Dowiedz się więcej o różnorodnym świecie modelowania męskiego

Kiedy większość ludzi myśli o modelach męskich, automatycznie myślą o męskich supermodelkach Tyson Beckford, David Gandy, Marcus Schenkenberg, Gabriel Aubry i Sean O'Pry. Istnieje jednak wiele innych typów modeli, których nazw nie znasz, ale które zarabiają świetne dochody pracując jako modele komercyjne, fitness, fit i części z klientami komercyjnymi, producentami, dostawcami, firmami farmaceutycznymi, liniami lotniczymi, producentami samochodów, fitness firmy i wiele więcej. Nawet jeśli nie możesz być kolejną supermodelką, prawdopodobnie zmieścisz się w jednej z tych kategorii modeli męskich.

 • 01 Moda (model wydawniczy)

  Męskie modele mody, czyli to, co nazywamy modelowaniem biznesowym, "modele redakcyjne" to modele mody, które można zobaczyć w magazynach o modzie męskiej Vogue, GQ, Harper's Bazaar Man, Details i Numero oraz którzy pracują dla najlepszych projektantów mody Giorgio Armani, Prada, Calvin Klein, Gucci, Hugo Boss, Burberry i inni.

  Męskie modele redakcyjne mają zwykle od 6 "0" do 6 "2" i noszą kurtkę 38 lub 40 sztuk. Rynki azjatyckie będą reprezentować modele męskie od 5'10 "i wyżej.

  Zawsze są wyjątki od tych wymagań, a agencje lubią patrzeć na "kompletny pakiet", więc jeśli jesteś nieco ponad lub w tych statystykach, nie martw się. W rzeczywistości, najlepsza agencja redakcyjna d 'Management w Mediolanie we Włoszech reprezentuje 5' 7 "męski model Aaron Frew.Aaron Frew zarezerwował wiele prac związanych z modą i pracował dla Calvina Kleina i innych najlepszych projektantów.

 • 02 Model pasa startowego / wybiegu

  Modele wybiegu dla mężczyzn / wybiegów mają minimum 6 '0 "- 6' 2" i noszą 38 lub 40 marynarki.

  Modele na drodze startowej muszą mieć dokładne pomiary, aby mogły dopasować ubrania, które projektanci będą pokazywać swoim klientom.

  Projektanci wynajmują modele pasujące do ubrań, które wykonali dla swoich kolekcji, nie robią ubrań dopasowanych do modelu - no, no chyba że jesteś supermodelką jak Tyson Beckford czy Sean O'Pry.

 • 03 Model komercyjny

  Modele komercyjne mogą mieć dowolny wiek, dowolny rozmiar i dowolną wysokość. Brawo! Modele komercyjne mogą robić wszystko, co nie jest zwykle związane z modą, takie jak reklamy produktów dla artykułów gospodarstwa domowego, produktów spożywczych, branży turystycznej, urządzeń technicznych i lista jest długa.

  Jeśli chodzi o modele męskie w rozmiarze plus, większość agencji nie ma określonych działów dla mężczyzn w rozmiarach plus, dużych i wysokich lub modelach męskich o mniejszym rozmiarze, tak jak to robią dla modeli kobiecych. Dlatego modele męskie, które mają specjalne rozmiary, są uważane za modele komercyjne.

 • 04 Model fitness

  Modele męskie są modelami, które są bardzo wysportowane, sprawne i wysportowane. Wiele modeli fitness zaczynało jako sportowcy lub trenerzy, a do ich CV dodawało modelowania fitnessu. Oprócz pracy w firmach fitness, magazynach fitness i ćwiczeniowych, producentach suplementów i firmach sportowych, modele fitness są często również modelami komercyjnymi.
 • 05 Bielizna / strój kąpielowy Model

  Męskie modele bielizny i kostiumów kąpielowych, takie jak modele fitness, muszą być bardzo wysportowane, dopasowane i stonowane.

