Wspólne wyzwania Nowe twarze stażystów

Wylądowałeś na idealnym stażu na lato. Zrobiłeś swoją pracę domową, stworzył dobrze napisane CV i list motywacyjny oraz utrzymałeś proaktywne podejście w procesie stażu. Wyglądało na to, że masz wszystko na swoim miejscu, aby ukończyć udaną praktykę i byłeś bardzo podekscytowany rozpoczęciem pracy. Wynik?

Co poszło nie tak

Wylądowałeś na stażu, który wydaje się zbyt piękny, aby mógł być prawdziwy, robiąc to, co kochasz i zdobywając doświadczenie, którego będziesz potrzebować, aby uzyskać pracę w pełnym wymiarze czasu w swojej dziedzinie.

Oto scenariusz, w którym pojawia się wielu szczęśliwych studentów przygotowujących się do pierwszego dnia pracy; ale w ciągu zaledwie kilku tygodni zaczynają czuć się trochę sfrustrowani i być może, że staż, który obecnie robią, nie przypominają tego, co opisywano chwilę po rozmowach kwalifikacyjnych. Co poszło nie tak?

Czy to naprawdę problem, czy tylko nieporozumienie

Po pierwsze, witamy w prawdziwym świecie. Gdy wprowadzisz kolejną istotną zmianę w życiu, przechodząc z uczelni do świata pracy, będzie wiele sytuacji, w których będziesz musiał ocenić indywidualne sytuacje i znaleźć najlepszy sposób ich rozwiązania.

W tym momencie nie możesz polegać na rodzicach lub profesorach, którzy pomogą ci rozwiązać problem. Jeśli jesteś stażystką powyżej, pierwszym krokiem jest ocena sytuacji w celu znalezienia realnego rozwiązania. Jedno jest pewne, że nie jesteś pierwszym internautą, który doświadcza tego problemu, dlatego ważne jest, abyś się cofnął, zobaczył, co się dzieje, a następnie podejmie działania.

Oto kilka typowych wyzwań, przed którymi stają stażyści w ciągu pierwszych kilku tygodni pracy:

Przydzielanie się do wykonania całej cholernej pracy

Przede wszystkim ważne jest, aby pamiętać, że musisz zapłacić składki jako stażysta, aby w końcu uzyskać pełnoetatową pracę swoich marzeń. Wiele wynika z poznania organizacji, jej ludzi, jej misji i klientów, którym służy, a wiele z tej nauki odbywa się podczas wykonywania prac, które są częścią codziennej pracy w większości organizacji.

Ale jeśli zaczniesz czuć, że zajęta praca wymyka się spod kontroli, a większość dnia spędzasz na załatwianiu spraw lub wykonywaniu pomocniczych zadań, czas podjąć działanie.

Codzienna pracowita praca może wydawać się nieistotna, ale zmieniając perspektywę, myśląc o ludziach, z którymi możesz się spotkać, robiąc kawę i spędzając wolny czas, jak ludzie przychodzą każdego ranka napełniać swój kubek. Uczenie się może również odbywać się przy wypełnianiu ważnych i nie tak ważnych dokumentów, aby zobaczyć rodzaj pracy, w którą zaangażowana jest organizacja.

Ponadto praca, którą wykonujesz, może nie być uważana za pracochłonną, ale może być ważną pracą, którą należy wykonać, ale jest to po prostu nudne, aby ktokolwiek robił, czy jesteś stażystą, czy pracownikiem. Znowu jest to miejsce, w którym oczekuje się, że stażysta pokryje należne składki przed otrzymaniem prawdziwych zadań, które wydają się bardziej wartościowe dla twojej nauki i dla organizacji.

ROZWIĄZANIE: Wielu pracodawców zdaje sobie dziś sprawę z wartości ich stażystów i potencjalnych korzyści wynikających ze staży zarówno dla pracodawcy, jak i ucznia. Aby staż był naprawdę korzystny, zarówno uczeń, jak i pracodawca muszą uznać, że dobre praktyki nie mają miejsca, muszą być ustrukturyzowane i poddane przeglądowi, aby upewnić się, że spełniają potrzeby zarówno ucznia, jak i pracodawcy.

