Jak odpowiedzieć na pytanie, dlaczego chcesz pracować dla pielęgniarek?

Kiedy przeprowadzasz wywiady na stanowisko pielęgniarki, zostaniesz zapytany o swoje umiejętności i doświadczenie, trening i zainteresowania. Twój ankieter również będzie chciał wiedzieć, dlaczego złożyłeś podanie o nowe stanowisko, a konkretnie, co sprawia, że ​​chcesz pracować w tym konkretnym zakładzie. Oto kilka wskazówek, jak odpowiedzieć.

Przygotuj się na rozmowę kwalifikacyjną

Zatrudnienie jako pielęgniarka wymaga czegoś więcej niż tylko odpowiedniego wykształcenia i doświadczenia.

Musisz być przygotowany na każdym etapie procesu, aby pokazać menedżerowi ds. Rekrutacji, że jesteś najlepszym kandydatem do pracy. Twoje CV i list motywacyjny muszą być aktualne i podkreślać umiejętności pielęgniarskie i doświadczenia, które są najbardziej odpowiednie dla stanowiska, o które się ubiegasz. Odpowiadając na pytania dotyczące tego, dlaczego chcesz pracować w konkretnym zakładzie, pamiętaj o zamieszczaniu ogłoszeń o pracy i spróbuj podać konkretne przykłady umiejętności, których szukasz, co pozwoli ci dobrze dopasować się do ich placówki.

Wykonaj swoje badania

Jeśli aplikujesz w ośrodku rehabilitacyjnym, nie mów, że chcesz pomóc pacjentom odzyskać jak najlepszy stan zdrowia lub mobilność. Musisz powiedzieć, dlaczego chcesz pracować w tym konkretnym ośrodku rehabilitacyjnym. Być może jest on znany z zastosowania technik progresywnych, a może interesuje Cię baza pacjentów, do której jest przeznaczony obiekt. Możesz odpowiedzieć:

Rozwój kariery

Twoje długoterminowe cele są ważną częścią tego, dlaczego ubiegasz się o pracę, i że możesz je udostępniać, o ile wiąże się to z zaangażowaniem się w okres zatrudnienia, który sprawia, że ​​warto poświęcić ci czas. Podejmując tę ​​kwestię, aby wyjaśnić swoje zainteresowanie placówką, należy podkreślić wiedzę i wzrost, jaki można uzyskać na stanowisku, z którym przeprowadzasz wywiady, a także potencjalny awans z firmą.

Satysfakcja z pracy

Jeśli szukasz tej pracy, ponieważ znajdziesz ją bardziej osobiście spełniającą, podaj ankieterom, dlaczego tak się dzieje. Na przykład:

Unikaj negatywu

Nigdy nie podawaj powodu, dla którego chcesz opuścić okropne miejsce, w którym obecnie pracujesz. To wielka czerwona flaga dla ankieterów. Negatywne nastawienie nie zmienia się w magiczny sposób, tylko dlatego, że zmieniasz pracę. Zachowaj pozytywną i optymistyczną odpowiedź i skup się na powodach, dla których chcesz być w zakładzie, do którego aplikujesz.

Dlaczego opieka zdrowotna?

Powiązanym pytaniem, zwłaszcza jeśli nie masz doświadczenia w pielęgniarstwie, jest to, dlaczego chcesz pracować w branży medycznej .

Świetne odpowiedzi to między innymi chęć dokonania zmian w zakresie dobrego samopoczucia ludzi, chęć sprawienia, by ludzie poczuli się lepiej, oraz chęć pomocy niektórym populacjom, takim jak ubodzy, chorzy na cukrzycę lub osoby starsze.

Po wywiadzie

Upewnij się, że skontaktujesz się z listem z podziękowaniami tak szybko, jak to możliwe po rozmowie kwalifikacyjnej. W nim powtórz zainteresowanie swoim stanowiskiem i skorzystaj z okazji, aby wymienić kilka kluczowych aktywów, które czynią cię silnym kandydatem. Podziękuj ankieterowi za poświęcony czas i uwagę, a także dołącz dane kontaktowe, aby była łatwo dostępna, gdy chcą się skontaktować.

Artykuły z wywiadów i porady