Jak sprawdzić, czy staż jest legitem

Uważaj na znaki ostrzegawcze podczas oceniania staży

Jak sprawdzić, czy staż jest legitem

Internet jest niesamowitym źródłem informacji, szczególnie jeśli chodzi o znalezienie staży i miejsc pracy. Jest tak wiele dostępnych możliwości, że wszystko, co musisz zrobić, to zidentyfikować programy lub szukać staży w danej dziedzinie lub branży. Być może szukasz stażu w zakresie finansów, sztuki, marketingu, ekonomii, rządu, prawa lub innego interesującego tematu; ale pytania brzmią: skąd wiesz, czy staż jest legalny?

Internetowe oszustwa są szalone i ważne jest, aby być sceptycznym.

Praktyki mogą być bardzo cenne, jeśli chodzi o zdobywanie doświadczenia i zatrudnianie. Ponieważ większość firm poszukuje kandydatów posiadających wcześniejsze odpowiednie doświadczenie w terenie, staże są kluczowe dla osób starszych, które poszukują pierwszej pracy w czasie rzeczywistym po ukończeniu studiów. Nie ma znaczenia, czy staż jest płatny, czy otrzymujesz kredyt na ukończenie tego doświadczenia. Jedyną rzeczą, na którą skupia się pracodawca, jest rodzaj wiedzy i umiejętności zdobytych podczas pracy w firmie.

Uważam, że studenci są sceptyczni lub całkowicie ufają, jeśli chodzi o znalezienie stażu , który pomoże im osiągnąć ich cele. Jeśli staż brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, będziesz chciał trochę więcej kopać. Przemówienie do osób z organizacji lub studentów, którzy odbyli wcześniej staż, pomoże ci wyjaśnić obraz.

Z drugiej strony może być coś na temat stażu, który powoduje obawy, a następnie równie ważne jest przeprowadzenie dalszych badań, aby sprawdzić, czy staż będzie prawdziwym doświadczeniem edukacyjnym.

Należy pamiętać o stażach, które wydają się być pozycjami całkowicie sprzedaży, które są płacone ściśle przez prowizję .

Problem polega na tym, że nie wiesz wystarczająco dużo o firmie lub produkcie, aby zrozumieć, czy prowizja jest rzeczywiście wykonalna. Jeśli pracodawca wymienia bardzo otwarte kwalifikacje i nie pyta o twoje zainteresowania lub doświadczenie, jest bardzo prawdopodobne, że znajdziesz się w sytuacji, gdy będziesz mieć do czynienia z zimnym powołaniem lub z narażeniem na ogólne obowiązki administracyjne.

Unikanie kwestionowanych praktyk

Praktyki, które są wątpliwe, są zwykle tymi, których będziesz chciał uniknąć. Złe dzielnice lub staże w domu danej osoby nigdy nie są dobrym pomysłem. Jeśli pracodawca nie poprosi o wypełnienie wniosku lub poprosi o wznowienie, nie jest to również dobry pomysł. Jeśli masz zły klimat, jeśli chodzi o listę staży, wymagania lub ludzi, zwykle dobrym pomysłem jest utracenie szansy i rozpoczęcie szukania innej.

W całym Internecie są oszustwa. Due diligence jest wymagane przy podejmowaniu ważnych decyzji w oparciu o to, co mówi w Internecie. Badanie firmy to jedna rzecz, którą możesz zrobić, aby upewnić się, że firma jest prawowita. Prowadzenie badań w Google to kolejny sposób, aby dowiedzieć się więcej o firmie. Wprowadzenie nazwy firmy i oszustwa jest sposobem sprawdzenia, czy pojawiły się doniesienia o tym, że firma jest nieuprawniona.

Sprawdzenie biura Better Business Bureau pomoże również zidentyfikować firmy, w których wystąpiły uzasadnione skargi.

Firmy legalne nie proszą o zapłatę

Jeśli pracodawca prosi o przekazanie pieniędzy, aby dowiedzieć się więcej o programie lub odbyć dla niego rzeczywisty staż, pamiętaj, aby biegać tak szybko, jak to tylko możliwe. Prawdziwe firmy umieszczają tam swoje informacje i nie wymagają pieniędzy, aby dowiedzieć się więcej o programie, zanim jeszcze dowiesz się, o czym jest program. Możesz również poprosić firmę o dostarczenie listy referencji. Referencje od osób, z którymi zrobiły interesy, zapewnią podstawową podstawę do zidentyfikowania, czy pracodawca jest prawowity. Oczywiście istnieje kilka programów, które wymagają pieniędzy, które obejmują większość programów za granicą; w takich przypadkach zalecam należytą staranność w prowadzeniu badań, aby wiedzieć dokładnie, co zawiera program.

Nigdy nie ubiegaj się o staż, jeśli pieniądze są wymagane z góry. Oczywiście istnieją programy stażowe, w których wypłacanie pieniędzy może być legalne. Gdy zaangażowane są pieniądze, jeszcze ważniejsze jest prowadzenie badań, zanim zbytnio się w to zajmiemy. Nie bój się poprosić firmę o referencje lub informacje kontaktowe dla stażystów, którzy wcześniej pracowali dla firmy. Wykonanie badań z góry może w końcu uratować mnóstwo stresu.