Jak rozpocząć karierę w modelowaniu komercyjnym

Kiedy większość ludzi myśli o modelach i zawodach związanych z modelowaniem , myślą o super-modelach takich jak Kate Moss, Gisele Bundchen i Naomi Campbell pojawiających się na okładkach Vogue , Elle i Harper's Bazaar . Te supergwiazdy stają się gwiazdą we własnych programach telewizyjnych, stają się twarzą markowych firm kosmetycznych i poślubiają gwiazdy futbolu. Jednak wiele osób pomija bardzo lukratywną (i przyziemną) stronę modelowania: przemysł modelowania komercyjnego.

Modele komercyjne to w zasadzie modele, które wyglądają jak zwykli ludzie i są używane do reklamowania produktów takich jak żywność i artykuły gospodarstwa domowego, farmaceutyki, cele podróży, sprzęt sportowy i inne. W przeciwieństwie do modeli mody, które muszą mieć określone wymiary, takie jak wzrost, waga i rozmiar ubioru, modele komercyjne mogą mieć dowolny wiek, kształt, rozmiar i wysokość. .

Czy modele komercyjne wymagają specjalnego szkolenia?

Modele komercyjne nie muszą uczestniczyć w zajęciach z modelowania , ale zaleca się, aby miały podstawowe umiejętności aktorskie i trening. Uczęszczanie na kilka klas aktorskich lub warsztatów, które koncentrują się na umiejętnościach przesłuchiwania i pracy nad zestawem, jest zawsze dobrym miejscem do rozpoczęcia. Doskonałym źródłem wiedzy na temat komercyjnego modelowania jest książka "Jak zostać udanym komercyjnym modelem" autorstwa Aarona Marcusa.

Ile zarabiają modele komercyjne?

Przychody uzyskiwane przez model komercyjny mogą się różnić w zależności od rodzaju pracy, rynku, na którym klient lub model jest oparty, a także od poziomu doświadczenia.

Kolejnym czynnikiem, który może wejść w grę, jest to, w jaki sposób klient zamierza wykorzystać obrazy lub film, w którym pojawia się model. Na przykład czy reklama pojawia się na poziomie lokalnym, krajowym czy międzynarodowym? Globalne reklamy przynoszą więcej dochodów. Jak długo klient chce korzystać ze zdjęć? Obrazy, które pojawią się w nieskończoność, przynoszą więcej dochodów niż zdjęcia lub filmy pojawiające się tylko przez kilka miesięcy.

Jest to proste równanie tego, jak większe jest zapotrzebowanie klienta, tym więcej pieniędzy otrzymuje model. Ogólnie rzecz biorąc, modele komercyjne mogą oczekiwać, że zarobią około 250 USD na godzinę za czas pracy. Istnieją również opłaty za wykup (za pełne prawa do zdjęć w wieczności) od kilkuset dolarów do dziesiątków tysięcy dolarów.

Jakie są najlepsze rynki dla modeli komercyjnych?

W Stanach Zjednoczonych najlepszymi rynkami dla modeli komercyjnych są Nowy Jork, Los Angeles, Chicago, Miami, San Francisco i Seattle. Drugimi rynkami są Atlanta, Phoenix, Dallas i Houston. W przeciwieństwie do modeli mody, które pracują głównie w dużych miastach mody, takich jak Nowy Jork i Los Angeles (gdzie znajdują się najlepsze agencje modelek), modele komercyjne mają wiele innych opcji.

Modele komercyjne mogą również pracować za granicą w Paryżu, Mediolanie i Azji, ale agencje zwykle pracują z modelami komercyjnymi, które mieszkają na pełnym etacie na tych rynkach. Modele komercyjne zwykle nie podróżują za granicę tak, jak robią to modele modowe.

Co jest potrzebne, aby stać się modelem komercyjnym

Aby pracować jako model komercyjny, potrzebujesz agencji, która będzie Cię reprezentować. Dlatego warto zacząć od przesłania kilku podstawowych fotografii do sprawdzonych agentów modelowania i skautów, którzy mogą ocenić swój wygląd i określić, czy będzie on odpowiedni dla ich rynku.

Zaleca się, aby nie inwestować w sesje zdjęciowe lub komercyjne strzelanki w głowę, dopóki nie zrozumiesz, czego szukają agencje i klienci oraz w jaki sposób działa rynek komercyjny. Jeśli zdecydujesz się kupić książkę Aarona Marcusa, znajdziesz tam mnóstwo wskazówek i porad, jak wybrać odpowiedniego fotografa, jak uzyskać wspaniałe zdjęcia ze smartfona i wiele więcej.

W przeciwieństwie do modeli mody, które na początku są oceniane wyłącznie na podstawie ich fizycznych cech, komercyjne modele muszą włożyć trochę więcej wysiłku w swoje zdjęcia, nawet jeśli są to zwykłe migawki. To, co chcesz zrobić, to pokazać agentom i zwiadowcom swój prawdziwy potencjał, pozwalając swojej wyjątkowej osobowości prześwietlić się na zdjęciach. Nie bój się być kreatywnym i pokazywać różne strony swojej osobowości. Chcesz, żeby twoje obrazy opowiedziały historię.

Innymi słowy, jeśli chcesz zostać modelką fitness, ubierz się w odzież sportową, która pochwali Twoją stonowaną sylwetkę.

Jak znaleźć agenta

Kluczem do udanej karierze modelingowej, komercyjnej lub innej, jest znalezienie doskonałego agenta, a najprostszym sposobem na to jest, przesyłając swoje zdjęcia do ModelScouts.com. Tam będziesz narażony na kontakt z wieloma agencjami i będzie on połączony z ludźmi, którzy są naprawdę agentami-agentami, zwiadowcami, reżyserami castingu i uznanymi fotografami.