Cold Calling - jedno z najmniej popularnych zadań w sprzedaży

Zimne powołanie przynosi nowych klientów

"Zimne" wszystko może być tak nieprzyjemne, jak się wydaje - wskakując w coś bez jakiejkolwiek rozgrzewki. Zimne dzwonienie polega na kontaktowaniu się z potencjalnym klientem bez wstępu w momencie, gdy osoba, z którą się kontaktujesz, najmniej spodziewa się, że to zrobisz. Nic dziwnego, że ma reputację jednego z najmniej popularnych zadań w sprzedaży.

Co dokładnie nazywa się zimno?

Zimne dzwonienie polega na pozyskiwaniu potencjalnych klientów, którzy nie spodziewają się z tobą rozmawiać.

Termin "zimno" odnosi się do faktu, że nie ustanowiłeś żadnych podstaw dla swojego połączenia. Jeśli dzwonisz do potencjalnych klientów, którzy już wykazali zainteresowanie Twoimi produktami, np. Ktoś, kto wypełnił pocztówkę lub prośbę o informacje na stronie, nazywa się to " ciepłym telefonowaniem ".

Różni eksperci od sprzedaży będą odnosić się zarówno do połączeń telefonicznych, jak i wizyt fizycznych jako zimne połączenia, ale większość sprzedawców myśli o zimnym dzwonieniu w kategoriach telefonu. W razie wątpliwości można zwykle założyć, że odwołanie do zimnego połączenia dotyczy raczej połączeń telefonicznych niż fizycznych.

Wyzwania

Zimne dzwonienie jest emocjonalnie wymagające, ponieważ otrzymanie zimnej rozmowy może wydobyć najgorsze u ludzi. Sprzedawcy rozpoczynający rundę zimnych połączeń mogą spodziewać się słownych obelg, perspektyw, którzy się na nich zatrzymają, a nawet okazjonalnych zagrożeń. Najlepszym podejściem jest przypomnienie sobie, że nie odrzucają cię osobiście.

Po prostu reagują na sytuację. Po prostu niech wrogość się rozwinie. Odłącz i przejdź do następnej nazwy na liście.

Kolejnym wyzwaniem związanym z zimnym telefonowaniem jest skontaktowanie się z decydentem, zamiast utknąć w poczcie głosowej i nigdy nie odebrać telefonu, ani rozmawiać z kimś nastoletnim synem, który nie może autoryzować zakupu i prawdopodobnie nie zostawi wiadomości, ponieważ obiecał .

Niektórzy handlowcy typu business-to-business uważają, że dzwonienie dość wcześnie lub dość późno zwiększa szanse na uzyskanie faktycznego decydenta przez telefon, ponieważ wielu menedżerów pracuje albo wcześnie, albo późno, a strażnik nie będzie w stanie odeprzeć twojego połączenie telefoniczne.

Najlepszym czasem na skontaktowanie się przez zimnych dzwoniących z klientami jest przekroczenie normalnego czasu pracy, kiedy ludzie częściej przebywają w domu. Uważaj jednak, aby szanować czas obiadu i czas spania dzieci. Musisz również pamiętać o różnicach w czasie w różnych lokalizacjach geograficznych.

Czy skuteczne jest wywoływanie zimna?

Sprzedawcy mają zróżnicowane poglądy na temat skuteczności zimnych połączeń. Wielu uważa, że ​​jest to najbardziej skuteczny i skuteczny sposób na zdobywanie nowych klientów . Inni uważają, że zimne nawoływania zostały zaćmione przez wiele nowych dostępnych dziś kanałów sprzedaży, takich jak poczta elektroniczna, media społecznościowe i marketing tekstowy.

Podczas gdy niektórzy eksperci handlowi mają wyjątkowo pozytywne lub negatywne opinie na temat cold calling, większość z nich akceptuje praktyczny punkt widzenia, że ​​jeśli nie masz wystarczająco dużo ciepłych potencjalnych klientów z innych źródeł, aby całkowicie wypełnić swój plan, musisz wykonać przynajmniej zimne połączenia, aby uzupełnić różnica.