Zmiany w odliczeniu podatku od pracy w 2018 r

Kiedy poszukujesz pracy, ważne jest, aby śledzić swoje wydatki związane z poszukiwaniem pracy, ponieważ te koszty mogą być odliczeniem podatkowym, gdy składasz swoje podatki dochodowe. Ponieważ jednak odliczenie od podatku dochodowego - a co nie jest - zależy od obowiązującego prawa podatkowego, należy pamiętać, że jest to zmieniający się krajobraz.

Co oznacza nowa ustawa podatkowa dla osób poszukujących pracy?

W grudniu 2017 r. Izba i Senat wydały ustawy podatkowe i ustawy o pracy, wraz z przepisami, które wejdą w życie w 2018 r. I będą trwać do 2025 r.

Ten nowy rachunek zawiesza lub eliminuje wiele potrąceń, w tym możliwość odliczenia kosztów związanych z poszukiwaniem pracy, według Forbes. Forbes informuje, że "Różne odliczenia przekraczające 2% twojego AGI zostaną wyeliminowane w latach podatkowych od 2018 do 2025." Obejmuje to wydatki związane z poszukiwaniem pracy.

Poniższe informacje są dokładne w przypadku podatków zapłaconych za rok 2017 (tj. Podatków, które złożysz przed 15 kwietnia 2018 r.). Jeśli szukałeś nowej pracy w 2017 r., Poświęć trochę czasu, aby przejrzeć te informacje - i skonsultuj się ze stroną IRS lub swoim księgowym - aby sprawdzić, czy jesteś w stanie odliczyć wydatki.

Należy jednak pamiętać, że w 2018 r. I później te odliczenia nie będą dostępne lub ulegną zmianie. Na przykład odliczenie kosztów przeniesienia w przypadku przeprowadzki z powodu przeniesienia pracy, nowej pracy lub rozpoczęcia działalności zostało zawieszone do 2025 r.

2017 Deductions, jeśli szukałeś pracy w tej samej linii pracy

Jeśli szukasz pracy w tej samej branży, w której pracujesz, wiele wydatków, takich jak rozmowy telefoniczne, koszty przygotowania i kopiowania CV oraz doradztwa zawodowego można odliczyć na rok 2017.

Nie musisz tracić czasu na pracę, aby niektóre z Twoich kosztów kwalifikowały się jako koszt uzyskania przychodów, ale liczą się tylko te wydatki, które przekraczają 2% Twojego dochodu. Jeśli byłeś bezrobotny w ciągu ostatniego roku, będziesz musiał zgłosić swoją rekompensatę dla bezrobotnych jako dochód.

Ponadto odprawy emerytalne , premie, 401 (k) i / lub inne składki emerytalne mogą podlegać opodatkowaniu.

Praca wykonywana jako niezależny wykonawca również musi być uwzględniona w dochodach. Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat tego, co należy zgłosić i jak je zgłosić, strona internetowa IRS jest doskonałym źródłem informacji.

Czego nie możesz odjąć

Możesz odliczyć pewne wydatki, jakie masz, szukając nowej pracy w swoim obecnym zawodzie, nawet jeśli nie dostaniesz nowej pracy. Nie możesz odliczyć tych wydatków, jeśli:

Dedukcyjne koszty poszukiwania pracy

Następujące koszty można odliczyć poszukiwanie pracy, podsumowane w Publikacji IRS 529. (Ponownie, zauważ, że są to koszty uzyskania przychodów za rok 2017, ale nie będą dostępne dla podatków zapłaconych w roku 2018 i przyszłych).

Wynagrodzenie dla agencji pracy i agencji outplacementowych

Możesz odliczyć opłaty za pośrednictwo pracy i koszty agencji outplacement, które płacisz, szukając nowej pracy w swoim obecnym zawodzie. Jeśli jednak w późniejszym roku Twój pracodawca odprowadzi Cię z powrotem do agencji pośrednictwa pracy, musisz uwzględnić kwotę otrzymaną w przychodzie brutto do wysokości Twojej ulgi podatkowej we wcześniejszym roku.

Ponadto, jeśli pracodawca wpłaca opłaty bezpośrednio do biura pośrednictwa pracy i nie odpowiada za nie, nie wlicza ich do dochodu brutto. Opłaty za usługi online bezpośrednio związane z wyszukiwaniem pracy, takie jak sieci premium za pośrednictwem LinkedIn, mogą również zostać pokryte.

Wznów wydatki

Możesz odliczyć kwoty wydane na pisanie, drukowanie i wysyłanie kopii CV do potencjalnych pracodawców, jeśli szukasz nowej pracy w swoim obecnym zawodzie.

Koszty podróży i transportu

Jeśli podróżujesz po okolicy, a jednocześnie szukasz nowej pracy w swoim obecnym zawodzie; możesz odliczyć koszty podróży do iz okolicy. Możesz odliczyć koszty podróży, jeśli podróż jest przede wszystkim po to, aby szukać nowej pracy. Zakwaterowanie w hotelu i posiłki związane z podróżą do innego miejsca w celu znalezienia pracy w Twojej dziedzinie mogą również podlegać odliczeniu.

Nawet jeśli nie możesz odliczyć kosztów podróży do iz danego obszaru, możesz odliczyć wydatki związane z szukaniem nowej pracy w swoim obecnym zawodzie w okolicy.

Rozmowy telefoniczne

Lokalne i międzymiastowe połączenia telefoniczne do potencjalnych pracodawców również podlegają odliczeniu.

Dokumentacja

Podobnie jak w przypadku wszystkich ulg podatkowych, istnieją trzy ważne słowa do zapamiętania: dokument, dokument, dokument. Śledź swoje wydatki i twórz kopie z paragonami.