Co to jest model dopasowania i jak go stać?

Pracuj za kulisami z projektantami i producentami

Dopasuj model w pracy. Dopasuj model Hannah Johnson z projektantem Tian Justman

Co to jest model dopasowania?

Wikipedia zapewnia jedną z najbardziej kompleksowych definicji:

"Dopasowany model (czasami dopasowany model) to osoba, która jest używana przez projektanta mody lub producenta odzieży, aby sprawdzić dopasowanie, drapowanie i wygląd wizualny wzoru na" prawdziwym "człowieku, skutecznie działając jak żywy manekin. Osoba jest wybrana do pracy jako model dopasowania przede wszystkim w kryteriach odpowiadających wymaganym specyfikacjom pomiarowym projektanta lub producenta. Specyfikacje te składają się na ogół z wysokości, obwodu biust-talia-biodra, długości ramion i nóg, szerokości ramion i mnóstwa innych pomiarów wskazanych przez typ odzieży. Jest tak w przypadku, gdy odzież jest przeznaczona dla kobiet lub mężczyzn każdej wielkości; klasyfikacja wzorów budowlanych jest często testowana na różnych modelach dopasowań, aby mieć pewność, że wzrost wielkości jest dokładnie i równomiernie przekładany w całym zakresie. Poza zwykłym noszeniem odzieży do kontroli, dopasowany model może stać się integralną rolą w procesie projektowania; komentowanie odzieży i materiałów pod względem dopasowania, ruchu i wyczucia na ciele i obiektywne informacje zwrotne na temat "dopasowania" i wyglądu odzieży zamiast konsumenta. Ostatecznie, dopasowany model pomaga w potwierdzeniu, że rozmiar, projekt i krój odzieży, która ma być wyprodukowana, spełniają specyfikacje i intencje projektanta. W zależności od marki i grupy demograficznej swoich klientów, marka ma więcej niż jeden krój ".

Rodzaje i kategorie modeli dopasowania

Istnieje wiele rodzajów i kategorii modeli dopasowanych dla mężczyzn , kobiet i dzieci. Zazwyczaj są to: Standardowe, Współczesne, Misses, Missy, Macierzyństwo, Athletic, Pełne figury, Petite, Petite Plus, Swim, Intimates, Urban, Junior, Junior Plus, Tall i Big & Tall, z dodaniem nowych kategorii. czas.

Dlaczego projektanci i producenci stosują dopasowane modele?

Kiedy projektanci i producenci wytwarzają odzież na rynek konsumencki, ważne jest stosowanie standardowych rozmiarów, z którymi konsumenci są zaznajomieni. Chociaż projektant może używać bardzo wysokich i cienkich modeli podczas pokazywania swoich kolekcji na wybiegu, to wiedzą, że kupujący może rzadko dopasowywać się do rozmiarów modelu. Poza tym byłoby zbyt drogo, gdybyśmy wynajmowali modele modowe, aby spędzać wiele godzin w pracowni, więc modele dopasowane są bardziej opłacalnym wyborem.

Dopasuj wymagania modelowania

Modele dopasowujące muszą mieć zrównoważone, proporcjonalne i symetryczne ciała ze standardowymi wymiarami dla swojej kategorii.

Dopasowany model musi być w stanie wyraźnie zwerbalizować problemy z dopasowaniem, jakie odczuwają w odzieży, co jest integralną częścią tworzenia odzieży, która pasuje właściwie. Muszą być w stanie przekazać dokładne i pomocne informacje zwrotne projektantom i zespołom technicznym, aby pomóc firmom zwiększyć sprzedaż i zmniejszyć stopy zwrotu.

Wygląd dopasowanego modelu zazwyczaj reprezentuje również "wygląd" klienta klienta.

Jak zostać modelką

Dopasowane modele często mają lukratywną karierę zawodową w pełnym wymiarze godzin w miastach, w których istnieje duży przemysł odzieżowy, taki jak Nowy Jork, Los Angeles i Azja . Jednak mniejsze rynki będą również potrzebować modeli dopasowanych, które mogą pracować w niepełnym wymiarze czasu oprócz ich regularnego modelowania lub innej pracy.

Pierwszym krokiem, aby stać się modelem dopasowanym, jest zobaczenie jak największej liczby agencji modelek, które pracują z dopasowanymi modelami. Możesz także spróbować skontaktować się z producentami bezpośrednio w Twojej okolicy, aby sprawdzić, czy wynajmują dopasowane modele i jakie mogą być ich wymagania.