Wznów przykład z nagłówkiem i profilem

Poniżej znajduje się przykład CV, które zawiera zarówno nagłówek, jak i profil. Nagłówek (zwany również tytułem CV) to krótkie zdanie, które podsumowuje, co czyni cię idealnym kandydatem do pracy.

Profil wznowienia przedstawia również podsumowanie Twojej wartości jako kandydata do pracy, ale często jest dłuższy. Profil wznowienia jest zwykle małym akapitem lub wypunktowaną listą punktów.

Oba znajdują się u góry CV, a nagłówek pojawia się jako pierwszy.

Umieszczenie nagłówka i profilu w CV daje jeszcze więcej informacji o sobie dla pracodawcy.

Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, jak napisać nagłówek CV i profil. Następnie przeczytaj próbne CV z nagłówkiem i profilem. To wznowienie próby dotyczy pozycji sprzedaży.

Wskazówki dotyczące pisania nagłówka CV

Umieść nagłówek u góry. Po Twoim nazwisku i danych kontaktowych, nagłówek powinien być pierwszą rzeczą, którą pracodawca widzi na górze swojego CV. Nawet jeśli umieścisz także profil CV, nagłówek powinien być pierwszy.

Użyj frazy, a nie zdania. Nagłówek nie powinien być pełnym zdaniem. Pomyśl o tym jako o tytule - powinno to być zwięzłe wyrażenie, które wyjaśnia, dlaczego idealnie nadajesz się do tej pracy.

Zamień cały nagłówek. Ponieważ nagłówek jest rodzajem tytułu, zamień na wielkie litery każdego słowa w nagłówku, tak jak w tytule. Podobnie jak w przypadku innych tytułów, nie używaj wielkich słów, takich jak "a", "an" i "the", chyba że są one pierwszym słowem w nagłówku.

Użyj słów kluczowych. Upewnij się, że nagłówek pokazuje, dlaczego jesteś odpowiedni dla danej pracy. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest włączenie słów kluczowych z listy zadań do nagłówka. Na przykład, jeśli w wykazie jest napisane, że kandydat potrzebuje silnych umiejętności "przetwarzania danych", możesz utworzyć nagłówek zawierający wyrażenie "10 lat doświadczenia w przetwarzaniu danych".

Wskazówki dotyczące pisania profilu CV

Umieść swój profil poniżej nagłówka. Chcesz swój profil do początku CV, pod swoim imieniem i danymi kontaktowymi. Jeśli masz również nagłówek, umieść profil tuż pod nagłówkiem.

Używaj zdań lub punktów. W przeciwieństwie do nagłówka, możesz użyć pełnych zdań w profilu CV. Możesz napisać krótki akapit lub utworzyć listę przy użyciu wypunktowania. Tak czy inaczej, nie zamieniaj wielkich liter na każde słowo w profilu, tak jak w nagłówku. Zamiast tego po prostu zamień na wielką literę pierwszej litery każdego zdania lub każdego punktu wypunktowania.

Użyj słów kluczowych. Podobnie jak nagłówek, chcesz uwzględnić słowa kluczowe z listy zadań w swoim profilu. Spójrz na listę zadań i zakreśl kółkiem wszystkie słowa kluczowe, które są ważne dla pracy. Dodaj tyle słów kluczowych w swoim profilu, jak to tylko możliwe. To pokaże pracodawcy, że idealnie nadajesz się do danej pracy.

Wznów przykład z nagłówkiem i profilem

James Applicant

123 Main Street
Denver, CO 80022
c: (111) 555-1111
e: jamesapp@email.com

Nagradzany sprzedawca z siedmioletnim doświadczeniem

DOŚWIADCZENIE

Sprzedawca, Amy's Boutique
Denver, CO
20 września - obecny czas
- Zapewnij prywatne zakupy dla klientów z wyższej półki
- Pomagać klientom w obsłudze zwrotów i wymian
- Wybrano do udziału w projekcie zespołowym w celu zaprojektowania i rozmieszczenia wyświetlaczy okiennych oraz zmiany układu pięter

Sales Clerk, MediaPlay
Madison, WI
20 września - 20 sierpnia 20XX
- Wspomaganie klientów w wyborze i zakupie sprzętu elektronicznego
- Zarządzane zwroty produktów klienta i wymiany, i odpowiedział na wszelkie pytania dotyczące polityki powrotu
- Prowadzenie szkoleń dla przyszłych sprzedawców
- Trzykrotnie nominowany do Pracownika Miesiąca za wyjątkowy rekord sprzedaży

Kasjer, Sklep spożywczy Shaw's
Madison, WI
20 września - 20 czerwca XXXX
- Zapewniona obsługa klienta w kasach i stacjach skanowania dla setek klientów dziennie
- Osoba odpowiedzialna za składowanie, organizowanie prezentacji na podłodze oraz procedury otwierania / zamykania
- Pozdrowili klientów przy drzwiach i pomogli im odzyskać swoje przedmioty
- Otrzymano nagrodę "Pracownik miesiąca" za wyjątkową obsługę klienta

EDUKACJA

ABC College
Madison, WI
Bachelor of Arts, maj 20XX
Cum laude

POWIĄZANE UMIEJĘTNOŚCI

Czytaj więcej: Wznów przykłady profilu | Wznów cele | Wznów profil lub wznów cel | Wznów przykłady