Co to jest karta modelująca?

Karty złożone lub karty Zed są ważnymi narzędziami marketingowymi dla modeli

Wiele nowych modeli jest zaskoczonych tym, że oczekuje się od nich stworzenia i opłacenia własnych materiałów marketingowych. Może nie znali modeli potrzebnych rzeczy, takich jak karty złożone, portfele i profile internetowe. A może uważali, że to agencja modelek jest odpowiedzialna za zbieranie tych niezbędnych przedmiotów. Niezależnie od przyczyny, prawdziwa historia mówi, że modele są uważane za niezależnych wykonawców, a te materiały marketingowe są uważane za podstawowe elementy początkowe, które nie obejmują agencji.

To tylko koszt robienia interesów !

Jednym z najważniejszych materiałów marketingowych, z których kiedykolwiek korzystasz, jest karta złożona, która jest czasami nazywana kartą Comp, Z Card, Zed Card lub Sed. Ten mały kawałek papieru ma moc przynieść duże rezultaty!

Chcieć wiedzieć więcej? Oto kilka najczęściej zadawanych pytań dotyczących kart złożonych:

Kto potrzebuje kart Comp?

Karty złożone to w zasadzie wizytówki. Są niedrogim i skutecznym sposobem, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie, profesjonalnie zaprezentować swoje umiejętności i udostępnić informacje kontaktowe agencjom, zwiadowcom, klientom, fotografom i innym profesjonalistom z branży. Tak więc każdy model, który poważnie myśli o swojej karierze, niezależnie od tego, czy jest to reklama komercyjna, moda, plus-size, czy jakikolwiek inny rodzaj modelowania, musi mieć złożone karty! Pamiętaj, że jeśli planujesz robić różne rodzaje modelowania (na przykład modelowanie komercyjne i modelowanie części), musisz mieć osobną kartę Comp dla każdego typu.

Czy potrzebuję karty Comp online lub wydrukowanej karty Comp?

Obie! Obecnie wiele modeli wykorzystuje kombinację cyfrowych i fizycznych kart kompozytowych. Są w zasadzie takie same, ale z jedną oczywistą różnicą: jedną, którą wysyłasz e-mailem, a drugą wysyłasz pocztą lub rozdajesz.

Jednakże, jeśli dopiero zaczynasz, to karta elektroniczna online jest drogą do zrobienia.

Piękno internetowej karty kompozytowej polega na tym, że możesz szybko wymieniać się zdjęciami, zamiast drukować setki kart w drukarni. Karty online są najtańszym wyborem dla nowych modeli, które często zmieniają zdjęcia na początku. Gdy staniesz się trochę bardziej ugruntowany, możesz zainwestować w drukowane karty.

Wszystkie karty Comp, bez względu na to, czy są online, czy nie, działają jak mini-portfolia i są szybką i łatwą metodą dla agencji, zwiadowców i klientów, aby zobaczyć, o co Ci chodzi jako model, i pokazać im, że jesteś poważnie podchodzi do przyszłości w modelowaniu. Dobrze jest mieć oba rodzaje pod ręką, na wypadek gdyby odbiorca wolał jeden od drugiego.

Jak wygląda karta Comp?

Żadne dwie karty Comp nie są identyczne, ale standardowy układ branżowy zawiera jedno duże zdjęcie (twoje najlepsze!) I 4 mniejsze zdjęcia, z twoim imieniem i nazwiskiem, szczegółami i danymi kontaktowymi na dole. Karty z kompasem online są po prostu efektownym obrazem, który zawiera wszystkie te elementy, zazwyczaj z dużym zdjęciem po lewej i 4 mniejszymi ułożonymi po prawej. Karty fizyczne są zazwyczaj dwustronne (jedno duże zdjęcie z przodu, mniejsze zdjęcia z tyłu) i drukowane na błyszczącym kartonie o wymiarach 8,5 x 5,5 cm.

Jakie informacje muszą znajdować się na karcie modelującej?

Oprócz zdjęć karta Comp powinna zawierać wszystkie istotne szczegóły, które muszą znać agencje , zwiadowcy i klienci, takie jak imię i nazwisko, wzrost, wymiary, kolor włosów, kolor oczu, rozmiar obuwia i rozmiar ubrania. Ale co najważniejsze, musisz podać informacje kontaktowe do swojej agencji (jeśli jesteś z nią podpisany) lub dla siebie. Nigdy nie dostaniesz rezerwacji, jeśli ludzie cię nie złapią!

Skąd mam wiedzieć, które zdjęcia wybrać?

Jeśli jesteś zalogowany w agencji, istnieje duża szansa, że ​​pomogą Ci wybrać zdjęcia, które najlepiej Cię reprezentują. Jeśli nie masz jeszcze agencji, musisz bardzo starannie wybrać swoje zdjęcia i ewentualnie poprawić swoje wybory, aż znajdziesz kombinację, która uzyska najlepsze wyniki.

Twoje główne zdjęcie musi być przyciągające uwagę i przyciągające uwagę - z prawdziwym "zachwytem". To jest najważniejszy obraz, więc niech się liczy!

Nie oznacza to jednak, że możesz wybrać tylko stare zdjęcia z pozostałych zdjęć. Mimo że są mniejsze, muszą pokazać widzowi Twoje umiejętności i wszechstronność. Pomyśl o nich jako o skróconej wersji swojego portfela.