New Grad Poradniki kariery

Podczas gdy dyplom z pewnością zwiększa CV nowego absolwenta, nie gwarantuje on, że będą oni mogli łatwo znaleźć zatrudnienie. Oto kilka wskazówek dla nowych absolwentów, którzy wkraczają na rynek pracy i szukają idealnej możliwości kariery dla zwierząt :

Uświadom sobie, że Twój stopień może tylko pośrednio odnosić się do Twojej Ostatecznej Ścieżki Kariery

Być może osiągnąłeś stopień, który logicznie prowadziłby do zatrudnienia w jednej konkretnej dziedzinie, ale twoje umiejętności mogą być łatwo przeniesione do innej dziedziny, która oferuje dużo więcej możliwości zatrudnienia.

Na przykład dyplom technika weterynarii może doprowadzić kandydata na stanowisko w weterynaryjnej sprzedaży farmaceutycznej, a nie tradycyjnej roli wsparcia klinicznego.

Rozważ podjęcie "pracy początkowej"

Jeśli możesz zdobyć cenne umiejętności i praktyczne doświadczenie, może warto podjąć pracę, która nie jest dokładnie tym, czego szukasz, ale lepiej przygotuje cię do stanowiska, które pragniesz. Zaangażowanie od jednego do dwóch lat może skutkować znacznie lepszymi perspektywami, gdy ponownie wejdziesz na rynek pracy. Tylko pamiętaj, aby nie budować wzorca krótkoterminowych zobowiązań, aby nie zostać oznakowanym z przerażającą etykietą "job hopper".

Znajdź staż lub wolontariat

Jeśli nie możesz znaleźć pozycji od razu, rozważ poszukiwanie stażu lub możliwości skorzystania z wolontariatu . Istnieje wiele możliwości odbycia stażu dla osób zainteresowanych karierą w zoo, karierą związaną z dziką przyrodą, karierą koni, karierą w dziedzinie żywienia zwierząt, karierą zwierząt morskich, karierą weterynaryjną i wieloma innymi dziedzinami zainteresowań.

Możliwości te można znaleźć za pomocą wyszukiwania online, centrum kariery w instytucji edukacyjnej lub wysyłając bezpośrednie zapytania do firm, które są zainteresowane.

Praktyki umożliwiają kandydatom rozwijanie praktycznych umiejętności, wprowadzanie ich w życie i interakcję z profesjonalistami w zakresie ich zainteresowań.

Praktyki funkcjonują również jako świetne możliwości nawiązywania kontaktów i wznawiania wzmacniaczy.

Jeśli twój wymarzony pracodawca oferuje możliwości odbycia stażu, zdecydowanie powinieneś rozważyć skorzystanie z tych możliwości. Postawienie stopy w drzwiach może prowadzić do pozycji pełnoetatowej w dół drogi.

Rozwiń swoje internetowe wyszukiwanie ofert pracy

Pamiętaj, aby w wyszukiwaniu ofert pracy online uwzględnić zarówno większe strony internetowe do wyszukiwania ofert pracy, jak i mniejsze witryny niszowe (takie jak witryny skupiające się na zawodach związanych z końmi lub weterynarią ). Nie zapominaj o korzystaniu z serwisów społecznościowych w celu zmaksymalizowania obecności w Internecie (patrz poniżej).

Sieć

Sieci społecznościowe to dobry sposób na poinformowanie znajomych i współpracowników o poszukiwaniu pracy, a nigdy nie wiadomo, skąd się wywodzi znakomita praca. Popularne serwisy społecznościowe, takie jak LinkedIn, Facebook i Twitter, mogą łączyć Cię z przyjaciółmi, którzy mogą polecać lub doradzać ci w sprawie pracy, która nie została jeszcze ogloszona.

Ważne jest również, aby komunikować się z dowolnymi profesjonalistami z branży, których możesz znać. Na przykład kandydat ubiegający się o stanowisko w branży hodowli koni może powiadomić swojego kowalskiego, weterynarza lub instruktora jeździectwa o tym, że aktywnie poszukują pracy.

Koledże i uniwersytety prawie zawsze mają dostęp do zasobów planowania kariery dla swoich absolwentów. Wiele instytucji edukacyjnych jest gotowych udostępnić listy poprzednich absolwentów, którzy podjęli pracę w wybranej przez siebie branży lub w ściśle powiązanym z nią obszarze, więc pamiętaj o wykorzystaniu kontaktów absolwentów uczelni. Pamiętaj też, aby zapytać profesorów i doradców, czy mogą połączyć cię z odnoszącymi sukcesy byłymi uczniami, kolegami z pracy lub kontaktami biznesowymi.

Rozważ przeniesienie

Jeśli jesteś geograficznie mobilny, co ma miejsce w przypadku wielu nowych absolwentów, rozważ zastosowanie do zadań w obszarze, który ma więcej możliwości niż Twoja obecna lokalizacja. Na przykład ci, którzy szukają koni, mogą znaleźć więcej możliwości w obszarze znanym z produkcji koni, takim jak Ocala lub Lexington.

Zmień swoje CV

Jeśli twoje CV i list motywacyjny nie generują żadnego zainteresowania, rozważ przemodelowanie obu dokumentów.

Istnieje wiele przykładów CV dostępnych online, które można znaleźć za pomocą szybkiego wyszukiwania. Twoja lokalna biblioteka może również zawierać dziesiątki książek na temat pisania CV.

Wiele placówek oświatowych zapewnia swoim studentom i absolwentom dostęp do centrum planowania kariery zawodowej, które często obejmuje usługę, w której będą przeglądać życiorys i zapewniać pomocne wskazówki dotyczące doskonalenia. Jeśli ta usługa jest dostępna, zdecydowanie powinieneś ją zabrać! Jeśli nie jest dostępny, zastanów się nad zwróceniem się do profesorów, doradców i lokalnych specjalistów o sprawdzenie swojego CV i udzielenie wskazówek, które mogą. Niektóre biblioteki publiczne oferują również zajęcia z planowania kariery.