Dlaczego chcesz tu pracować?

Uzyskaj wskazówki, jak odpowiedzieć na to pytanie

Dlaczego chcesz pracować dla naszej firmy? Twój ankieter prawdopodobnie będzie chciał wiedzieć. Ankieterzy prawie zawsze pytają, dlaczego chcesz pracować w organizacji lub dlaczego ubiegasz się o pracę w swojej firmie. To jedno z najczęściej zadawanych pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej i stwierdzenie, że praca brzmi świetnie lub firma jest wspaniała, nie wystarcza.

Rozmawiając z przyszłymi pracownikami, pracodawcy chętnie określają, którzy kandydaci naprawdę chcą tej pracy i zainwestowali prawdziwy wysiłek w poprawę firmy, a kto po prostu chce mieć pracę, jakąkolwiek pracę, niezależnie od tego, co wiąże się ze stanowiskiem.

Choć wydaje się to łatwym pytaniem , wielu pracodawców zapyta: "Dlaczego chcesz tu pracować?" lub "Dlaczego chciałbyś pracować w naszej firmie?" w celu sprawdzenia poziomu zainteresowania i sprawdzenia, ile nauczyłeś się o firmie.

Najlepszy sposób na odpowiedź

Najlepszym sposobem, aby odpowiedzieć na to pytanie, jest przygotowanie i wiedza na temat firmy. Poświęć trochę czasu na zbadanie firmy (sekcja "O nas" na stronie internetowej pracodawcy jest dobrym miejscem do rozpoczęcia), abyś mógł porozmawiać o korzyściach płynących z pracy dla tego konkretnego pracodawcy.

Zajrzyj także na stronę LinkedIn firmy. Jeśli masz połączenie w firmie, zapytaj ich, czy możesz uzyskać wgląd w to, co firma szuka w idealnym pracowniku.

Możesz również znaleźć najnowsze informacje prasowe i informacje prasowe firmy, dzięki czemu masz poczucie przyszłych celów firmy. Można nawet spojrzeć na stronę firmy na Facebooku, konto na Twitterze, konto Pinterest lub Instagram lub na inną stronę mediów społecznościowych, aby dowiedzieć się, co klienci lub użytkownicy produktów myślą o firmie.

Im więcej szczegółów możesz podać, tym lepiej. Jednak nie mów o korzyściach i korzyściach płynących z pracy. Najważniejszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest to, jak misja, wartości i praca firmy są zgodne z własnymi celami.

Dopasuj swoje cele do celów firmy

Aby przygotować odpowiedź, porównaj swoje cele z celami firmy i pozycją.

Sporządź listę głównych celów firmy. Następnie zrób listę, w jaki sposób twoje własne cele są zgodne z tymi celami. Na przykład, jeśli firma kładzie nacisk na serwis społecznościowy, możesz go wymienić i zauważyć, że jest to dla ciebie ważna wartość lub cel.

Odpowiadając na pytanie, skup się na jednym lub dwóch celach firmy lub pozytywnych cechach firmy. Następnie podkreśl, w jaki sposób te cele lub cechy są zgodne z Twoimi własnymi celami lub jak twoje doświadczenie zawodowe pomoże firmie osiągnąć jej cele.

W swojej odpowiedzi zamiast skupiać się na tym, w jaki sposób firma może pomóc, możesz podkreślić, w jaki sposób możesz dodać wartość do tej konkretnej firmy. Mimo że pytanie dotyczy tego, dlaczego chcesz tam pracować, musisz przekonać rozmówcę, że zatrudnienie cię przyniesie korzyść firmie .

Przykładowe odpowiedzi

Oto przykładowe odpowiedzi, których możesz użyć do utworzenia własnej odpowiedzi: