Rozwijanie celów staży

Wszyscy jesteśmy uwikłani w wyścig, by wylądować na stażu . Zanim rozpoczynamy proces aplikacji, zazwyczaj rozumiemy znaczenie stażu. Wiemy, że dostarczy nam ona rzeczywistych doświadczeń, pomoże w budowaniu CV, wprowadzi nas w kontakty zawodowe i uczyni nas bardziej konkurencyjnymi kandydatami na rynek pracy. Często zdarza się, że ludzie zostają tak pochłonięci procesem aplikacyjnym, że zapominają, dlaczego chcieli odbyć staż w pierwszej kolejności.

Poniżej przedstawiamy kilka sposobów, aby upewnić się, że tworzysz cele dla siebie w ramach stażu i pozostawiasz uczucie, jakbyś dokonał tego, co masz zamiar zrobić.

Pomyśl o tym, dlaczego chciałeś stażu

Tak, istnieje kilka powodów, dla których wszyscy chcemy się szkolić. Ale jeśli już odbyłeś wiele staży, twój powód może nie być dla ciebie konstruktorem CV. Jeśli już zdecydowałeś się na swoją ścieżkę kariery, możesz nie odbywać praktyki, aby eksperymentować z różnymi karierami. Ważne jest ustalenie osobistego powodu do odbycia stażu. Na przykład, być może jesteś rozdarty między dwoma różnymi rodzajami pracy; planowanie i promocja wydarzeń. Przechodzisz w przestrzeni reklamowej, aby sprawdzić, czy to pole naprawdę Ci się podoba.

Czy istnieje konkretna umiejętność, którą chcesz zdobyć?

Czy jest jakaś szczególna umiejętność, którą miałeś nadzieję zdobyć na tym stażu? Na przykład, jeśli prowadzisz staż reklamowy, być może naprawdę chcesz nauczyć się pisać informacje prasowe lub przeziębić media.

O tych specyficznych umiejętnościach należy zapytać w początkowej fazie rozmowy kwalifikacyjnej. Upewnij się również, że przeczytałeś listę praktyk w całości i szukasz informacji na temat tej umiejętności. Jeśli nie masz pewności, czy ta konkretna umiejętność zostanie nauczona, zapytaj pracodawcę, czy możesz z nimi porozmawiać przez kilka minut i zapytać, czy istnieje możliwość nauczenia się, jak napisać komunikat prasowy lub cienia osób wykonujących zimne połączenia lub wywoływanie tonów.

Jakie wrażenie chcesz zrobić?

Zanim rozpoczniesz staż, zadaj sobie pytanie, w jaki sposób chcesz, aby personel firmy pamiętał Cię. Jakie są konkretne słowa, których chcesz użyć w opisach swoich osiągnięć? Sporządź listę tych słów i zastanów się, co możesz zrobić każdego dnia, aby zrobić wrażenie, jakie chcesz. Oto pomysł słów, które chciałbyś, aby pracodawca wykorzystał przy opisywaniu Ciebie: profesjonalny , przyjazny, pomocny, kreatywny, innowacyjny, odpowiedzialny i niezawodny. Na przykład, niektóre działania, które możesz wziąć jako stażysta, aby wypowiadać się na temat używania tych słów, mogą obejmować; bycie punktualnym, uczestniczenie w sesjach burzy mózgów, pomaganie wszystkim, witanie wszystkich każdego ranka, przyspieszanie, gdy inni nie, wczesne przybycie i pozostawanie do późna.

Jak zamierzasz zwiększyć wpływ tego doświadczenia?

Tak, staż trwa tylko półtora roku, ale chcesz, aby to doświadczenie miało wpływ na resztę Twojego życia zawodowego. Jednym ze sposobów na to jest budowanie silnych relacji pod powierzchnią. Sprawdź książkę All Work, No Pay for reference. Chcesz poświęcić czas na budowanie relacji ze współpracownikami, zrozumieć, co je napędza i pielęgnować te relacje jeszcze długo po stażu.

Nasza ostateczna opinia ekspercka to utrzymywanie kontaktu z profesjonalnymi kontaktami co najmniej trzy razy w roku.