  Wiele modeli męskiej bielizny i kostiumów kąpielowych zaczęło się od atlety, trenerów fitness lub kulturystów.

  Mogą też być nieco większe niż męskie modele redakcyjne, ponieważ zazwyczaj nie muszą pasować do standardowej kurtki rozmiaru 40.

 • 06 Dopasuj model

  Nie mylić z modelami fitness, modele fit to modele, które pracują za kulisami w domach mody i producentach odzieży, aby upewnić się, że rozmiar i dopasowanie są utrzymane w procesie produkcji odzieży.

  Producenci odzieży potrzebują różnych kształtów i rozmiarów modeli dopasowanych, aby odpowiednio dopasować swoją odzież, zanim zostaną wysłane do konsumenta.

  Możesz nie mieć wyglądu wymaganego przez model drukowania lub wysokości modelu drogi startowej, ale jeśli możesz konsekwentnie utrzymywać pomiary, to kariera w modelowaniu dopasowania może być dla Ciebie.

 • 07 Model części

  Modele części specjalizują się w modelowaniu określonych części ciała, takich jak dłonie, stopy, nogi i oczy.

  Model dłoni może rezerwować miejsca pracy dla biżuterii, zegarków, produktów zdrowotnych i kosmetycznych, a gdziekolwiek indziej klient potrzebuje doskonałej ręki, niezależnie od tego, czy jest drukowany, czy na filmie.

  Model stóp może rezerwować miejsca pracy w firmach obuwniczych, produktach zdrowotnych i kosmetycznych i wszędzie tam, gdzie klient potrzebuje doskonałych stóp, niezależnie od tego, czy jest w wersji drukowanej czy filmowej.

  Klienci szukają proporcjonalnych części ciała i tych, którzy mogą dopasować rozmiary przykładowych butów, rękawic lub biżuterii.

 • 08 Model promocyjny

  Męskie modele promocyjne nie są tak powszechne, jak kobiece modele promocyjne, ale może istnieć zapotrzebowanie na tego typu męski model.

  Modele promocyjne często rezerwują prace promujące produkty lub usługi na targach, konwencjach i wydarzeniach na żywo.

  Modele promocyjne muszą być bardzo otwarte, przyjazne i dobrze rozumieć produkt klienta, ponieważ mogą wymagać rozmowy o produkcie lub odpowiedzi na pytania potencjalnych nabywców.

 • 09 Dojrzały model

  Rynek dojrzałych modeli wzrósł ogromnie, bo baby boomers wchodzą w latach 60-tych i później.

  Dojrzałe modele mają na ogół 30 lat i więcej i dobrze pracują w latach 80-tych i 90-tych!

  Dojrzałe modele są naprawdę uważane za modele komercyjne i mogą robić wszystko, co może zrobić model komercyjny.

 • 10 Model dziecięcy

  Co mają wspólnego celebryci Brooke Shields, Jodie Foster, Sarah Michelle Gellar, Jennifer Connelly, Natalie Portman i CNN's Anderson Cooper? Wszyscy byli modelami dziecięcymi!

  Zakres wieku dla modelu dziecka wynosi na ogół 12 lat i mniej, a może mieć dowolną wielkość i wysokość.

  Agenci reprezentujący modele dziecięce szukają dzieci z dużą osobowością i potrafią dobrze pracować na planie i wokół nieznajomych.

  Typ rezerwacji dla modeli dziecięcych ma zwykle charakter bardziej komercyjny, np. Drukowanie w katalogach, ulotkach i reklamach w czasopismach. Jednak jest kilku najlepszych projektantów z liniami dla dzieci, w których często rezerwowane są modele dla dzieci, takie jak Calvin Klein, Abercrombie & Fitch i Guess.

 • Miejsce dla wszystkich

  Bez względu na wysokość, wiek i rozmiar, w firmie modelarskiej jest miejsce dla wszystkich. Wszystko, co musisz zrobić, to określić, jakiego rodzaju modelowania najlepiej pasuje, a następnie przejść do niego!