Pytania dotyczące wywiadów o pracy w pełnym wymiarze godzin a pracę w niepełnym wymiarze godzin

Jeśli przeprowadzasz rozmowę kwalifikacyjną na pracę tymczasową lub na pół etatu, osoba przeprowadzająca wywiad może zapytać, czy kiedykolwiek rozważałeś możliwość zatrudnienia na czas nieokreślony lub na pełny etat. Może zapytać, ponieważ otwiera się pełnoetatowa pozycja. Pracodawca może również zapytać, jak bardzo interesuje Cię praca w firmie. Niezależnie od tego, czy chciałbyś pracować na pełny etat, czy nie, powinieneś przynajmniej powiedzieć, że byś to rozważył, chyba że jesteś absolutnie pewien, że nigdy byś tego nie zrobił.

Powinieneś także pozytywnie wypowiedzieć się na temat pracy, o którą się ubiegasz, oraz firmy.

Co mówić, gdy pytasz o pracę w pełnym wymiarze czasu

Jeśli wiesz, że nie chcesz pracować w pełnym wymiarze godzin, wyjaśnij, dlaczego wolisz pracę w niepełnym wymiarze czasu lub pracę tymczasową. Zachowaj krótką odpowiedź. Skup się na tym, co lubisz w pracy, o którą się ubiegasz. Jeśli nie wiesz, że nigdy nie chcesz stałej pracy, wyjaśnij, że możesz być zainteresowany stałą pracą w przyszłości.

Nigdy nie wiesz, kiedy twoja opinia może się zmienić, więc powinieneś zawsze otwierać te drzwi. Jeśli wiesz, że chciałbyś pracować w pełnym wymiarze godzin, z entuzjazmem wyrażaj swoje zainteresowanie. Krótko wyjaśnij, dlaczego kwalifikujesz się do pełnoetatowej pozycji.

Pozostań pozytywny

Bez względu na to, jaka jest twoja odpowiedź, pamiętaj o pozytywnym podejściu do pracy, o którą się ubiegasz. Wyraź swój entuzjazm dla firmy i pracy.

Przykłady najlepszych odpowiedzi

Poniżej znajdują się najlepsze odpowiedzi, jeśli nie jesteś pewien, czy chcesz stałej pracy.

  • Lubię elastyczność pracy w niepełnym wymiarze godzin i jestem podekscytowany możliwością podzielenia się moją firmą z firmą przez trzy dni w tygodniu. Jeśli mój harmonogram zmieni się w przyszłości i pozwoli mi poświęcić czas na wykonanie mojej najlepszej pracy dla Ciebie w pełnym wymiarze godzin, bardzo chciałbym skorzystać z możliwości stałej pracy.
  • W tej chwili praca tymczasowa jest najlepsza dla mnie i mojej rodziny. Myślę, że bardzo dobrze pasuję do twojej kultury firmy i na razie myślę, że mogę zrobić to najlepiej na tymczasowym stanowisku.

Poniżej znajdują się najlepsze odpowiedzi, jeśli wiesz, że chcesz stałej pracy.

  • Bardzo chciałbym móc zostać pełnoetatowym pracownikiem. Jestem bardzo podekscytowany perspektywą tej pracy w niepełnym wymiarze godzin, ale chętnie przyjmę stanowisko pełnoetatowe, jeśli będzie ono kiedykolwiek dostępne. Wierzę, że moje umiejętności organizacyjne i czasowe sprawią, że będę bardzo silnym pracownikiem na pełny etat.
  • Od lat chciałem pracować dla Twojej firmy z powodu ciągłego sukcesu w branży. Zdecydowanie chciałbym zostać stałym pracownikiem tak wspaniałej organizacji. Jestem szybkim uczniem z pasją do pracy, którą wykonujesz.