7 podstawowych kompetencji, które pomogą Ci przewidzieć superstary

Oto, jak wykryć potencjalnych pracowników

Chcesz zrozumieć znaczenie podstawowych kompetencji, gdy są powiązane z biznesem? Są ściśle splecione w zrozumieniu i przewidywaniu, którzy pracownicy staną się twoimi supergwiazdami .

Każda firma musi planować przyszłość, a to oznacza wczesne zorientowanie się, którzy pracownicy mają duży potencjał, a następnie ich szkolenie i szkolenie , aby po otwarciu stanowiska wysokiego szczebla mieć pracownika gotowego do przejęcia .

Oczywiście zawsze jest to hazard - nie wiesz, kto zrezygnuje po wydaniu pieniędzy na szkolenie - i nie wiesz, kiedy otworzą się odpowiednie pozycje. A najbardziej niepokojący jest fakt, że osoba, która występuje jako superstar w pracy na niskim poziomie, może lub nie może mieć to, czego potrzeba, aby występować jak superstar w pracy na wyższym poziomie. Pamiętaj, że wykonywanie tej pracy różni się od zarządzania pracownikami lub procesami.

Jednym ze sposobów, aby pomóc ci zorientować się, kto jest najlepszy i najzdolniejszy jest teraz skupić się na podstawowych kompetencjach. Mogą przewidzieć, kto w przyszłości może zachowywać się jak supergwiazda.

Jakie są główne kompetencje?

Koncepcja podstawowych kompetencji, tak jak jest stosowana w organizacjach, jest określona w słowniku biznesowym w następujący sposób:

"Unikalna zdolność, którą firma nabywa od jej założycieli lub rozwija i której nie można łatwo naśladować. Podstawowe kompetencje dają firmie jedną lub więcej przewag konkurencyjnych, tworząc i dostarczając wartość swoim klientom w wybranej dziedzinie. Nazywany także podstawowymi zdolnościami lub wyróżniającymi się kompetencjami. "

Co to oznacza dla Twojej firmy? Cóż, najpierw musisz usiąść i dowiedzieć się, co czyni twoją firmę twoją firmą . Dlaczego Twoja firma jest inna i wyjątkowa, a co czyni ją lepszą od konkurencji?

Pamiętaj, że jeśli twoja firma nie jest kompletną katastrofą bez klientów, jest coś, co robisz lepiej niż konkurent .

Rozpoznawanie tych rzeczy i szukanie osób, które mają zdolności w tych obszarach, jest kluczem do zidentyfikowania osób o wysokim potencjale dla twoich organizacji.

Definiowanie 7 podstawowych kompetencji

Ten proces identyfikacji Twojej unikalnej marki i wyników może wydawać się niejasny i akademicki, więc oto kilka pomysłów, które pomogą Ci zacząć. Workforce opracował listę 31 podstawowych kompetencji, które mogą przyspieszyć twoje myślenie.

Oto siedem podstawowych kompetencji, które są kluczowe. Chociaż nie są one jedynymi kluczowymi kompetencjami, które będą potrzebne Twoim pracownikom, możesz wykorzystać je jako punkt wyjścia do rozwijania swoich przyszłych liderów . Pamiętaj, że firma nie jest statyczna - jeśli nie posiadasz tych podstawowych kompetencji, nie oznacza to, że nie możesz ich rozwijać na przyszłość.

1. Pisemny komunikat

Czy Twoja firma celuje w wyjaśnianiu rzeczy poprzez pisanie? Tak wiele firm opiera się dziś na pisemnej komunikacji, aby uzyskać ich przesłanie - czy to poprzez formalne propozycje, czy blog na stronie firmy. Pracownikiem, który ma mocne umiejętności pisania jako podstawową kompetencję, może być osoba o dużym potencjale.

Potrafią skutecznie i jasno komunikować się bezbłędnie i mogą pisać treści dostosowane do potrzeb odbiorców, do których się zwracają.

Znacznie łatwiej jest zidentyfikować osobę o niskim lub średnim poziomie z tą umiejętnością i wyszkolić ją na innych cechach przywódczych, niż wysłać kierownika na kurs naprawczy.

2. Budowanie relacji współpracy

Każda firma zależy od relacji - zewnętrznych lub zewnętrznych. Osoba o tej podstawowej kompetencji pomaga Twojej firmie. Co sprawia, że ​​związek współpracuje? Pracownik, który wykazuje się umiejętnością budowania relacji opartych na współpracy, wyraża zainteresowanie innymi ludźmi, poświęca czas na poznanie współpracowników, wspiera innych w realizacji ich celów i rozwija dwustronne relacje.

