Pytania dotyczące pytań do zadań administratora sieci

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko administratora sieci przygotuj się na odpowiedzi na pytania dotyczące Twojej wiedzy technicznej, wcześniejszych doświadczeń i możliwości systemu. Pracodawcy muszą wiedzieć, że możesz komunikować wymagania techniczne i potrzeby w łatwy do zrozumienia sposób, ale musisz także wykazać, że posiadasz kompetencje techniczne wymagane do prawidłowego wykonywania pracy. Na dzisiejszym rynku pracy ważne jest, abyś przedstawił pracodawcom, że jesteś pożądanym kandydatem.

Pytania dotyczące pytań do zadań administratora sieci

Choć jest mało prawdopodobne, że zostaniesz poproszony o jedno z tych pytań, lepiej przygotować dla każdego gotową odpowiedź, niż dać się złapać przez zaskoczenie i flądra podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Poświęć czas, aby przejrzeć i ćwiczyć swoją odpowiedź na każde pytanie.

Więcej wskazówek dotyczących wywiadów

To, że ubiegasz się o bardzo niszową pozycję techniczną, nie oznacza, że ​​otrzymasz przepustkę na najczęściej zadawane pytania na temat zatrudnienia, edukacji, mocnych i słabych stron, osiągnięć, celów i planów. Poświęć trochę czasu na przygotowanie odpowiedzi na te pytania i przejrzenie najczęstszych błędów związanych z rozmową kwalifikacyjną w celu ich obejścia.

Podczas gdy praca w branży informatycznej ma zazwyczaj bardziej zrelaksowany kod ubioru niż w przypadku większości innych branż, nadal będziesz chciał zaplanować swój wywiad z wyprzedzeniem, aby upewnić się, że jest on odpowiedni i czysty. Wykonaj swoje badania naprzód i dowiedz się, czy praca odbywa się w środowisku produkcyjnym czy korporacyjnym. Dobrym pomysłem jest również przygotowanie listy pytań, na które osoba przeprowadzająca rozmowę powinna odpowiedzieć, i mieć na uwadze to, co chcielibyście otrzymać.

Twój wywiad to również dobry czas, aby dowiedzieć się więcej o sieci, za którą będziesz odpowiedzialny. Pomoże to ankieterowi potraktować cię poważnie jako potencjalnego kandydata i pomoże ci w określeniu, czy firma rzeczywiście jest odpowiednia dla obu.

Jeśli Twój ankieter zada jakieś nielegalne lub nieodpowiednie pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej , z pewnością możesz odmówić odpowiedzi i poważnie rozważyć pracę w tej organizacji. Czasami takie pytania są zadawane, ponieważ ankieter nie zna wytycznych dotyczących przesłuchiwania, ponieważ ich głównym zadaniem jest IT, a nie rekrutacja. W innych przypadkach może to wskazywać na kulturę firmy. Jak reagują na twoją odmowę udzielenia odpowiedzi, jeśli zechcesz, pytania te będą prawdopodobnie wskazywać, czy pytanie było spowodowane straszliwą kulturą pracy, czy po prostu ze względu na brak znajomości wytycznych dotyczących przesłuchiwania.

Na dzisiejszym konkurencyjnym rynku pracy dla technologii, kandydaci na administratora sieci powinni być przygotowani na możliwość przeprowadzenia wywiadu panelowego . Wywiady panelowe często składają się z dyrektora ds. Zasobów ludzkich, wiceprezesa działu technologii informatycznych i prawdopodobnie prezesa korporacji. Kiedy ten proces zatrudniania jest przestrzegany, może również wydłużyć czas decyzji. Może nastąpić od jednej do trzech rund rozmów kwalifikacyjnych, więc niezbędna jest cierpliwość i spokojna postawa. Jeśli masz wystarczająco dużo szczęścia, aby zajść tak daleko w procesie rozmowy kwalifikacyjnej, jest to doskonały znak.

Niezależnie od pracy, dla której przeprowadzasz wywiady, zawsze mądrze jest zadawać konkretne pytania dotyczące kultury firmy i środowiska pracy oraz pokazać, że poświęciłeś czas na odrobienie pracy domowej o firmie. Przedstaw się jako preferowany kandydat do pracy w sieci i bądź przygotowany na wyjaśnienie, dlaczego tak się dzieje.