucić rozmowę, jeśli nie możesz się tam dostać lub się przenieść. Przed przeniesieniem się do pracy poza miastem lub poza nią, powinieneś oczywiście użyć kalkulatora płac i kosztów życia, aby ustalić, czy taki znaczący ruch byłby opłacalny.

Jakie koszty podróży są pokryte?

Pokryte koszty podróży zależą od polityki firmy.

W niektórych przypadkach pokrywane są wszystkie wydatki, w tym walki lotnicze, hotele i posiłki. Inną powszechną praktyką jest płacenie za zakwaterowanie przez firmę, o ile płacisz za transport. Potencjalni pracownicy są bardziej skłonni do pokrywania własnych kosztów podróży związanych z pracą na poziomie podstawowym i pracą dla organizacji non-profit.

Wydatki na podróże podatkowe

Jeśli pracodawca nie pokrywa Twoich wydatków, część kosztów podróży może być odliczona od podatku. Jeśli podróżujesz w poszukiwaniu nowej pracy w swoim obecnym zawodzie, możesz odliczyć swoje koszty podróży. Długoterminowe opłaty telefoniczne związane z poszukiwaniem pracy mogą również podlegać odliczeniu. Oto więcej informacji na temat ulg podatkowych dla osób poszukujących pracy .

Wskazówki dotyczące poszukiwania pracy podczas przenoszenia

Potrzebujesz pomocy w znalezieniu pracy podczas przeprowadzki? Oto dziesięć wskazówek, jak znaleźć pracę w nowym mieście, gdy się przeprowadzasz. Jeśli grasz w piłkę i szukasz nowej pracy na długo przed przeprowadzką do nowego miasta, możesz być na tyle szczęśliwy, aby zostać zatrudnionym przez pracodawcę, który chce wnieść swój wkład w koszty przeprowadzki z pakietem relokacyjnym . Takie pakiety mogą obejmować koszty transportu w celu znalezienia nowego domu przed przeniesieniem, koszty przeprowadzki gospodarstwa domowego, prowizje od nieruchomości za zakup lub sprzedaż domu, koszty zamknięcia nieruchomości i / lub pomoc w poszukiwaniu pracy dla małżonka lub partnera.

Czytaj więcej: Pakiety relokacyjne | Kalkulatory wynagrodzeń i kosztów utrzymania