Jako student, staże mogą być dla ciebie nieocenione po tym, jak zaangażujesz się w proces poszukiwania pracy po ukończeniu studiów.

Nie zostali Państwo wynagrodzeni za pracę w oparciu o omówione warunki

Być może zaoferowano ci 15 USD za godzinę, ale zauważyłeś, że otrzymujesz tylko 10 USD za godzinę w cotygodniowej wypłacie; lub jeśli staż nie jest płatny, ale zaoferowano Ci zwrot kosztów za transport lub jedzenie w wysokości 75 $ tygodniowo, ale po 2 lub 3 tygodniach wciąż nic nie otrzymałeś, to czas, aby zdecydować, jaki jest najlepszy sposób, aby poradzić sobie z tą sytuacją?

ROZWIĄZANIE: Jest to zdecydowanie bardzo ważne wyzwanie, które trzeba pokonać, zanim wpłynie ono na twoje nastawienie i sposób wykonywania pracy.

Jesteś tak przytłoczony, że nie jesteś w stanie grać najlepiej, jak potrafisz

Może to oznaczać, że otrzymujesz zbyt dużo pracy lub uważasz, że jest ona niewystarczająca i nie przeszkolona do wykonywania powierzonej pracy.

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że jakikolwiek staż lub praca zapewnia trochę dyskomfortu podczas rozpoczynania pracy.

Wielu nowych stażystów lub pracowników może opisać swoje pierwsze dni lub nawet tygodnie jako przytłaczające i potrzebować czasu, aby poczuć się komfortowo i dostosować do ludzi i organizacji. Ale jeśli ten dyskomfort jest trwały lub utrzymuje cię w nocy, musisz dokładnie zbadać, jaki aspekt pozycji jest najtrudniejszy, aby rozwiązać problem.

ROZWIĄZANIE: Uświadomienie sobie, że większość osób doświadcza przytłoczenia lub brak pewności w prawie każdej nowej sytuacji, szczególnie w przypadku stażu lub pracy, często może sprawić, że sytuacja będzie bardziej znośna i zapewni wgląd w to, że być może jesteś trochę zbyt trudny dla siebie.

Nie otrzymujesz nic od swojego przełożonego

Regularne oceny są dobre dla wszystkich pracowników, ale przede wszystkim dla stażystów i kandydatów na studia pierwszego stopnia, którzy nie mieli dużego doświadczenia w pracy w określonej dziedzinie kariery. Możesz myśleć, że wykonujesz dobrą robotę, ale naprawdę nie masz pojęcia, ponieważ nikt ci nie powiedział, że doceniają twoją pracę lub że dobrze spisałeś się podczas ostatniego zadania. Jest to duży błąd popełniany przez wielu pracodawców i ciężko jest umieścić stażystów na tym stanowisku, ponieważ często boją się zapytać, czy ich praca jest na najwyższym poziomie.

ROZWIĄZANIE: Osobom ciężko jest osobiście ocenić jakość ich pracy i określić, co mogą zrobić, aby poprawić ich pracę. Jest szczególnie trudne dla stażystów lub pracowników dopiero rozpoczynających działalność w nowej dziedzinie kariery, aby zrozumieć oczekiwania pracodawcy.

To tylko niektóre z najczęstszych wyzwań stojących przed stażystami podczas stażu; i, jak widzisz, istnieją sposoby, dzięki którym z powodzeniem poradzisz sobie z każdym wyzwaniem, tak aby twój staż zakończył się sukcesem, tak jak miałeś nadzieję, gdy po raz pierwszy przyjmiesz staż. Gdy zbliżysz się do ukończenia studiów, będziesz chciał wykorzystać staż (y) podczas udanego poruszania się po procesie poszukiwania pracy.