Pytanie z wywiadu: Jak radzić sobie ze stresem?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań do wywiadu jest: "Jak radzisz sobie ze stresem?" Musisz być przygotowany na odpowiedź, ponieważ osoba przeprowadzająca wywiad nie chce usłyszeć, że nigdy się nie stresujesz. W końcu każdy odczuwa stres w tym czy innym czasie w pracy. Zamiast tego pracodawca chce sprawdzić, czy wiesz, jaki wpływ wywiera na ciebie presja i jak sobie z tym radzisz.

Aby skutecznie odpowiedzieć na to pytanie, będziesz chciał podać konkretne przykłady tego, jak dobrze radziłeś sobie ze stresem w przeszłości.

Możesz również podać przykłady czasów, kiedy ciśnienie faktycznie uczyniło cię bardziej produktywnym pracownikiem.

Wskazówki dotyczące udzielania odpowiedzi Pytania dotyczące wywiadu o stresie

Najlepszym sposobem, aby odpowiedzieć na to pytanie, jest podanie przykładu radzenia sobie ze stresem w poprzedniej pracy. W ten sposób ankieter może uzyskać jasny obraz tego, jak dobrze radzisz sobie w stresujących sytuacjach.

Unikaj wymieniania czasu, w którym stawiasz się w niepotrzebnie stresującej sytuacji. Na przykład nie podziel się historią o czasach, kiedy byłeś zestresowany, ponieważ zwlekałeś i musiałeś szybko ukończyć projekt. Zamiast tego opisz czas, w którym otrzymałeś trudne zadanie lub wiele zadań, a ty podniosłeś się na tę okazję.

Nie powinieneś też skupiać się zbytnio na tym, jak się stresujesz. Chociaż z pewnością powinieneś przyznać, że stres się dzieje, podkreśl, jak radzisz sobie ze stresem, a nie jak to cię martwi. Jeśli to możliwe, unikaj mówienia, że ​​jesteś zestresowany sytuacją, która będzie powszechna w pracy, o którą się ubiegasz.

Na przykład, jeśli mówisz, że jesteś zestresowany, gdy otrzymujesz wiele projektów, i wiesz, że praca wymaga od ciebie żonglowania wieloma zadaniami naraz, będziesz wyglądać na niezdolnego do zajęcia stanowiska.

Możesz nawet rozważyć, jak mały stres może być dla ciebie pomocnym czynnikiem motywującym. Możesz podać przykład czasu, w którym stres związany z trudnym projektem pomógł ci być bardziej kreatywnym i produktywnym pracownikiem.

Przykłady najlepszych odpowiedzi

Zarządzanie stresem podczas wywiadu

Rozmowy kwalifikacyjne są dla większości ludzi stresujące. Nawet jeśli przeprowadziłeś wiele wywiadów, zachowanie spokoju i gromadzenie może być wyzwaniem. Poznajesz nowych ludzi w nowym środowisku i próbujesz sprzedać swoje dane uwierzytelniające komuś, kto może być twoim następnym szefem.

Istnieją strategie, których możesz użyć, aby poradzić sobie ze stresem rozmowy i sprzedać się menedżerowi ds . Zatrudnienia . Umiejętność skutecznego radzenia sobie ze stresującą rozmową o pracę wskaże pracodawcom, że będziesz także w stanie poradzić sobie ze stresem w miejscu pracy.

Powiązane pytania dotyczące wywiadów

Twój ankieter zapyta Cię o kilka pytań, takich jak "Powiedz mi o swoich najsilniejszych umiejętnościach osobistych" lub "Dlaczego chcesz tę pracę?" Przejrzyj pytania dotyczące wywiadów na Twój temat, abyś był gotowy na najlepsze odpowiedzi.

W rzeczywistości istnieje wiele różnych rodzajów pytań, które ankieter może zadać, więc dobrze jest być gotowym. Sprawdź te pytania i odpowiedzi na pytania i poświęć trochę czasu na ćwiczenia. Może nawet znaleźć przyjaciela lub kolegę, który jest chętny do działania w roli osoby przeprowadzającej wywiad, abyś mógł ćwiczyć na głos.

Na koniec, Twój ankieter zapyta Cię również, czy masz jakieś pytania dotyczące firmy lub pracy, więc dobrze jest mieć kilka osób gotowych, abyś nie wpadł w błoto. Przeczytaj o firmie i ludziach, którzy tam pracują, i popatrz na te pytania .