Lista umiejętności pracy zespołowej

Umiejętności pracy zespołowej dla CV, listów motywacyjnych i wywiadów

Pracodawcy oczekują, że pracownicy będą członkami zespołu. Praca zespołowa jest wymagana w prawie każdej branży, począwszy od usług biznesowych, przez technologie informatyczne, aż po usługi gastronomiczne.

Jest to prawdą, nawet jeśli wydaje się, że twoja praca najlepiej nadaje się dla niezależnego pracownika. Możesz wykonywać większość swoich obowiązków służbowych sam, ale nadal będziesz musiał myśleć o swojej pracy w kontekście większych celów firmy i przekazywać swoje osiągnięcia innym osobom w organizacji.

Bez względu na swoją rolę, musisz być w stanie dobrze współpracować z innymi - i przekazać ten fakt zatrudnieniu menedżerów, rekruterów i potencjalnych pracodawców. Przeszukuj wszelkie ogłoszenia o pracę, a zobaczysz, że nawet reklamy, które szukają "samozatrudnienia", również nieuchronnie zrzucają wyrażenie "gracz zespołu".

Oto lista umiejętności pracy zespołowej, których pracodawcy szukają w życiorysach, listach motywacyjnych, aplikacjach i wywiadach. Podkreśl te, które są wymienione w opisie stanowiska , ale możesz zaokrąglić swoją aplikację, wspominając o innych, które mają zastosowanie.

Jak korzystać z list umiejętności

Możesz korzystać z tych list umiejętności w całym procesie poszukiwania pracy. Po pierwsze, możesz użyć tych słów umiejętności w swoim CV . W opisie historii pracy możesz użyć niektórych z tych słów kluczowych.

Po drugie, możesz użyć ich w swoim liście przewodnim . W treści listu możesz wymienić jedną lub dwie z tych umiejętności i podać konkretny przykład czasu, w którym zademonstrowałeś te umiejętności w pracy.

Na koniec możesz użyć tych słów umiejętności w swoim wywiadzie . Upewnij się, że masz przynajmniej jeden przykład na czas, w którym zademonstrowałeś jedną z pięciu wymienionych tutaj najlepszych umiejętności. Wybierz historie, które podkreślają twoje umiejętności i pokaż, jak pomagają ci rozwiązać problemy organizacji. Bądź tak konkretny, jak to możliwe.

Uwzględnij liczby, wartości procentowe, znaki dolara.

Oczywiście każda praca będzie wymagać różnych umiejętności i doświadczeń, dlatego należy uważnie przeczytać opis stanowiska i skupić się na umiejętnościach wymienionych przez pracodawcę.

Zapoznaj się również z innymi listami umiejętności wymienionymi na liście według stanowiska i rodzaju umiejętności .

Top 5 Umiejętności pracy zespołowej

Komunikacja
Bycie dobrym członkiem zespołu oznacza zdolność do jasnego komunikowania swoich pomysłów z grupą. Musisz mieć możliwość przekazywania informacji przez telefon, e-mail i osobiście. Chcesz mieć pewność, że Twój ton jest zawsze profesjonalny, ale przyjazny. Zarówno komunikacja werbalna, jak i niewerbalna są ważne podczas pracy z grupą osobiście.

Zarządzanie konfliktem
Ważną umiejętnością pracy zespołowej jest możliwość pośredniczenia w problemach między członkami zespołu. Musisz być w stanie negocjować z członkami zespołu, aby rozstrzygać spory i upewnić się, że wszyscy są zadowoleni z wyboru zespołu.

Słuchający
Inną ważną częścią komunikacji jest dobre słuchanie . Musisz słuchać pomysłów i obaw swoich rówieśników, aby być efektywnym członkiem zespołu. Zadając pytania w celu wyjaśnienia, wykazując zaniepokojenie i stosując niewerbalne wskazówki, możesz pokazać członkom zespołu, że ci zależy i rozumiesz ich.

Niezawodny
Chcesz być niezawodnym członkiem zespołu, aby Twoi współpracownicy mogli Ci ufać.

Upewnij się, że trzymasz się terminów i wykonujesz wszystkie zadania, do których jesteś przypisany. To pomoże ci zdobyć zaufanie twoich kolegów.

Pełen szacunku
Ludzie będą bardziej otwarci na komunikowanie się z wami, jeśli wyrażacie szacunek dla nich i ich pomysłów. Proste czynności, takie jak używanie imienia i nazwiska, nawiązanie kontaktu wzrokowego i aktywne słuchanie, gdy dana osoba mówi, sprawią, że osoba poczuje się doceniona.

Lista umiejętności związanych z pracą zespołową

A - G

H - M

N - S

T - Z

Listy umiejętności: Umiejętności zatrudnienia podane przez Job | Listy umiejętności do CV | Umiejętności budowania zespołu | Umiejętności, aby nie wkładać CV

Więcej o umiejętnościach: miękkie i twarde umiejętności | Jak uwzględnić słowa kluczowe w CV