Ta kluczowa kompetencja jest kluczowa dla każdej funkcji od zarządzania do sprzedaży, finansów, obsługi klienta i zasobów ludzkich. Ludzie, którym się powiodło, twoje supergwiazdy, rozumieją, że aby zrealizować swoją misję pracy , muszą budować oparte na współpracy relacje z kluczowymi sojusznikami pracowników .

3. Zbieranie informacji diagnostycznych

Gdy pojawia się problem w Twojej organizacji, osoba o wysokim potencjale z tą kluczową kompetencją dąży do rozwiązania go w analityczny sposób. Ona nie tylko rozwiązuje problem, ale zbiera informacje, które wyjaśniają, w jaki sposób problem wystąpił w pierwszej kolejności.

Obejmuje to rozmowę z ludźmi, zadawanie pytań w celu uzyskania informacji, a nie wyciąganie wniosków i podejmowanie dobrze uzasadnionej decyzji. Ta kluczowa kompetencja jest szczególnie ważna dla starszych liderów w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi i obsługi klienta. Oba wymagają intensywnego zbierania informacji, nawet w sytuacjach, gdy ludzie nie chcą natychmiast ofiarować całej prawdy.

4. Ekspertyza techniczna

Ta kluczowa kompetencja stała się coraz ważniejsza. Pomysł, że osoba, która jest na szczycie organizacji, musi wydrukować jej e-maile, jest dziś śmieszna. Ale wiedza techniczna to znacznie więcej - osoba z tą kompetencją szuka technicznych rozwiązań złożonych problemów, ale rozumie również, że technologia nie rozwiązuje wszystkich problemów.

Nadąża za zmianami technologicznymi w swojej dziedzinie i nie boi się uczyć nowych umiejętności. Ponieważ ekspertyza techniczna stale się zmienia, osoba ma tylko te podstawowe kompetencje, jeśli chce się stale uczyć . Poszukaj więc osoby, która jest zręczna technicznie i nie boi się zmian.

5. Pewność siebie

Odnoszący sukces lider musi mieć pewność siebie . Pewność siebie oznacza również, że możesz reagować na korekty lub negatywne opinie bez całkowitego zniszczenia. Pracownik, który ma pewność siebie, mówi w razie potrzeby i trzyma usta zamknięte, gdy nie jest konieczne, aby odezwała się.

Jeśli pracownik jest chętny do mówienia, ale nie do zamknięcia się, to nie jest pewność siebie. To dla ciebie znak, że dana osoba nie jest pewna, czy ich pomysły mogą wytrzymać małą dyskusję. Albo jest to czerwona flaga, że ​​osoba czuje, że ich droga jest jedyną słuszną drogą. Ani budowniczy zaufania, że ​​jednostka ma podstawową kompetencję pewności siebie.

6. Osobista wiarygodność

Steve jest świetnym sprzedawcą, ale bądź ostrożny , bo zrzuci na ciebie cały ciężar pracy. Znasz kogoś takiego? Ta osoba może mieć świetne umiejętności sprzedaży, ale nie jest kimś, kogo chcesz umieścić na ścieżce o dużej potencjale. Potrzebujesz ludzi uczciwych i godnych zaufania . Ktoś, kogo wszyscy znają, zrobi to, co trzeba .

7. Myślenie naprzód

Aby być liderem, musisz myśleć o jutrze. Dobrze myślenie dzisiaj sprawia, że ​​jesteś dobrym pracownikiem, ale myślenie o jutrze sprawia, że ​​jesteś osobą o dużym potencjale. Ta kluczowa kompetencja obejmuje spojrzenie na branżę jako całość, a nie tylko firmę lub dział. Oznacza to ciągły rozwój. Chcesz promować pracownika, który odkryje, co się dzieje i jak sobie z nim poradzić w przyszłości.

Aby to zrobić, musisz zapewnić szeroką wiedzę, doświadczenie edukacyjne , możliwości rozwoju i mentoring od doświadczonych supergwiazd .

Są to siedem podstawowych kompetencji, które mają zastosowanie do większości firm, ale są też z pewnością inne, które mogą dotyczyć Twojej firmy. Określ kluczowe kompetencje, które są kluczowe dla Twojej firmy. Następnie spójrz na swoich obecnych pracowników i określ, którzy pracownicy mają te umiejętności i umieść ich na swoim potencjalnym torze.

Jeśli widzisz, że Twoja firma potrzebuje kompetencji, których nie mają ludzie, są to kompetencje, których powinieneś szukać podczas rekrutacji pracowników.

Możesz mieć ochotę zatrudnić tylko na dzisiejsze potrzeby, ale jeśli chcesz, aby Twoja firma odniosła długoterminowy sukces, musisz szukać i rozwijać te podstawowe kompetencje pracowników we wszystkich działach.